39 javë dhimbje stomaku shtatzënisë, bark të ulët, si në menstruacioneve, dhimbje stomaku dhe mbrapa


Shtatzënia është një nga më të kënaqshme një gruaje. Kjo zakonisht zgjat 9 muaj apo 41 javë. Por puna ende mund të ndodhë. Për shembull, në 39 javë. Fillimin e takimit është për shkak të qelizave riprodhuese femra dhe spermës. Më të favorshme për konceptimin është midpoint e ciklit menstrual. Çdo shtatzënisë shtatzënë nëna është e ndryshme. Dikush e vështirë të tolerojë atë, por dikush pothuajse nuk njoftim. Çdo ditë po afrohet fillimi i punës. Dhe tani vjen 39-të javë.Në këtë pikë, mund të jenë shenjat e para të punës afrohet. Pas 39 javëve të shtatzënisë duhet të zbatojnë me kujdes udhëtime të ndryshme, veçanërisht për distanca të gjata. Që nga lindja mund të fillojë në çdo kohë, të kapur ju në befasi. Nëse gjatë juaj gjinekolog qarkut shtatzënia bën të lindjes vetëm përmes prerjeje cezariane, pastaj, një herë kësaj periudhe ju do të dërgojë në patologji, ku përshkruajnë testet e nevojshme para operacionit. Këto përfshijnë ultratinguj, analizat e gjakut dhe urinës. Por në kalimin normal të shtatzënisë, kur ju nuk keni contraindications për shpërndarjen natyrore, ju jeni në shtëpi. Është e rëndësishme të mos humbasë fillimin e periudhës fisnore.39 javë të shtatzënisë: bark i lënduar

Në këtë javë ju jeni duke përjetuar dhimbje të barkut që mund të jetë harbingers e fillimit të punës. Ata janë kaotike. Ka tendosje. Për të lehtësuar dhimbjen vetëm duhet të shtrihem për një kohë. Është e mitrës përgatitet për lindjen e ardhshme. Kjo dhimbje quhet një kontraktimet e trajnimit. Në mjekësi, ai ishte dhënë emrin kontraktimet e Braxton-Hicks. Dhimbja është tërhequr ose dhemb në natyrë. Por forca e ndikimit është shumë më pak se luftën e vërtetë.


Në mënyrë që të mos ngatërruar luftën tuaj me këto, ju duhet të vizitoni gjinekologun tuaj, veçanërisht nëse ju lind për herë të parë. Dhimbje barku ndodhin duke reduktuar muskujt e mitrës, presionin e kokës fetusit. Ajo është gjithashtu e nevojshme që të dallojnë dhimbje barku që lidhen me shtatzëninë nga dhimbje që vijnë nga sëmundjet e organeve të tjera. Kjo gjithashtu mund të ndihmojë një mjek. Komplikim rrezikshme e shtatzënisë që mund të shoqërohet me dhimbje të këtij lloji mund të simfiziopatii. Palëvizshëm symphysis. Por nën kushte të pafavorshme mund të jetë ënjtje dhe lëvizshmërisë. Kushti quhet simfiziopatii.


Kjo shpesh ndodh gjatë shtatzënisë, sepse nën ndikimin e hormoneve symphysis pubike konsumojnë zbutur. Në këtë seksion cezariane shtetëror treguar, por në qoftë se fryti nuk është më e madhe, ofrimit të duhet të lejohen dhe të natyrshëm. Relief vjen për shkak të qëllimit të shtetit të terapisë anti-inflamator dhe physioprocedures.


Në mënyrë që të zvogëlojë dhimbje në bark, shtimin e pjesës tjetër të plotë dhe mund të ndihmojë Whittle që duhet të vihet në stomak. Gjithashtu tregohet veshur me një fashë, veçanërisht nëse fryti apo të dyfishtë të mëdha. Një fashë të mirë-zgjedhur do të ndihmojë për të lehtësuar gjendjen tuaj, pasi pesha e barkut do të shpërndahen në mënyrë të barabartë.39 javë të shtatzënisë, stomaku dhimbje si kur hënor

Shumica e zonjat, ndërsa në një pozitë interesante për 39 javë, duke u ankuar për dhimbje barku, dhimbje gjatë një periudhe. Shpesh, këto dhimbje mund të ndodhë për shkak të dietë të varfër. Ajo duhet të përjashtohen nga produktet dietë që mund të rrisin vanitet. Përveç rritjes së mitrës gjatë shtatzënisë vë presion mbi zorrët që nga ana e tij ndikon në pėrshkueshmėrisė e përmbajtjes së saj. Si pasojë, nuk mund të ketë probleme me shkuar në tualet. Dhimbje në bark mund të japin. Çdo gjë mund të rregullohen nëse për të organizuar një ditë dhe për të përshtatur dietën tuaj. Në fund të shtatzënisë, dhimbje mund të jetë për shkak të muskujt e barkut lodhje. Në këtë rast, në vend të vetëm të relaksoheni dhe të shtrihem, dhimbja do të ulet.


Kur infeksion i sistemit urinar mund të shfaqet si dhimbje barku gjatë menstruacioneve. Dhimbje Shkaku dhe inflamim mund të jetë zorrëve shtojcën - Shtojca. Në këtë rast, përkeqësuar gjendjen e përgjithshme, rrit temperaturën e trupit. Nëse ju nuk mund të bëj diagnozë të saktë shkakun e dhimbje, ju duhet të kërkoni ndihmë mjekësore.39 javë të shtatzënisë, dhimbje stomaku dhe mbrapa

Shpesh ankesat e dhimbje në bark dhe bel të shfaqet në javën e 39 të shtatzënisë. Prapa dhimbje mund të ndodhë kur një grua shtatzënë është patologjia e sistemit urinar, duke përfshirë veshkat. Nëse shëndeti i nënës në të ardhmen është e gjitha e drejtë, ne mund të sigurtë të supozojmë se së shpejti të fillojë shpërndarjen. Dhimbje prapa shoqëruar me presion të mitrës rritje në sciatic nervore, e cila është vendosur në sipërfaqen e pasme të trupit të mitrës. Në mënyrë që të lehtësuar gjendjen e tyre, duhet të ulen dhe të vënë një jastëk nën kurrizin tuaj për t'u çlodhur muskujt sa më shumë që të jetë e mundur mbrapa. Gjithashtu ndihmon për të masazh shpinën e furçë në shpinë të ulët. Ky masazh ju mund të bëni vetë ose pyesni dikë nga të afërmit, të tilla si burri i saj. Frymëmarrje të thella ndihmon për të reduktuar dhimbje, pasi të oksigjenit që hyn në trup, vepron si një mjet anastezik butë.


 
R3r3r3120.