Elektro - Indikacionet dhe Anëshkrim


Ndërsa ne gjumë, trupi ynë rimëkëmbet burimet e shpenzuara gjatë aktivitetit. Organet e brendshme janë pushimi, shërohet qelizat nervore dhe trurit. Nëse një person është pushimi të mjaftueshme, ose për ndonjë arsye nuk mund të pushojnë, problemi fillon me sistemin nervor dhe çrregullime të tjera të organeve të brendshme. Të ndihmojë të përballen me problemin e elektrike, tregues dhe contraindications për të cilat ne kemi ekzaminuar me kujdes.

Trajtimi electrosleepProcedurat Indikacionet electrosleep shumë të gjerë, është e çrregullime të shumta neurologjike dhe mjekësi të brendshme:


 • depresioni;

 • pagjumësi;

 • psikozë;

 • nervozizëm dhe ankth;

 • dhimbje koke;

 • atherosclerosis;

 • dhimbje të nervit shiatik;

 • dështim të zemrës;

 • traktin e sipërm respirator;

 • sëmundje urogjenital;

 • stomak mërzitur;

 • bloating;

 • spazma e origjinave të ndryshme.


 • Electrosleep trajtim të dizajnuara për përdorim të shumëfishtë. Gjatë procedurës pacienti është ofruar që të veshin rroba të rehatshme që nuk e pengojnë ngurtësi lëvizje të relaksoheni dhe të marrë një pozicion të mbështetur. Në kokë pranë bazat Syri i elektrodave kafkë zbatohen nga të cilat zona të caktuara të trurit do të ndikojë rrezatimi i vogël kohëzgjatjen interval. Elektroimpuls pastërtisë ulët dhe veprimi i ngadalshëm (drejtkëndëshe) ndihmon në lehtësimin e tensioneve në neyrokletkah përgjegjës për organe të ndryshme. Kjo eliminon dhimbje barku, të shpëtoj i dhimbjes dhe jepni trupin tuaj një pushim të merituar.

  Ju mund të përdorni electrosleep dhe për rehabilitimin pas shteteve të shumta të sëmundjes. Kjo është veçanërisht shkeljet e mëposhtme:

 • distonia vegjetativ;

 • tick-lindur encefalit;

 • somnambulism dhe lodhje kronike Sindromi;

 • neurozë;

 • urinim i pavullnetshëm;

 • lëndime në kokë dhe pasojat e tyre.


 • Efektiviteti i pajisjes me përdorimin e rregullt është shumë e lartë. Ju dhe familja juaj do të harrojmë se kur diçka e keqe duke qenë një problem.

  Kundërindikimet për përdorimin e elektro


  Nga vetë, procedura është shumë e thjeshtë për t'u përdorur në shtëpi electrosleep veten. Por kjo nuk do të thotë se nuk ka contraindications caktuara për ilaçe! Ju absolutisht nuk mund të kalojnë electrosleep në çrregullime të tilla:


 • angina preinfarction dhe sulmi në zemër;

 • epilepsi;

 • tumoret e kancerit;

 • glaukoma;

 • cataracts;

 • prania e kafkë të ndryshme metalike.