Mënyra kreative për të lënë duhanin


Ndalohet pirja e duhanit është e vështirë - të pyesni në lidhje me këtë karrige lëkundëse famshëm John Mellenkampa. Muzikanti 58-vjeçar në vitin 1994, ka pasur një sulm në zemër, por ai ende pi duhan.
Për të ruajtur të atin nga zakon, djali i tij - Spec Mellenkamp - krijuar në vitin 2009 si një grup në Facebook të quajtur 'një milion pjesëmarrës - dhe baba im John Mellenkamp lënë duhanin ". Mellenkamp u zotua se në qoftë se ky grup bashkohen 1 milion. Njeriu, ai do të të shpëtoj prej zakonit të tyre një herë dhe për të gjithë.
Por ju nuk duhet të jetë një yll roku për të gjetur mënyra kreative për të lënë duhanin. Megjithatë, ju ndoshta do të ndjehen vetëm si një yll roku, kur të lënë pas këtë varësisë. Disa ish-duhanpirësve ndanë veprat çmendur dhe ide që ndihmuan ata të heqin qafe e pirjes së duhanit.
Cigare Funeral


"Sapo kam solli paketë cigare në një qese plastike dhe e varrosën në një tenxhere lule në oborrin e shtëpisë. Pra, unë kam për të gërmoj ta marrë cigare perezahoronyuvaty dal çdo herë që unë të kërkuar për të pirë duhan. Kjo ishte 18 vjet më parë ", -! Pat Owens, New York.


Kumar bast


"Unë hoqi dorë nga pirja e duhanit në mosmarrëveshjen në shkurt 2002. Miku im argumentuar me mua se unë nuk mund të shpëtoj nga ky zakon - ai e dinte se unë isha kumar njeri. Kam pranuar sfidën! Uyazyka palë ishte si vijon: në qoftë se unë nuk mund të pi duhan për një muaj, një tim të trajtojë më restorantin më të famshme biftek në Brooklyn. Qesharake, por për të marrë një vend në restorant, ju neyyazytsirno kohë të gjatë - nëntë muaj! Kështu që unë bëra një paguar drekën time, në një tjetër lokal të vogël! "- Eric Katzman, New York.
Paguajë një gjobë


"Dy nga miqtë e mi shumë të mirë rënë dakord për të lënë ose të paguajnë Palës tjetër një gjobë prej 1000 $ në qoftë se ata nuk e bëjnë këtë. Duke qenë të sinqertë, por njerëzit kumar, ata fituan! Asnjë prej tyre nuk ka prekur që nga Smoking "- Mike P., Newport.


Vrasin dëshirat për cigare


"Kushëriri im i tymosur për 20 vjet. Ajo hodhi këtë zakon mënyrë shumë origjinale - biskota hershme qen janë bërë në formën e eshtrave Ajo përtypur atë për të vrarë mall për cigaret dhe e bëri atë "- Chris T., New York.Affiliate


"Në këmbim të heqin dorë zakonet shtrenjta të blerë një paketë cigare çdo ditë, kam bërë një marrëveshje me veten time se në vend që unë do të blejnë në çdo biletë llotarie kohë dhe nuk ndjehen fajtorë. Unë kurrë nuk e tymosur atë natë me më shumë se 25 vjet më parë, dhe është e sigurt të them se unë kurrë nuk do ta bëjë këtë përsëri. Unë me siguri do të të them se një nga bileta llotarie kam fituar një milion dollarë, por kjo për fat të keq nuk ndodhi. Të paktën deri më tani ", -! Liz Rubin, Maryland.Koktej me sode buke


"Kam lexuar një artikull gazete me rekomandimet e mjekut, i cili e këshilloi shpërndajë një lugë gjelle sode buke në një gotë me ujë dhe pini këtë përzierje dy herë në ditë gjatë javës së parë, pastaj një herë në ditë për javën e dytë. Kam tymosur një kuti kartoni në javë ose rreth 30 cigare në ditë. Unë piva dy gota të dielën dhe të hënën. Shije ishte i freskët si Alka-ujë mineral. Të dielën dhe të hënën I tymosur dy cigare. Të martën kam tymosur një cigare dhe pastaj hodhën tym në të gjitha. Kam vazhduar të pi ujë me sode deri në fund të javës. Por nuk mendoj se është e nevojshme një tjetër javë. Unë nuk pi duhan për 20 vjet. " - Joanne Fanytstsa, New York.Vetë-hipnozë


"Unë jam një psikolog i licencuar. Kthehu në 1976, unë tashmë kishte praktikë e tij, unë kam pasur disa trajnime në hipnozë dhe zbukuruar në lidhje me një paketë cigare në ditë. Prag të Vitit të Ri të dashurën time e pyeti për të aplikuar aftësitë e mia dhe të bëjë e saj e duhanit hipnozë vidyazykatysya. Ne kishim atë në një ekstazë rreth një orë. Javën e ardhshme kam biseduar me një mik në telefon dhe ajo më tha se ende pi. Në atë moment e kuptova se unë nuk e kishte prekur cigare për të gjithë javën - I hipnotizuar veten. Një herë ose dy herë kam pasur dëshirën për të pirë duhan, por tani unë nuk mund të mendoj edhe për këtë! Tani unë nuk pi duhan më shumë se 30 vjet "- Sheila Bender Sydney, New Jersey.Filloni të vogla


"Kam nënshkruar një marrëveshje me veten tuaj që do të lejojë mua për të lënë duhanin. Unë lejuar veten për të pirë duhan një cigare në javë, në qoftë se unë të pushojë për të pirë duhan një paketë në ditë. Verën e kaluar kam tymosur dy cigare dhe tani unë nuk pi duhan në të gjitha. Unë e pranoj se kam arritur e tij! " - Kevin Kilpatrick Gerard, California


Yspachkaytes


"Gjyshja ime vonë, duke u përpjekur për të lënë pirjen e duhanit cigare hodhën të gjithë, por një. Dhe kjo cigare e vetme është vënë në krye të individualitet kuzhinë. Kur ajo donte për të pirë duhan, ajo e mori këtë cigare, dogji, bëri duhmë dhe pastaj shuar atë dhe kthyer jo vendin. Përfundimisht, kur ekstrakt ka bërë punën e saj, cigare ishte yndyrshëm, pluhur dhe dukej gjithnjë e më pak tërheqës me kalimin e kohës. Së fundi, gjyshja e hodhi atë. Unë kurrë nuk e pashë atë, pasi që pi "- Jessica Uard, Uashingtonin.Thonë se ai me zë të lartë


"Unë i thashë me zë të lartë me mjekun e tij se për 28 vjet kam tymosur një paketë në ditë dhe tani që unë nuk dyzet sigurt që ju doni të ndaluar këtë çmenduri. Që atëherë unë kam për të mbajtur duke thënë, që të mos u quajtur balabolkoy. " - Renee Cooper, Kaliforni.