Hirudotherapy në trajtimin e sëmundjeve gjinekologjike


Siç ju kujtohet, hirudotherapy - një metodë të veçantë që është i bazuar në trajtimin me Leeches. Ata i përkasin familjes së annelid është, në fakt, dandies. Çfarë është ajo e shprehur? Dhe fakti se ata jetojnë vetëm në ujë të pastër dhe nuk do të kapem për personin nga i cili vjen erë e pakëndshme. Rastësisht, ia vlen të përmendet se njerëzit të cilët e vendosura negative, nervor, shushunjat nuk mund të qëndrojë. Pra, ju e dini, nëse ju jeni të frikësuar nga këto krijesa bukuroshe, trajtimi nuk do të përfitojnë.


Ndoshta pak e dinë duke pasur parasysh se përdorimi i Leeches në kohët e lashta, kur mjekët ishin të mëdha. Shumica e pacientëve nuk u besojnë kapsula të zakonshëm me drogë, dhe ndërsa nuk ka pasur shumë, përdoren në mënyrë aktive një qasje që ne tani e quajmë krenari hirudotherapy. Trajtimi është realizuar në 3 faza: rrodhe prokusыvala lëkurës, të gjitha materialet e nevojshme të marra në trup dhe janë bërë në bazë të biznesit dermis kryesore e saj shëruese. Për shkak të pështymë rrodhe, koagulimit të gjakut është zvogëluar.

Pra, çfarë është e rëndësishme në sëmundjet trajtimi hirudotherapy gjinekologjike?


Siç është shpallur nga hulumtimet, duke përdorur shushunjat me të vërtetë mund të trajtimin e sëmundjeve gjinekologjike. Për shembull, Endometrioza - përhapja e qelizave endometrium jashtë vendndodhjen e tyre normale. Rrezik është një sëmundje që, ndikojnë në Mukoza, sëmundja prek zorrët, dhe sistemi urinar. Mjekët këshillojnë gjithmonë menjëherë të kryejë trajtimin hormonal ose operative. Por ata të dy datat efekte anësore dhe nuk ka gjithmonë të japë shërim dëshiruar. Hirudotherapy ndihmon në trajtimin e endometriozes shenjës kryesore e përmirësimit të - rezorpimi e mbështjelljes. Nëse gratë ende nuk mund të ëndërrojnë se pas një sëmundje serioze mund të lindë fëmijë të shëndetshëm dhe të lumtur, tani të gjitha ëndrrat vijnë e vërtetë. Kjo sëmundjet gjinekologjike pushuar për të trembë gratë dhe u bë lehtësisht të shërueshme me ndihmën e miqve besnikë - Leeches.


Shpesh vjen me Endometrioza dhe fibroids mitrës, tumor beninje atë. Ankesave gratë zakonisht përfshijnë zgjatur dhe menstruacioneve të rënda, kur qarkullimi i gjakut është i shqetësuar, atëherë ngjeshur organet ngjitur dhe ka dhimbje në bark. Hirudotherapy siguron se komponentët shpërndarë fibroids, normale pothuajse menjëherë hormonet dhe në këtë mënyrë mund të shmangur kirurgji. Pra, tani gratë nuk duhet të shqetësohen, sepse si rezultat i operacionit mund të pushojë të jetë një "grua". Kujdesit shëndetësor vetëm do Leeches cila gjithashtu mbajnë gjithë punën e vështirë dhe të japin grave një ndjenjë e besimit dhe lehtësi.


Nëse papritmas shqetësuar për mosfunksionim ovarian, e cila, nga rruga, nuk ka në çdo moshë. Ajo hirudotherapy shpëtimit dhe këtë sëmundje gjinekologjike. Për fat të keq, pak njerëz e dinë se trajtimi me Leeches ekziston, se ajo është përdorur në gjinekologji dhe në përgjithësi të quajtur hirudotherapy. Pra, është e nevojshme që të paguajnë më shumë vëmendje për artikullin e lajmeve, ku mjekët dhe specialistët nga e gjithë bota të kushtoj hapjen e lexuesve.

Polyps - manifestuar përmes gjakderdhje në mes të periudhave menstruale. Zhinchyni tregojë se sa, pasi me ultratinguj u gjetën formimin ngjashme, por për të përballuar me ta përsëri atje. Shërohet një herë dhe për të gjithë është e mundur, për të përdorur ndihmën e Leeches dhe trim metodë e trajtimit - hirudotherapy. Gjëja kryesore për të akorduar në mendime pozitive dhe mendoj vetëm për se së shpejti ju do të jetë në gjendje për të realizuar planet e tyre. Dhe akoma - në formën e Leeches shumë vajza të bëhet e pakëndshme, kështu që janë të inkurajuara për t'u çlodhur, për shkak se, siç u përmend më lart, Leeches nuk më pëlqen frikë dhe individët nervor.


Së bashku me këtë sëmundje si Endometrioza është endometritis. Zakonshme në mesin e këtyre sëmundjeve është se ata të dy i takojnë të sëmundjeve femra gjinekologjike, por jo më shumë. Ky i fundit, nga ana tjetër, manifestohet si inflamacion i rreshtim të mitrës. Nëse kjo ndodh me ju, ju e dini se sa më shpejt që të jetë e mundur për të parë një mjek, ajo është e njohur se sëmundja zhvillohet në sfondin e pajisjes intrauterine (dmth para lindjes), dhe pas tyre. Merrni këtë sëmundje mund të jenë shenjat e mëposhtme: ethe, zakonisht deri në 39 gradë, shkarkimin rëndë nga era, dhimbje barku torturuar dhe persekutuar gjakderdhje mitrës. Megjithatë, përvoja nuk është e nevojshme në këtë rast ju me qetësi trajtojnë shushunjat, dhe mund të përballojë për të mbajtur këtë hirudotherapy sesion


Salpingooophoritis - inflamacion të mitrës. Shfaqja e sëmundjeve të tilla kërkojnë trajtim intensiv, e cila zakonisht merr një periudhë të gjatë kohore dhe grua vuan edhe më shumë. Trajtimi duhet të kryhet duke përdorur shushunjat në aleancë me antibiotikë. Kjo do të zvogëlojë kohën e trajtimit, dhe në fund do t'ju shpëtojë nga manifestimet negative të sëmundjes.

Çdo vajzë duhet të lahet çdo ditë. Shumë besojnë se banjo - kjo nuk është ajo, por në këtë rast të ketë një dush, kështu që nuk do të vidkrutytysya. Një grua duhet patjetër të kujdeset për trupin tuaj, si brenda dhe jashtë. A e dini se çfarë të kthehet fjalët tuaja: "uh, tashmë të lodhur nesër skupayusya"? Në një sëmundje të quajtur vulvovaginitis - inflamacion i vulvë dhe vaginës. Cilët faktorë kontribuojnë në zhvillimin e sëmundjeve gjinekologjike, ul imunitetin mungesën e higjienës duhur, dysbiosis zorrëve. Simptomat janë torturuar gratë dhe për t'u dhënë atyre të jetojnë sipas rregullave të tyre. Asnjëra prej të cilave jeta personale duhet të them. Mirë parashikojnë të gjitha momentet dhe të mbrojtur trupin tuaj nga ndërhyrjet për këtë sëmundje. E pra, dhe në qoftë se ajo doli se ju të kapërcyer sëmundje, burimin e domosdoshme të forcës së re dhe shëndetësore - hirudotherapy.


Leeches - një mjet i madh për gjiri qepje pas operacionit, kështu që ata janë universale.