Zgjedhja drogë efektive me chondroitin


Sëmundjet rruazë progresin. Arsyeja e tyre është e jetesës, zakonet, ekologji. Për të ruajtur shëndetin kurrizore zhvilluar shumë barna që mund të përdoren vetëm me recetë. Shumë shpesh dhimbje prapa lidhur me problemet shpinë, të osteokondroza më të zakonshmet janë dhe hernia intervertebral. Në mënyrë që të kuptojnë sëmundjen, ne duhet të kujtojmë fiziologji. Rruazë njeri - një 33 gropa, lidhur me disqe intervertebral. Disqe intervertebral nuk është vetëm lidh rruaza. Ata veprojnë si balestrat në trupin e njeriut, duke ndihmuar për të lehtësuar ngarkesën e lëvizjeve të përditshme vertikale. Ky efekt cushioning është për shkak të ndërtimit të veçantë të disqe intervertebral, secila prej të cilave përbëhet nga unaza fybralnoho dhe thelbi, i cili përbëhet nga një lloj xhel. Për fat të keq, pas shumë faktorë të jashtëm dhe të brendshëm të bilancit fluide dhe electrolyte brenda rrethit fybromnoho është prishur, duke çuar në një gradual thelbin tharje pulpuznoho. Çarje formuar dhe fissures çojë në zhvendosjen e indeve, dhe kështu shkatërrimin e strukturës. Nga ana tjetër, shkatërrimi i bërthamës dobëson rrjet fijor, hernias disk, potuzyyam, osteoarthritis, zgjatje disk. Në mënyrë për të rivendosur strukturën e disqe intervertebral përdorura me glucosamine chondroitin. Sulfate chondroitin është një përbërëse e bërthamës synovial fluide, ato forcojnë strukturën e ndërtimit të kërc, ligaments, tendons, lëkurë dhe fillon procesin e fiksimit të squfurit në acid hondroyitynsirchanoyi sintezë dhe ndihmon për të rivendosur kërc, anti-inflamator dhe analgjezik kryer veprimin.


Struktura është sulfate chondroitin glucosamine, e cila është kryesisht materiale e ndërtimit të saj. Nëse glucosamine në lëngun synovial është sasia e pamjaftueshme, atëherë nuk është mungesa e sulfate chondroitin dhe, kështu, të reduktuar substancë xhel të cilësisë dhe problemet e mësipërme janë tharje. Kështu, përgatitjet e chondroitin ndikojnë reheneryruyusche indeve kërc. Ato ndihmojnë për të rivendosur ind lidhës dhe hondroyitina. Përbërësit aktiv të drogës quajtur chondroprotectors. Ato stimulojnë proceset e metabolizmit dhe repatyvnыe. Chondroprotectors përshkruar rrjedhën e trajtimit në secilin rast veç e veç, por më shpesh kjo periudhë është disa javë pasi që ndikimi i saj vetëm përbërësit shfaqin përdorimin afatgjatë. Ky trajtim mund të urdhërohet nga një mjek. Farmacitë dhe kompanitë chondroprotectors farmaceutike të paraqitura në formë të vetme-komponent dhe të kombinuara. Chondroprotectors të kënaqur me vitamina dhe përgatitjet bimor ofruar edhe Badakh që nuk janë provuar, por vetëm me statusin e sigurt për shëndetin. Shumica chondroprotectors përdorur se shpenzimet shpesh përdoret terapi e kombinuar e osteoarthritis është Strukum, Hondroksyd, Hondrolon. Sulfate Chondroitin ose Strukum paraqitur në formë kapsule dhe merret nga goja. Strukum ndihmon për të reduktuar humbjen e kalciumit, nuk lejojnë ato enzima që shkatërrojnë indet e kërc, ndikon në forcimin e eshtrave, ndihmon për të rivendosur kërc dhe indeve lidhës. Kursi i trajtimit të drogës është rreth 6 muaj. Hondroksyd - nje mjekim njohur si një krem ​​ose xhel, e cila përdoret jashtë. Gel Hondroksyd ose krem ​​përdorur si forma kronike dhe akute të sëmundjeve të shtyllës kurrizore. Kursi i trajtimit të përshkruara drogës për 2-3 javë. Hondrolon medikament - është sulfate chondroitin, të paraqitur në formën e pluhur për injeksion. Kursi i trajtimit të përshkruara me këtë mënyrë për 25-30 ditë. Përgatitjet komplekse e glucosamine dhe chondroitin rregulluar në metabolizmin kërc, forcimin e kërc, mbrojtur atë nga dëmtimi. Përbërësit efektive plotësojnë njëri-tjetrin, e cila e rrit veprimin rigjeneruese. Preparatet nga glukosamine chondroitin - është një shembull, artriti (në formën e tabletave, kapsulave dhe krem), e cila përdoret për të rivendosur indeve kërc në praninë e semundjeve degjenerative dhe Teraflex (kapsula vendit) qe rivendos kërc, përmirëson bazat cilësi xhel core. Ju duhet të dini të gjitha shumë sëmundjet e shtyllës kurrizore që mund të shmanget shikojnë sjellje tuaj, mos mbitatoj kthehet për të punuar në një pozitë të rehatshme dhe zakonet vidyazykatysya këqija.