Në disa raste, një terapi Shockwave


Terapia Shock valë për 10 vjet të përdorimit ka treguar rezultate të mira në trajtimin e gurëve në veshka, depozitat kripë, sistemit musculoskeletal, dhe madje edhe impotencë. Terapia Shock-valë punon duke përdorur valët e zërit të veçanta që veshi nuk mund të arrijë. Megjithatë, ata kanë një veti medicinale të vërtetë të paçmueshme. Valët kalojnë nëpër indet e buta të njeriut, në prag të mjediseve të vështirë dhe të buta të japë një efekt terapeutik. Mënyra Supozoj shoku audio bllokuar depozitat kripë. Valët akustike të tregojnë veten e tyre si ushtarë të vërtetë. Ata fillojnë të thyer deri në formimin e padëshiruar e grimcave të vogla, e cila më pas shpërndarë. Në masa drastike, si dhe valët ketë një efekt terapeutik, duke përmirësuar metabolizmin, rritjen e vetitë mbrojtëse të qelizave, stimulimin e qarkullimit të gjakut. Terapia Shock-valë (MTL): reduktimin e dhimbjeve gjatë Spurs thembra, arthrosis, trohanteryte etj përmirëson qarkullimin e gjakut, përmirëson lëvizshmërinë në pjesën e prekur të përbashkët trupit; redukton madhësinë, derisa plagët resorption, kaltsynativ, rritje kockave, zonat e indeve fijor; forcon kapsulë të përbashkët, ligaments, tendons muskujt, rrit rezistencën e tyre për rritjen e stresit fizik, lëndimet; përmirëson qarkullimin e gjakut e zonës së prekur, siguron ushqimin e indeve, zvogëlon dhimbjen. Duke folur për rastet në të cilat MTL është përdorur, duhet theksuar se gama e veprimtarive është shumë e gjerë. Këtu janë problemet kryesore me të cilat pajisja është për qëllim të trajtojë valët akustike. Ai trajton: deformimeve artrit; osteokondroza vertebrale; kockat dhe ligaments lëndime (në periudhën e rehabilitimit); Spurs thembra; urolithiasis; peryartropatyyu sup-sup; impotenca (disfunksioni erektil); Sëmundje Shlyattera; Sindromi "bërryl tenisit"; dhimbje në coccyx, shpinë; këmbët e sheshtë; Sindromi "Duart lojtar golfi"; Sindromi Myofascial; hernie diskale.


Pajisja MTL efektive: gjatë periudhës së rehabilitimit në thyerje; për trajtimin e sinoviti nyjeve të ndryshme; në trohanteryte; pas operacioneve postoperative rehabilitimit me arthroplasty përbashkët. UHT rrezik i madh sosudovsnyzhaet nga ndërlikimet e trombozë, pasi dridhje të lartë të frekuencave shkatërron mpiksje dhe shkakton atë rezorbimit. Gjithashtu ndihmon në lehtësimin e mbrapa dhimbjen. Efektivisht lufton lordosis dhe scoliosis. Dëmi për indet normale shpejt restauruar performancën. Cellulite gjithashtu me sukses trajton valë terapisë së shokut komente pacientët për të konfirmuar këtë. Shumë, për shembull, ka shkruar se spitali i tha për të bërë 10 procedura, por rezulton se pas seancës së tretë, pacientët janë të kënaqur me rezultatet. Për të rregulluar rezultatin më të mirë të bëjë më shumë se 3 trajtime. Seancat ATC shifër qarqeve korrigjim ndihmë, shtrëngimi lëkurës. Diskale disk intervertebral, duke përdorur terapi valë shoku, trajtohen tri fusha kryesore: inflamacione dhe hiqet si pasojë - përmirëson limfatike dhe të gjakut qarkullimin; reduktim në trauma nervore; reduktimin e madhësisë së rriten hernie. Si me shumicën e procedurave mjekësore, terapi valë shoku edhe contraindications. Kundërindikimet për përdorimin e MTL-ve: kancerit të pjesëve të trupit, të cilat duhet të ndikojnë valë tronditëse; infeksionet akute; shtatzënisë; sensibilitet të enëve të gjakut brishtë; sëmundje të gjakut; nëse pacienti ka një stimulues kardiak. Valë tronditëse mund të ndikojë në zonën e kockave rritjes, një zonë në kufi me zorrët, enët e mëdha të gjakut, kafkën, e indeve të mushkërive dhe të brinjëve. Terapia Shock-valë ndihmon për të përballuar me shumë sëmundje, mundi celulitit, hernie intervertebroreve. Të fitojë atë dhe urolithiasis, osteoporozën dhe shumë sëmundje të tjera.