Bee helm ose aplikimi Apitherapy në mjekësi


Bee helm ose aplikimi Apitherapy në mjekësinë gjithmonë të gëzuar sukses të madh, por në vitet e fundit është rritur edhe më shumë. Sigurisht, një trajtim i tillë nuk është një ilaç për të gjitha sëmundjet, dhe të përdorë këtë metodë duhet vetëm nën mbikëqyrjen e specialistëve, ose në vend të mirë mund të jenë të dëmshme. Qëllimi Apitherapy është për të forcuar dhe për të rivendosur pengesat e tyre imunitar. Në fazën e parë bee helm duhet të ndalojë përparimin e sëmundjes, sidomos proceset kronike nuk është vetëm e nevojshme për të pezulluar, por edhe prishin sëmundjen e gjendjes patologjike në një pacient. Shpesh kjo çon në një përkeqësim të përkohshme dhe të rritur simptoma, kjo nuk do të thotë që ju duhet të ndalet trajtim dhe kjo nuk është e drejtë, por për të vazhduar, është e rëndësishme që të njohin të gjitha simptomat dhe kontrollin e tyre. Kjo duhet të jetë organi që do të rindërtojnë mbrojtjen e tyre që do të çojnë në shërim.


Bee helm ose apitoksyn mbledhura gjatë elektrike tharë në ajër, dhe kjo është ilaç. Ajo mund të përdoret në mjekësi si një injeksion, por ne duhet të konsiderojmë se procesi i prodhimit apitoksyn nënshtruar trajtimit kimik, humbet komponimet e saj të paqëndrueshme, dhe ai shkel disa prona vetja. Në të kundërt, duke rezultuar në helm bee nuk uzhalenyy humbin ndonjë lidhje me anëtarët e saj dhe mban të gjitha pronat e saj. Prandaj, shumë mjekë preferojnë të përdorin për qëllime terapeutike e bletët e gjalla, dhe nuk mori një apitoksyn metodë prodhuese.


Indikacionet për trajtimin e helmit bee në mjekësi

- Çdo sëmundje inflamatore.
- Sëmundje vaskulare, thrombophlebitis, arteriosklerozës, inflamacion i enëve të gjakut (endarteritis).
- Sëmundjet reumatike (reumatoid dhe Artrit Psoriatic), nuk ka artrit specifike infektive.
- Periferike sëmundjet e sistemit nervor: radiculitis, pezmatim nervi i nervore fytyrës, inflamacion i sciatic nervore (ishias), ndër brinjëve nevralgji, etj
- Mavijosjet, lëndimet, shkurtimet, lot ligaments dhe muskujt.
- Koktsyhodynyy (dhimbje kronike në coccyx) lidhur me lëndimet e vjetra.

- Astma bronkiale, migrena, dhimbje koke kronike tensioni, dhe të tjerët.
- Disqe diskale dhe rënie të tyre (sagging).
- Osteokondroza shpërndarë.


Kundërindikimet për përdorimin e helmit bee në mjekësi


- Një reaksion alergjik ndaj bee helm.
- Çdo akute sëmundjet ngjitëse dhe temperaturë mbi 37 gradë.
- Shtatzënia.
- Sëmundjet e gjakut dhe të organeve gjakformuese me një tendencë për gjakderdhje.
- Sëmundjet e veshkave gjëndra dhe sëmundjes Adissona.

- Tuberkulozi i çdo lokalizimit.
- Sëmundje e sistemit nervor te natyres organik.
- Sëmundjet e pankreasit, mëlçisë dhe sëmundje të veshkave në fazën akute.
- Tumoret beninje dhe malinje.
- Osteomielit.
- Transmetueshme seksualisht sëmundjeve.
- Anemia.
- Sëmundjet e sistemit kardiovaskular në fazën akute, veçanërisht në hipertensionit shkallës II-III.
- Diabetes.
- Proceset purulent.
- Menjëherë pas marrjes së trajtimet me ujë.
- Pas stërvitje intensive.

- Fëmijët nën 18 vjeç.

Avantazhi i Apitherapy në mjekësi është efikasitet të lartë e metodës dhe aftësinë për dozë helm bee. Problemi kryesor i kësaj metode trajtimi është origjinalitet të saj, kështu që për disa njerëz apitoksyn është një alergjen fortë.

Metodat e provës për apytoksyna tolerancës (bee helm).

Dita e parë. Lëkurës në rajonin e mesit aplikuar një bletë pas djeg thumbues larguar pas 5-10 sekonda. Të nesërmen në mëngjes, urina rekrutuar dhe gjaku, i cili përcaktohet nga niveli i proteinave dhe sheqerit. Është e këshillueshme të kontrolloni performancën e koagulimit të gjakut në pacientët para helm trajtim bee.


Ditën e dytë. E njëjta gjë aplikohet në lëkurë mbrapa pas djeg thumbues bleta është hequr, por pas një minutë. Sapo rekrutuar urinë dhe gjak.
Nëse të dy testet janë analiza normale, trajtimi mund të fillojë, gradualisht duke rritur dozën e helmit bee. Por terapi duhet të kontrollohet vetëm të dhënat laboratorike. Shkalla mundësisht të përsëritur 2-3 herë në vit.

Regjim përafërt dhe Apitherapy teknologji.

Bee është e nevojshme për të marrë piskatore për krahun ose këmbën, përndryshe rrezikoni dëshirë e fortë e saj. Vendos barkun e saj për të kafshimit, djeg mëngjes pas largimit është e dëshirueshme të procesit alkool. Edhe gjëmba është hequr pas gjysmë ore, faktin se pas bletë stung, bee helm vazhdon vporskuvatysya në mëngjes për shkak të faktit se muskujt dhimbjet e mbetura, dhe kjo vazhdon të bjerë. Një zhalennya bletë konsiderohet një njësi.


Pas Apitherapy pacienti seancë duhet të jetë në një pozicion horizontal për 20-25 minuta si bee helm shkakton rrjedhjen e gjakut nga koka në gjymtyrë dhe indet, e cila mund të çojë në zalisur. Menjëherë pas seancat Apitherapy ndaluar të lahet, për të bërë punë fizike, bëj banja dielli dhe të shpenzojnë masazh.

Vendndodhja e përafërt të Apitherapy përdorur në mjekësi


- Pacienti në ditën e parë të kafshimit shpenzojë jo më shumë se një bletë.
- Në ditën e dytë tashmë të përdorur dy bletët, gradualisht duke shtuar një bletë për 15-20 ditë, atëherë disa ditë mbetur në këtë numër të bletëve, dhe të shkojnë në rënie në të njëjtën mënyrë, një bletë në ditë.

- Nevoja për të marrë një pushim për 4-5 ditë dhe përsërisin kursin, por bletët para beletsya tri herë.

Helm Bee është përdorur në mjekësi për një kohë të gjatë dhe Apitherapy, në bazë të kësaj, kjo zonë ka një përvojë të pasur të mjaftueshme, por është e nevojshme për të marrë në konsideratë karakteristikat individuale të organizmit, reaktivitet e saj dhe ndjeshmëri, kështu që duhet të angazhohen pchelouzhalenyem vetëm nën mbikëqyrje mjekësore, edhe në qoftë se ju vendosni mbajnë seanca Apitherapy në shtëpi.