Vaj analgjezik për dhimbje prapa të cilat në mënyrë efektive


Lëvizje e gabuar, që shtrihen, aktiviteti fizik, lëndimi dhe goditje - të gjithë këta faktorë mund të jenë shkakton për dhimbje në shpinë. Por dhimbje prapa mund të jetë i mundur përmes ointments efektive dhe gels. Në praktikë mjekët dhe specialistët, dhimbje mesit shqetësojnë njëri-tjetrin, që vijnë në klinikë me ankesat. Më parë në probleme të ngjashme u ankua për njerëz të moshuar apo të moshës, sot dhe të rinjtë janë të ekspozuar ndaj kësaj sëmundjeje. Mjekët shpjegojnë këtë situatë me faktin se shkaku është maloruhlyvist, selia e përhershme në kompjuter, stërvitje e tepruar, ndotja, hipotermi dhe faktorë të tjerë. Përveç këtyre faktorëve dhimbje dorsal mund të shkaktohet nga dhimbje të ulët mbrapa, dhimbje mesi, problemet kurrizor dhe lëndimeve, scoliosis, dhimbje në muskul dhe sëmundjeve të tjera. Të dinë se cilat pomadë për dhimbje prapa ndihmuar të heqin qafe e ndjenjat dhe ndjenjat e ngushtë të pakëndshme, ju duhet të vendosni se pse këto dhimbje dalë dhe çfarë faktorë shkaktuar. Mjekësisë tradicionale ofron një numër i metodave për të kontrolluar dhimbjen është: fizioterapi, reflexology, fizioterapi, masazh, Balneotherapy, terapi manuale, dhe një numër i barnave medicinale. Në mesin e ilaçeve më efektive për lehtësimin e dhimbjeve konsiderohen gels, ointments, krem, balms ngrohja. Vendin e parë është zënë nga NSAIDs dhe drogës. Këto përfshijnë: Fastum xhel ketonal, Fynalhel, Ferofyd, Diclofenac, indometacin, ibuprofen dhe të tjerët. Përbërës kryesor aktiv të përfshira në këto përgatitjet - është ketoprofen dhe ndihmësit që mbështesin komponentët kryesorë.


Vendi i dytë është zënë nga një kombinim i drogës, të tilla si Dolobene xhel. Ky medikament nuk është analgesics efektive, por edhe lufton inflamacion, mpiksjen e gjakut dhe stagnim të gjakut. Xhel është përdorur gjerësisht në lezione kurrizor dhe periarthritis humeroscapular. Në vendin e tretë është e dominuar nga droga që luftojnë me acarim dhe dhimbje. Këto përfshijnë: Fynalhon vaj Nykofleks, Analhos krem, krem ​​Kapsykam vaj Apizartron. Këto ointments të kontribuojë në zgjerimin e enëve të gjakut, rrjedhjen e gjakut në vendet e përflakur, të përmirësuar metabolizmin dhe ushtrojnë efekt analgjezik. Në vendin e katërt janë chondroprotectors që e kanë provuar veten e tyre si të mirë barnave anti-inflamator. Më efektive vaj Hondroksyd, ai përmban këto elemente që në mënyrë efektive dhe të butë rivendosur kërc, si dhe zonat okrpuzhayuschye atë të zhvillimit të ngadalshëm të proceseve degjeneruese. Vendi i pestë është i zënë nga mjetet juridike homeopatik. Ata janë më të efektshme për datën - T vaj qëllim dhe vaj Traumel C. Të dyja drogës dizajnuara për të përmirësuar metabolizmin, rivendosur kërc dhe të ketë një efekt analgjezik. Përveç kësaj, këto krema eleminuar inflamacion, ënjtje lehtësimin e indeve, të zbutur dhimbjen, duke luftuar me acarim dhe parehati në zonat e prekura e cila është aq e nevojshme me dhimbje prapa të origjinave të ndryshme. Dhe së fundi, në vendin e gjashtë janë xhel masazh, ointments dhe balms, të cilat përfshijnë, për shembull, një seri e balsamet krem ​​Dikul me bee helm Sofje, comfrey vaj, krem ​​Shung, Artrotsyn xhel dhe të tjerët. Ata nuk janë vetëm të pasura me komponente natyrore, por edhe për të gjithë, në gjendje të butë të hequr ndezjen, diskrete lehtësimin e stresit, për t'u marrë në mënyrë efektive me dhimbje dhe të forcojë procesin e qarkullimit të fluksit të gjakut në vendin e plagë, duke kontribuar kështu në restaurimin e kërc. Ointments Trajtimi i jep të ngadaltë, por pozitive. Kështu, neni paraqiti një përshkrim mjaft të detajuar dhe informuese në lidhje me atë dhimbje ilaçe për dhimbje në pjesën e prapme më efektive. Siç shihet nga përshkrimi, ka një shumëllojshmëri të ointments efektive dhe gels.