Mjetet, të cilat rrisin tonin e lëkurës


Me fillimin e lëkurës grave pranverë të bëhet i ngadaltë, dhe kjo në një kohë kur unë dua të duken si diktatit humor, jo si pasqyrë, dhe kjo trishton gjysmën e bukur e njerëzimit. Si mund të kthehet në tonin e lëkurës tuaj? Lëkura rrotull plakjes synon rritjen e tonin e lëkurës, ngadalësuar procesin e plakjes në përtëritje. Lëkura fillon të zbehet kur humbi aftësinë për të shërohen shpejt nga stresi, dhe në lëkurë ndodhur çrregullime metabolike.
Si rezultat, thahet lëkura, bëhet i hollë dhe paler. Ky artikull do të flasim për mjetet për të përmirësuar tonin e lëkurës. Nga procesi i natyrshëm plakjes së lëkurës varet letargji, kjo është për shkak të faktit se lëkura zvogëlon prodhimin e substancave të nevojshme të kërkuara për ton.Ton fillon të ulet nga 25 deri 30 vjet
Në thellësi rrudhave tharë zakonisht lëkurës, linjat e bukura fillojnë të shfaqen dhe lëkura bëhet paraqitja butë. Pra, trajtimin e lëkurës që zbehet nevojë butë dhe me kujdes, duke përdorur në mënyrë aktive veprojnë dhe produkteve të cilësisë.

Në kujdesin ditor të lëkurës ngadaltë është hydration, lëkurë të ushqyerit, spastrimit, toning dhe mbrojtja. Të gjitha barnat që janë përdorur në të gjitha fazat e kënaqjen e nevojave të tilla të lëkurës, përmirësimin e çehre, refresh, moisturise dhe për të përmirësuar tonin e lëkurës. Përdorimi i zgjatur i objekteve për kujdesin e lëkurës des keni arritur rigjenerimin dhe për të parandaluar prishjen e mëtejshme, zbutjen e rrudhave.


Filloni grooming plakjen e lëkurës është e nevojshme me një butë pastrim poret thellë, ai përdor një shkumës cleanser veçantë dhe locion heq acarim. Këto mjete të përmirësuar tonin e lëkurës nuk alkoolit dhe pijeve, ata nuk lënë ndjenjë të thatë, që të mos ndërprerë ujit-lipidet ekuilibrin e lëkurës.

Pastrimi i Përgjithshëm i lëkurës fytyrës çdo mbrëmje kryer me anë të asaj tonin rritje e lëkurës, si dhe gjatë gjithë ditës, sipërfaqja e lëkurës është i ndotur, i cili nuk i natyrshëm dal sebum çon në përçarje të lëkurës. Si një tonik dhe moisturizer për kujdesin e lëkurës, plakjes përmban substanca të përmirësuar tonin e lëkurës - elastin, acid Hyaluronic, kolagjenit, vitamina, acide organike, phytoextracts vajra. Këto substanca janë të përbërë emulsione lyposomalnыh që përmbajnë sasi të mëdha të proteinave në krem-hydratantov, të rivendosur elasticitet lëkurës, duke kompensuar në lëkurë plakjes humbjen lagështi. Aplikoni këto barna çdo ditë para se të aplikoni grim në mëngjes dhe në mbrëmje.


Ton up plakje të lëkurës mund të jenë të kundërta kompresa - ndryshon kompresa të ngrohta dhe të ftohta, me fillim dhe fund duhet të jetë kompresë të ftohtë. Një kompresë të ftohtë është aplikuar për 5 minuta, të nxehtë për 1-2 minuta. Fasha Hot bërë me infuzion të dragua, lëpjetë, çel bli, majdanoz, i urtë, nenexhik, kamomil. Ajo do të jetë në ujë të shtoni kripë deti ose normën e 1 lugë gjelle për 1 litër ujë. Le të fillojmë me një kompresë me ujë të ftohtë, do ta mbajë atë 3 - 4 sekonda. Pastaj në ujë të nxehtë (38-40 të duhet peshqir të lagur dhe të aplikoni në lëkurë për 1-2 minuta. Mrekullueshëm zbut dhe moisturizes lëkurës maskë parafine. Merrni parafine dhe të nxehta në një banjë me ujë, pastaj të aplikojnë me një furçë në lëkurë të thatë . Kursi i procedurës është 10-15 maska, dhe përsëris këtë proces 2-3 herë në javë. Pas një maskë parafine duhet të vënë një krem ​​për lëkurë të thatë. Nëse plakje të lëkurës është gjithashtu e dobishme masazh të fytyrës, e cila parandalon rrudhat dhe folds përmirëson qarkullimin e gjakut, parandalon plakjen e lëkurës, heq puffiness. Masazh shpenzuar 2-3 herë në vit, kursi është 10-15 procedurat. Megjithatë, ju lutem vini re se në qoftë se ju mbani masazh gabuar, ajo mund të shtrihet në lëkurë, kështu që është e nevojshme që të kthehet për të profesionistëve.

Tharë lëkurën e nevojshme për të siguruar ushqim shtesë me anë të asaj tonin rritje të lëkurës. Për ta bërë këtë, aplikoni një krem ​​ushqyes për 30-40 minuta para se të nisej nga shtëpia në rrugë, ose të aplikojnë mbrëmje për 1-15 orë para gjumit. Pas aplikoni krem ​​30 minuta krem ​​tepërt me një ind duhet të hiqet ose shtupë pambuku. Në mbrëmje krem ​​ushqyes duhet të aplikohet në fytyrë të lagur, si uji kontribuon në depërtimit të shpejtë të krem ​​në lëkurë. Krem është aplikuar me majë të gishtave tuaj për 3 - 5 minuta rrëshqitje lëvizje, duke lëvizur në drejtim të linjave të lëkurës.


Intensivisht ushqen lëkurën, objektet e butë ndihmë mjekësore në formën e hirrë ndaj lëkurës plakjes. Serum është një produkt shumë të koncentruar që ndihmon në zgjidhjen e problemit të plakjes së lëkurës. Gjendja e lëkurës, normat serum përdoret për disa kohë një herë në vit ose disa herë në vit. Produkte të tilla qetë rrudhave, të rivendosur elasticitetin e lëkurës dhe të japin efekt të menjëhershëm të dukshëm.
Për të mbrojtur lëkurën, përdorimi i butë krem ​​veçanta mbrojtëse. Pronat ushqyes dhe mbrojtëse janë maska ​​që përdorin produktet e qumështit, maja, çaj jeshil, perime, fruta dhe vaj, ose duan të imponojnë në ditë ose 1-2 herë në javë. Procedurat e kursit-15-20, pastaj të zvogëlojë numrin e maska ​​për 1-2 procedurat në muaj. Cheese maskë - 2 teaspoons djathë të përzier me 1 lugë çaji çaj të fortë ose lëng 1 lugë çaji majdanoz, shtoni rezultuar limon slurry ose lekurë portokalli, 1/2 teaspoons vaj fortifikuar peshku, 2 teaspoons vaj flaxseed. Aplikoni përzierje në fytyrë për 10-15 minuta, hiqni maskën pas majdanoz ftohtë supë dhe lubricates lëkurës krem ​​ushqyes.