Si një grua dukem më i ri dhe sexier


Nuk është sekret që ajo gjithmonë përpiqet që të dukem më i ri se sa vitet e tyre dhe pyes veten se si mund të arrihet kjo? Disa përdorin ilaçe tradicionale, disa këmbë në rradhë për të blerë një kozmetike të re, kinse promovon rininë e çastit, ndërsa të tjerët të shpenzojnë një shumë të holla për kirurgji. Bukuri kërkon sakrificë, kjo frazë ka në të kaluarën, tani ka një të ri - bukuri kërkon kujdes. Pra, në mënyrë për të qëndruar gjithmonë të rinj. Ju duhet të ndjekin disa rregulla të thjeshta, që sot flasin. Pra, si një grua dukem më i ri dhe sexier?


Së pari, i kushtoj vëmendje për sjellje tuaj. Nëse një grua është pamja ideale dhe formë, por me një breg, nuk ka gjasa se ajo do të jetë në gjendje për të tërhequr vëmendjen mashkullore. E pra, në qoftë se vetëm në mënyrë që ata shpejt modës veten, jo më shumë. Nëse ju shpesh parodyruete modelin e hollë, duke shkuar në një numër të reduktuar të ngrënies, shpenzimin e parave për të fundit xhaketë material të ri, stockings dhe bluza të jetë si ata, nuk është gjithmonë i mirë. Më të mirë kopje të shkojnë. Krenar të shohim drejt mbrapa arrihet jo me e lehtë, por e mundur. Gjëja kryesore - dëshirë. Çfarë mund të përdoret për të pasme ishte e drejtë, ajo ishte sexy dhe të impresionuar të gjithë në vend? Mjafton atë disa herë në ditë për të bërë ushtrime për muskujt e mbrapa dhe veshin atë në kokën tuaj. Sigurisht, njohuria shtohet, por se do të mbështesë sjellje të drejtë - ideale si ju dhe pomolodshaye dhe të bëhet edhe sexier. Nga rruga, të vini re kur një njeri takon një grua, gjëja e parë që ai nuk duket për këpucë të reja apo një bel grenzë, dhe si ju shkoni si të mbajë prapa.


Së dyti, të flasim për kozmetikë. Nëse ju doni që të dukem më i ri, ju nuk mund të përballojë për të përdorur një ton të grim çdo ditë. Kjo dëmton lëkurën. Sigurisht, do të ishte mirë për të fshehur rrudhat e vogla, pimples u shfaq diku bojë apo skuqje, por nuk përzihen në këtë rast. Nuk është një rregull që vlen për të gjitha gratë në mënyrë të barabartë - të vjetër që ju merrni, aq më shumë kozmetike aplikuar në fytyrë. E drejtë? Por kjo nuk është gjithmonë sasia më e rëndësishme se cilësia. Ajo është e mjaftueshme në mëngjes për të larë me ujë mineral ose supë e bimëve që ju të mos shkaktojnë reaksione alergjike. Jo shpesh përdorin bojë për vetulla, eyeliner dhe hije. Zgjidh një krem ​​që ju përdorni gjithmonë: në të nxehtit dhe të ftohtë. Imagjinoni përfitimet e blerjes: ju do të kurseni hapësirë ​​në shtëpi në një pasqyrë dhe një beautician, kur duke u përpjekur për të gjetur diçka në çantë tuaj, ju gjithmonë do të dini se ju keni vetëm një asistent besnike dhe jo dhjetë tuba. Kozmetikë gjithmonë duhet larë para krevat, dhe në qoftë se ju jeni do të shkojnë në pishinë ose plazh, sundimin e rëndësishme minimale kozmetike dhe mjeteve maksimale që të mbrojë kundër diellit. Nëse ju doni të shikoni të rinj dhe sexy, përdorin për të ngjyrosur buzët nuk janë tonet e errëta dhe sequins delikate, koral, butë, luleshtrydhet apo tone bukuroshe. Ata shtojnë buzët pasurinë, të fshehur rrudhat e vogla, duke plotësuar ato të shkëlqejë. Ju të bëhet me të vërtetë e re, tërheqëse dhe sexy. Çdo grua do të zili të freskëta të tilla të jashtme.


Së treti, në qoftë se sytë - një pasqyrë e shpirtit, buzëqeshje - përshëndetjes sate. Një buzëqeshje e bukur është krenaria e një gruaje. Ajo e sheh dhe ajo takohet me një djalë që ajo e kënaq ato e saj të dashur, kjo është interesante dhe i jep të gjitha të nxehtit. Për fat të keq, koha nuk qëndrojnë ende dhe që dukej për të na dikur të bukur dhe të papërlyer, gradualisht zhduket. Pse është kjo? Ndoshta arsyeja e parë - çaj dhe kafe, dhe pije të buta të tilla si Coca - Cola, pэpsy, Sprite dhe të tjerët. Arsyeja e dytë - një sasi të kufizuar të kohës për të pastruar dhëmbët dhe pastrim pahijshme. Nëse ju shikoni në gratë, ne mund të shohim se vetëm pak të ketë njohuri në fushën e stomatologjisë dhe higjienës. Shumë besojnë se kjo është e mjaftueshme për të mbajtur disa herë lart e poshtë furçë dhëmbësh, menjëherë fiksuar problemin dhe dhëmbët janë të mbrojtura nga dëmtimit të dhëmbëve dhe pllakë. Por, në fakt, larja e krahasueshme me ceremoni çaj kinez. Ju duhet të përgatisë: peshqir të pastër, pastë dhëmbësh që është e drejtë për ju, furçë dhëmbësh tuaj. Vlen të theksohet se ka disa furçë të dhëmbëve të përdorura nga gratë dhe burrat: të vështira, Semi-ngurtë dhe të butë. Çdo ditë mendjen tonë janë modeli i ri, dhe ne tashmë kanë filluar për të marrë hutuar në zgjedhjen. Në të vërtetë. Ju vetëm do të ketë vetëm dy - e vështirë dhe të butë. Gjatë pastrimit, të ndryshojë një furçë në një tjetër dhe të gëzojnë rezultatin. Jenë të vetëdijshëm se pas ju keni një të dashur buzëqeshje, të marrë një kompliment, i cili shprehur dashurinë e tij, të kënaqet në rininë tënde, bukurinë dhe seksualitetin.


Çfarë është më shumë sekretet për gratë që duan të dukem më i ri dhe sexier? Të gjithë si gjumë, nuk është ajo? Sigurisht, duke pasur parasysh ritmin e jetës, në të cilën ne tani jetojmë. Ne kemi nevojë për të bërë të gjitha: të ushqyer burrin e saj të dashur, të marr fëmijët në shkollë, që të ketë kohë për të përfunduar të gjitha raportet për punë dhe të marrë pjesë në disa takime për të punësuarit, të dhëna për të afërmit dhe miqtë të kujdesen për shëndetin dhe bukurinë. Nëse kjo mënyrë e ditës për të fjetur? Ndoshta ende është, por ajo është minimal, por sepse ajo do të jetë e vështirë për të bërë me veten e tyre dhe grua e re sexy, nëse nën-sy qarqet janë të kuqe, dhe do të ketë humor të shkëlqyer. Është më mirë për të hequr një grimë e punëve, por mbani një ëndërr të plotë. Për ëndërr e ëndrrave të bukura dhe profetike, duhet të shikoni film të mirë para se të shkojnë në shtrat, të biseduar me njeriun dashur dhe shëtitje. Nëse ju pëlqen të kalojnë kohë në kontakt me frigorifer, dhe vetëm pastaj të fjetur, atëherë asgjë. Otuchytes nga kjo.


Mos harroni për stërvitje, por më të mirë - valle, është, siç vuri në dukje nga gratë ka një efekt pozitiv në të gjithë trupin. Zgjuarsi, jap besimin të rinjve dhe seksualitetin.