Si për të mbajtur një formë, ndërsa udhëtonte në det


Nëse ju jeni në një gjendje të pritjes dhimbshme për udhëtim në det, e konsiderojnë veten me fat! Shumë prej tyre kanë përdorur pushimet e tyre, dhe dikush nuk i takon të përjetojnë gëzimin e një udhëtim në vendpushimin në sezonin e verës. Ju jeni përpara, duke përfshirë paradë përgjatë plazhit në një rroba banje që ju të përgatitur aq shumë gjatë gjithë vitit. Mos prishin rezultatet e arritura lakmi dhe mendjelehtësi gjatë pushimeve, do të përpiqen për të kontrolluar veten, sepse për të fituar peshë dhe të shtoni disa centimetra në bel dhe hips shumë më të vështirë se sa duket.


Rreth asaj se si për të mbajtur në formë, ndërsa udhëtonte në det, mendoj se më mirë akoma në fazën e planifikimit të pushimit. Bëni një program të argëtimit dhe të imagjinojmë se si ju të kaloni kohën tuaj të lirë. Edhe pse një kohë tjetër, i mbyllur, në det dhe nuk do të

Sa e madhe tundimi, sidomos në vendpushimet e huaj të provoni çdo gjë të re, të pazakontë dhe të shijshme! Në të vërtetë, kurrë nuk probovav enët e cuisines të ndryshme kombëtare mund të hidhem mbi ta dhe menjëherë vidyazykatysya për sipërmarrje për të marrë të përfshirë në skaj mini. "All inclusive", për të cilat janë hotele moderne, shumë e rehatshme, por shumë e rrezikshme për ata që mendojnë rreth asaj se si për të ruajtur formën dhe të mos kthehen nga pushimet roztovstiloyi. Gjithmonë yyazytsirnist është që ju të shkoni për të pirë më shumë, vetëm një koktej, thumbues një tortë e shijshme. Sepse nuk ka asnjë në shtëpi! Prandaj, për t'i rezistuar tundimit të vazhdueshme gjatë një udhëtimi, zgjidhni fuqinë normale të sistemit në mënyrë. Pra, ju nuk do të shkel në sallën nga dhoma ku domain publik është çdo goodies.


Nëse sistemi "all inclusive" - ​​kjo është ëndrra juaj, ndryshimi që ju nuk jeni duke shkuar për të, të paktën, gjatë një udhëtimi në det të këtij viti, ne përpiqemi për të ligët në fruta dhe perime, të cilat, që ra fjala, është gjithashtu shumë ekzotike dhe e shijshme. A nuk e abuzimit të skuqura dhe të hani pjesë të mirë të peshkut pjekur. Mos u mbështesni në mish i pjekur në skarë, në vend që të zgjedhin sallatë - perime ose fruta.

Shumë turistë ofrojnë shkojë në një turne, e cila përfshin një provë të ëmbëlsirat dhe mrekullon gastronomik. Peshojnë të gjitha "pro" dhe "kundra". Pas këtij udhëtimi dhe të gëzojnë të hahet, ndjenja e shurdhim në stomak, dhe më e rëndësishmja - të paktën gjysma mbipeshë. Dhe pjesa më e vështirë do të marrë off.


Plazhi ofron loungers dielli dhe një shumëllojshmëri të opsioneve të kohës së lirë. Kështu që këtu nuk janë domosdoshmërisht gjithë ditën shtrirë në plazh, pa lëvizur nga vendi, por vetëm herë pas here zvarritje në det të ftohtë. Harrojeni rekreative pasive, nëse kujdes rreth asaj se si për të mbajtur formën. Në hotele ka shumë pishina, sportive dhe klubet palestër ku ju mund të bukura dhe për të kaluar kohën. Më të arritshme sportive, natyrisht, është noti. Në pishinë, në det - kudo dhe në çdo mot mund të gjeni diçka për të bërë që ndihmon të mos për të fituar dhe madje edhe të humbni peshë.


Kuzhinë më optimale me një grup të pjatave të shëndetshme dhe të shijshme, të padëmshme të kuptoj bregdetin e famshme mesdhetare. Edhe një dietë projektuar - Mesdheut. Përzgjedhje të mëdha të detit dhe perimeve, ullinj dhe makarona gruri tërë do të ndihmojë për të siguruar që bel bëhet më e hollë dhe trupi do të jetë pastruar.

Edhe në qoftë se moti nuk bëj banja dielli dhe të notuar, ende ulur në bar, kafene apo qëndrojnë në frontin e TV në dhomë me një tabaka të pjatave të shijshme jo, e rekomanduar. Rreth të njëjtat vende në mënyrë të mahnitshme dhe të bukur ku ju nuk mund të jetë në gjendje për të vizituar. Mos e humbisni këtë mundësi unike, të shkojnë në turne. Dita e shpenzuar në fushatë, mend, sepse ju mund të humbni deri në dy kilogramë, kur ngjitja e maleve apo një rritje të gjatë në këmbë. Është e mundur që të përdorin një biçikletë për të rishikuar bukuritë lokale? Pedale përpara është shumë i dobishëm për këmbët.


Në mënyrë tipike, gjatë udhëtimit aq shumë i qetë se një dehur vijë vetëm në fund të turneut. Ose pini një ditë në mënyrë që stomaku ndalon funksionimin. Nuk është një dështim i të gjithë sistemit të tretjes, metabolizmi është i shqetësuar, duke rezultuar në shtim në peshë të tepërt. Pini me siguri mund. Por jo çdo gjë në moderim. Për shembull, vera e thatë është shumë i dobishëm për shëndetin. Gjatë darkës, ju mund të pini një gotë me këtë pije për të kolesterol më të ulët dhe madje edhe enët e gjakut të pastër! Kjo nuk është kalori, kështu që nuk do të dëmtojë figura.


Ku tjetër, në qoftë se jo gjatë një udhëtimi në det, ju mund të kushtojnë veten vallëzimi deri në agim në bregdetin. Zgjedhja e argëtuese për turistët aq i madh që edhe pushues më të stërholluar dhe duke kërkuar më të mirë do të plotësojnë nevojat e tyre. Në shtëpi ndonjëherë për argëtim, nuk gëzojnë në kafene, dhe pushime verore ai ka për të kërcyer relaksuar. Si rezultat i lëvizjeve aktive, në të cilën më shumë dhe kënaqësi mund të shkarkohet në dy kilogramë për një natë! Pra, çfarë se vetëm hyrje në plazh në kostume banje apo pantallona të shkurtra në qytetin tuaj që ju nuk i lejojnë vetes këtë, dhe në një tjetër ju mund të relaksoheni! Dhe pastaj do të kujtojnë se, në mbrëmje të ftohtë zyyazykay.


Nga rruga, qëndrim të kujdesshëm në ushqim nuk është vetëm jastekë pamjen e kilogramëve shtesë, por të mbrojtur kundër infeksioneve dhe çrregullimeve të zorrëve që shpesh shoqërojnë turistët pushime dhe prishin përshtypjen e përgjithshme të udhëtimit të shumëpritur. Të jetë vigjilent, duke kërkuar dhe qëndrimi tepër i përpiktë në enët e ofruara, veçanërisht në tregjet. Plazhi dhe plotësisht e vlefshme vidyazykatysya nga marrja e ushqimit shitur enët. Vjen në shtëpi pas një udhëtimi të suksesshëm, kohë mund të mbajë punën dhe humor të shkëlqyer. Një forcim i trupit në bregdetin vetëm të mbrojtur kundër sëmundjeve gjatë gjithë vitit.