Si të duken sekretet më të reja për gratë


Cila grua nuk dëshiron që të dukem më i ri! Por për të guxojnë të metodave përtëritje drastike duke përdorur kirurg plastike duhet të kapërcejnë pengesën psikologjike. Megjithatë, ka teknika kozmetike në dispozicion me të cilin do të duken më të rinj. Si të shikoni sekretet më të rinj për gratë dhe shumë më tepër ju do të lexoni në këtë artikull.
Në atë moshë që ju doni të dukem më i ri? Është e mundur, por gjëja kryesore është të mos humbur një kufi të arsyeshëm. Ekspertët në fushën e make-up dhe stil këshilla juaj do të ju tregojnë se si për të qëndruar të rinj. Shenjat e shëndetit, të rinjtë janë të shndritshme, flokë të bukur. Kur flokët gri, gri duken flokët e shpërlarë. Në këtë rast është më mirë për të pikturuar flokët. Paint ngjyra mbrapa, dhe duke përdorur mjete të posaçme (balms, maska ​​për forcimin e flokëve) bëhet e trashë dhe me shkëlqim. Megjithatë, ne duhet të kujtojmë se ngjyrat e errëta të shtoni moshë.Pra, më mirë për të zgjedhur ngjyrat bojë për disa hije të lehta se sa flokët natyrore. Një fillesat pak ndezur jepni freski tuaj fytyrë. Por mos gri apo fillesa e bardhë, kjo ju mundëson për të mësuar se si për të kërkuar sekretet rinj për gratë.
Ajo është gjithashtu e nevojshme për të zgjedhur një hairstyle modern i cili nënvizoi avantazhet e fytyrës tuaj dhe të fshehur disa të meta. Bëni do të duken flokët e rinj dhe të shkurtër. Nëse ju nuk janë të pjekur për ndryshim drastik, të paktën për të shkurtojë bangs. Bangs përkryer thekson maska ​​sy rrudhat në ballin, shkëputur pamje të zonës së poshtme të fytyrës. Por në qoftë se keni flokë kaçurrel, Bangs ju nuk mund të vijnë.


Është e rëndësishme për të zgjedhur përbërjen e duhur dhe e di se si të dukem më i ri. Kuq buzësh papërshtatshme tenton të shtoni disa vjet. Shmangni buzëkuqët dhe matte hije kafe. Është e dëshirueshme që të përdorni buzëkuq dhe hije rozë bukuroshe. Gloss dhe të kuq buzësh ngjyra të përkryer harmonizohen këto me kozmetikë të ndryshme dhe të ketë freski tuaj të përballet. Lëkura e buzëve është mjaft i hollë dhe ka një ndjeshmëri të lartë. Ajo ka nevojë për ushqim të vazhdueshëm dhe lagështi. Bukur, buzët i pastër convert duken. Rregullisht përdorni lip balm dhe agjent buzësh exfoliating. Me buzët kujdes të vazhdueshëm duken joshëse dhe të qetë, e cila do të dukem më i ri. Pas tridhjetë vjet për të monitoruar dhe vetullat. Vetullat mbuluar me bar të shtoni një moshë person tjetër. Rregullisht të hequr flokët e tepërt për vetullat duken zoti, ai do t'ju lejojë të mësojnë se si të shikoni sekretet më të reja për gratë nuk janë të gjitha uyazyka nevojshme. Por nuk e teproj atë, sa më shumë laps vyschypani vetullat dhe pastaj nuk gjurmohen të bëjë që ju të rinj. Më mirë të rrinë në formën klasike, gjerësi të mesme.


Themel, pluhur fytyrë dhe agjentet e tjere maskimin zgjedhur preferueshem nga likuid me bazë dhe korespondon ton e lëkurës ton tuaj. Për të nxjerrë në pah sytë, aplikoni një qepallat lehta. Disa truket për të dukem më i ri. Rol të rëndësishëm ka luajtur nga zgjedhja e parfum. Provat e paraqitura se aromas të caktuara të kontribuojnë në faktin që të tjerët na shohin nën. Për shembull, agrume erë çaj jeshil. Gjatë viteve, lëkura jonë humbet elasticitetin e tij, bëhet më pak hydrated, dhe për këtë arsye ajo kërkon mirëmbajtje të rregullt dhe më të kujdesshëm. Për të dukem më i ri, që ju të parandaluar rrudhat dhe për të zvogëluar numrin e tyre. Kjo është e mundur në qoftë se e drejta për të zgjedhur mjetet. Këto mund të jetë krem, maska ​​lëkurë shtëpi të trupit, fytyrë, duar. Në qoftë se lëkura juaj është e thatë, rrudhat në të. Është e nevojshme për të ruajtur të pirë rinore të paktën dy litra ujë në ditë. Ajo duhet të jetë ujë i qartë dhe çaj jeshil.


Si të dukem më i ri?
1. Retinol
Të njom vitaminë lëkurës A duhet të përdorni krem ​​me Retinol. Retinol - ilaç më të mirë për rrudhat. Vitamina A shkakton qelizat e përditësuar në mënyrë aktive. Përdor mjete me Retinol për gjashtë muaj, dhe lëkura juaj do të qëndrojë i freskët dhe të rinj.
Beauticians rekomandojmë të përdorni të lëngshme vitaminë A. Kjo mund të blihen në farmaci. Kur duke shtuar një krem ​​nate shkon "koktej të të rinjve." Gjëja kryesore nuk është e teproj, ju duhet të shtoni 1-2 pika në ditë. Ndodh që Retinol shkakton skuqje të lehtë dhe flaking lëkurës. Zakonisht pas lëkurës përshtatet me vitaminë ushqyerit, këto fenomene janë. Ju vetëm duhet të përdorni të thotë Retinol më pak dhe gradualisht mësuar me përgatitjet më të fortë të lëkurës. Ju gjithashtu mund të përdorni një metodë tjetër përshtatje të kujdesshme, së pari aplikoni një krem ​​me Retinol gjatë natës dhe vetëm 1 herë në dy ditë.


2. lëkurë sistematik
Gjatë viteve, lëkura jonë bëhet më e thatë. Me lëkurë grimcat vjetëruara janë hequr dhe të freskëta, që përmbajnë lagështi, ngjiten në shtresën e sipërme të epidermë. Pas lëkurë komponentet aktive pothuajse zhytur plotësisht dhe depërton në shtresat e thella të lëkurës. Lëkura bëhet shumë më i ri.
Lëkurë duhet të kryhet në përputhje me rregullat, duke marrë parasysh llojin e llogarisë lëkurës. Për njerëzit me lëkurë të ndjeshme duhet të përdorni peels kimike bazuar në acide organike. Për një efekt më të fuqishëm duke përdorur microdermabrasion.


3. Ndriçimi
Image-marrësit perëndimorë thonë se me kalimin e viteve, ngjyra e flokëve duhet të jetë e lehtë. Mos drastike të ndryshojë ngjyra e flokëve, ju thjesht mund të ndriçohet fillesa rreth fytyrë. Shumë flokët e errët japin fytyra duken të lodhur dhe të sigurojë një hije të errët të lëkurës. Në flokët të lehta efektin e kundërt.

4. mbrojtur nga rrezet e diellit
Pas dyzet vjet efekti i UV rrezet në lëkurë dhe dukshëm mjaft të rrezikshme. Pas zbutës në det mund të paraqiten në spote të lëkurës dhe rrudhave. Është e rëndësishme të mos harroni të përdorni krem ​​përmbajnë filtra SPF në zyyazykay nga faktor mbrojtjen e 15 në verë - më e lartë.