Sa më shpejt të hequr qafe një gjellë e mbetur


Nëse ju papritur perepyly, pastaj ditën tjetër do të duhet të dinë se si të shpëtoj nga një hangover shpejtë.

Shumë kujtohet përvoja e tij në atë gjendje hangover ndonjëherë mund të shkaktohet nga përzierja e pijeve të ndryshme forcë, cilësia e dobët apo sasinë e alkoolit alkoolit dehur para.

Më e vështirë është gjellë e mbetur e verë të gazuar, shampanjë, raki, konjak, uiski. Verë e kuqe mund të shkaktojë një dhimbje koke të rënda. Por verërat madh të bardhë vodka pastër, xhin, zakonisht në mëngjes nuk kërkojnë shërohem.Nëse hangover juaj yzvedennaya shpirtit kërkon lirimin e shpejtë nga vuajtjet, se është koha për të filluar trajtimin.

Zakonisht sigurisht është kjo zakonisht do të thotë - shëllirë. Përshtatshëm ose, por ndihmon lakër. Por mos merrni kryer larg, sepse një shumë e uthull në marinadë. Përshtatshme dhe lëngje rrit, agrume, Kastrati.
Ju mund të përdorni një aspirinë të rregullt apo të ngrënë mjaltë.

Nëse ju doni të pini ujë, pini e joneve të mira minerale me natrium dhe kalium. Trajtim "vrasin" acid stomak ndihmon për të pirë.


Edhe agjërimi pini një gotë qumësht apo një gotë rënie 20 pika të alkoolit karamele mente.

Mix mirë dhe pini një gjysmë gotë me sode me kos.

Provoni të "trajtimit" kos ose qumësht i thartuar pjekur. Më shumë "trajton" të mirë një filxhan supë të nxehtë.

Përgatitja e automjetit për të cilin marrin tri pllaka prej 0,1 gram acid Askorbik dhe dy 0.5 g pllaka aspirina, konvertimin e tyre në pluhur, përzierje së bashku me majë e sode buke, të shpërndarë në rrethin e ujë të ngrohtë, pastaj pije. Menjëherë pas kësaj duhet të pini 20-30 pika Valerian tretësirë ​​ose 30-40 pika tretësirë ​​alkoolit Leonurus. 02:00 Tani të marrë disa fle.


Ka mundësi radikale sa më shpejt të të hequr qafe një gjellë e mbetur: një gotë qumësht të nxehtë derdh dy lugë vaj pluhur. Një e ftohtë pak dhe pastaj ngadalë të pirë.

Ndihmon gotë birrë ose një lugë disa vodka ose raki dhe kafe, gjëja kryesore - nuk do të përzihen dhe të kuruar një gjellë e mbetur nuk është për të kthyer në parti të re.

Më të kapërcyer pasojat e një lëvizjeje hangover ndihmë zorrë. Për ta bërë këtë, të pini 2-3 gota ujë në një stomak bosh me një dozë të vogël të laksativ.

Nëse ju keni një zemër të shëndetshme është mirë të shëruar një dush të ftohtë dhe dush.


Megjithatë, duke u përpjekur për të shërohen shpejt nga një gjellë e mbetur, mos përzihen të gjitha trajtimet.

Nëse keni provuar disa të holla, dhe kjo nuk funksionon, atëherë ajo është e helmimit me alkool. Në këtë rast, ju keni një vidlezhuvatysya disa ditë dhe pini shumë qumësht, kos, ujë, fruta zier ose lëng. Në qoftë se helmimi nuk është për disa ditë, telefononi mjekun.

Disa njerëz në mëngjes pas psherëtimë të festave, piu shumë, por dhimbje koke shkon, harrojnë për të. Marrë një pamje të veten në një gjendje të tërheqjes alkoolit, dhe pastaj të ul receptorin e telefonit foto ku ju shpëtuam të gjithë alkool. Mund tousled flokët, një blanë nën syrin e tij dhe kujtoj hangover të rënda do të jetë një mjet i shkëlqyer në luftën me periodike të fortë. Mos harroni se më e mundshme dhe më e mirë - është për të parandaluar probleme se sa për të rregulluar ato të gjitha rrugët e mundshme. Kujdesuni për shëndetin tuaj!