Rrip purpur turistike do të ndihmojë të hequr qafe dhimbje prapa nga 10 minuta


Turmalinë - një mineral shërimin se është përdorur në mjekësinë gjeresisht jokonvencionale për trajtimin dhe parandalimin e një numri të madh të sëmundjeve të ndryshme. Përdorur, duke përfshirë mjekët kinezë, si shumë mjete të tjera të mrekullueshme, të tilla si swabs mjekësore, akupunkturë dhe acupressure. Studimet tregojnë efektet pozitive të turmalinë për shëndetin e njeriut. Ky mineral është në gjendje për të grumbulluar një ngrohjes dhe pastaj të rrezatojë atë në formën e valëve të gjata infra të kuqe. Pëlhurë Vdyahnuvshy rrip është sewn grimcat e turmalinë, vetëm gjysmë ore mund të rrisë temperaturën e trupit në zonën e prekur për 55 gradë. Dhe kjo është bërë pa ngrohje rrip lidh me rrjeta apo ndonjë burim tjetër të energjisë.


Produktet Turmalynovaya janë shitur tani në vendin tonë. Prodhuesit kanë mësuar për të shtoni këtë mineral në inde, kështu që tregu ka shëruese çorape, insoles, peshqir dhe produkte të tjera të dobishme. Rrip shumë popullor turmalinë. Ato lejojnë pronarët e tyre vetëm dhjetë minuta për të hequr qafe dhimbje prapa. Një orë pas fillimit të përdorimit të qarkullimit rrip normale jo vetëm në pjesën e pasme, por në gjymtyrët më të ulët. Pas përdorimit të rregullt të këtij mjeti për një muaj mjekët tregohet në pacientët përmirësime në trajtimin e sëmundjeve të pasme. Pacientët gjithmonë veshin këtë brez, në fund të pushojë të ndjehen siklet në shpinë. Ata zhduken krejtësisht dhimbje edhe zhduket mpirje periodike dhe simptoma të tjera që lidhen me qarkullimin e gjakut. Edhe fibrave nervore të dëmtuara mund të rivendoset duke përdorur këtë produkt mrekulli gjatë përdorimit të tij të zgjatur.


Baza e një zone të tillë është fibër turmalinë. Kjo është bërë e të ashtuquajturit turmalinë lëngshme, e cila është zbatuar në pëlhurë. Gjithashtu sutured grimcave minerale në material. Efekti pozitiv është rritur nga një ndërtuar në magnet rripin. Ngrohjes dhe të lirë joneve që lëshojnë fibra turmalinë, stimulojnë qelizat. Si rezultat, indet fillojë të marrë oksigjen të mjaftueshëm, përshpejtimin e metabolizmit, është shërim dukshëm më të shpejtë të qelizave të dëmtuara.
Turmalinë Rrezatimi promovon vasodilatation, duke rezultuar në rrjedhjen e përmirësuar të gjakut dhe rrjedhën e limfatike të përshpejtuar. Kjo çon në faktin se trupi i njeriut më të shpejt të hequr toksina dhe substancave të tjera të dëmshme. Njerëzit e interesuar në mjekësi orientale është gjithashtu e rëndësishme të dini se zona me turmalinë promovuar kanalet e energjisë të pastër dhe të normalizojë qarkullimin e Qi jetik të energjisë. Ky efekt eliminon proceset ndenjur në indet e trupit dhe për të përmirësuar mirëqenien. Trajton Turmalynovыy nuk janë vetëm prapa, por edhe përmirëson gjumin, heq stresin, nxit sistemin imunitar.