Gurë natyrore shëruese pronave


Pronat misterioze dhe tërheqëse keni guri natyror. Edhe në kohët e lashta gurë ishin objekte vërtetë të adhurimit dhe të adhurimit. Ata jo vetëm adhurim, por përdoret edhe si asistent në veprime të ndryshme magjike. Fuqia e mrekullueshme magjike dhe gurë natyror ka qenë i njohur që nga fillimi i kohës. Pronat medicinale e gurëve të lejojë përdorimin e tyre në praktikë mjekësore.Gurë natyror nuk janë vetëm të veshur si bizhuteri rrit energjinë, por përdoret edhe në formë pluhur për të bërë drogë. Një tjetër mjekët tibetian zbuloi se droga e bëra nga guri natyror, duke luftuar kundër të gjitha sëmundjeve të njohura të gjakut, mukusit, bile, plagë gurë themeli minerale janë bërë ointments mjekësore ndryshme, tinctures, fasha. Në Rusi tërë popujt sllavë e kanë nderuar gjatë gurë natyror si burim i shëndetit dhe suksesit. Lechebnik lashtë Belarusian dhe rusisht tashmë përshkruar vetitë shëruese të gurëve. Dhe kjo prirje është vërejtur pothuajse të gjitha racat e tokës.Përfundimisht të gjitha systematyzuvatysya informacioni dhe filloi të bashkuar, kështu që nuk lithotherapy shkencës, e cila është bazuar në vetitë natyrore shëruese të gurëve që ata gjenden. Më vonë astrologjia bërë informacionin e saj në shenjat e marrëdhënieve zodiakut dhe gurë e tyre e natyrshme natyrore. Pra, në charms e tyre zodiakut me një lloj të veçantë të guri natyror.

Amulets tilla si bateri mbajë energji pozitive dhe të japin atë, atëherë kur ju të kapërcyer sëmundje mendore ose sëmundje fizike.


Gurë natyror janë të gjithë të jetojnë natyrën tonë për variacione të ndryshme dhe dridhje. Prandaj, të heqë ato nga toka, ata gjithashtu të vazhdojnë të transmetojnë këtë rrezatim. E vendosur në trupin e njeriut janë në thelb një fuqi marrës në gjendje të ndikojnë se si i tërë trupi dhe në organe të veçanta. Prandaj, guri zgjedhur siç duhet nuk mund të sigurojë vetëm një efekt terapeutik, por thjesht të lidhur sfondin e përgjithshme emocionale të njeriut.

Vetëm në gurë natyral është efekt parandalues ​​të lartë vetëm e nevojshme për të zgjedhur llojin e drejtë e guri natyror.


Pronat medicinale e guri natyror nuk manifestohet vetëm në të veshur një amulet ose si një bazë për drogë. Me gurë natyror është masazh efektive dhe të imët këshilla ukalыvanye guri. Disa lloje të gurëve natyror të përdorura në filtrat e ujit. Kjo nuk është vetëm ujë të pastër, por edhe uji i mineralizimit. Në mesin e këtyre gurëve të jetë quajtur dolomite përdoret për prodhimin e ujit mineral, pronat kurative të cilat mund të zëvendësojë drogë të shtrenjtë veprim.


Përdorur gjerësisht gurë natyror në homeopati. Për shembull, guri carnelian. Bazuar në këtë pluhur guri të bëjë duke e bërë droga që promovojnë shërimin e plagëve. I njohur gjerësisht shembull të përdorimit të drogave të tilla mjekët sovjetike gjatë luftës, kur mjekësia tradicionale nuk është thjesht e mjaftueshme në spitale.

Një tjetër gur - kuqe e mbylltë, e përdorur në mënyrë të ngjashme në mal Azi, për tharjen e plagëve të hapura. Është në mjekësi orientale përdorur gjerësisht guri natyror për prodhimin e ointments medicinale.


Por jo të gjithë gurët janë të sigurta, gurë të njohur se karakteristikat e tij janë të ngjashme me substanca helmuese. Por përdorimi i gurëve për gatim sasi të vogla të drogës, si i njohur mjekësi. Për shembull, infuzion malakit, përdoret për të trajtuar mëlçisë. Por ky ekstrakt përmban shumë komponime të rrezikshme të bakrit, e cila mund të krahasohet me helm.

Pronat medicinale e disa gurë natyror:

• Për shembull, ametist konsiderohet guri i fortë, ai jo vetëm që pastron predhë personi shpirtërore, por gjithashtu sjell ngushëllim;

• Jade - ka një efekt pozitiv terapeutik mbi veshkat;
• Emerald - ka shërim efekte në sy;
• Amber bizhuteri përdorur për të trajtuar sëmundje tiroide;
• agat. Në varësi të ngjyrës mund të veprojë në chakras të ndryshme. Blue agat ndikon pozitivisht në gjëndër tiroide, promovon trajtimin e sëmundjeve, të verdhë - në mënyrë efektive trajton organet e tretjes dhe të frymëmarrjes. Agat e kuqe ndikon në sistemin kardiovaskular, nxit normalizimin e sistemit endokrin, rrit rezistencën ndaj sëmundjeve virale;

• Carnelian - e përdorur gjerësisht në forcimin e dhëmbëve, të normalizuar tretje, puna e sistemit urogjenital, stimulon sistemin endokrin, përmirëson qarkullimin dhe ngjyra, e bën dhimbje koke gjatë shtatzanisë ka një efekt pozitiv në shëndetin e nënës dhe fëmijës, redukton ënjtje, ka plagë-shërimit pronat;
• sy Tiger lehtësimin e lodhje, nervozizëm, ndihmon në sëmundjet e zgavrën e barkut, mëlçisë, efekt i dobishëm në zorrë, ul presionin e gjakut, heq inflamacion i nyjave;

• diaspër ndihmon të kuruar sëmundje të ndryshme për gratë;
• lazuli Lapis përmirëson shikimin, heq dhimbje në fyt, frymë shëron aneminë, sëmundjet e lëkurës, astma, reduktimin e ngrohjes, forcon sistemin imunitar.

Por ne duhet të kujtojmë se gurë natyrore duhet të jetë pa të meta dhe defekte, dhuruar nga shpirti i pastër. Përndryshe, mund të sigurojë vetëm një efekt negativ dhe dëm edhe një person i shëndoshë. Përveç kësaj, për çdo shenjë zodiakut ka gurin e vet që mund të sjellë fatkeqësi në qoftë se ata veshin. Për shembull, për Ujëderdhësi është kundërindikuar agat, në të njëjtën kohë ajo është e favorshme për Bricjapi. Prandaj, kur zgjedhin bizhuteri bërë prej guri natyror, i kushtoj vëmendje jo vetëm për integritetin e gurëve, por edhe angazhimin e shenjë zodiakut.