Xhenxhefil është një ilaç i mirë për shumë sëmundje


Ginger - kjo është rrënja e bimës. Kjo është erëz më i përdorur në botë. Në gatim këtë erëz është përdorur në pothuajse çdo kuzhinë në botë. Ginger shtuar në biskota, puddings, candies, ëmbëlsira, komposto. Të shtoni atë në patate dhe fasule supave, perime dhe oriz enët. Ginger është shtuar për të brumë gjatë trazim. 1 kg e testit marrë 1 lugë xhenxhefil. Xhenxhefil është një ilaç i mirë për shumë sëmundje, sepse ajo përmban vitamina A, C, B1, B2. Ginger përmban edhe një dozë të madhe të micronutrients.
Simptomat trupin slagging:


1 shurdhim në stomak;
2 humbja e vitalitetit;
3 lodhje;
4 nervozizëm;
5 humbur sytë famë;
6 ngjyra e zbehtë e lëkurës;

Zashlakovanist nga ana kontribuon në shfaqjen e shumë sëmundjeve. Ne kemi nevojë urgjente për të pastruar trupin. Një ilaç i mirë është xhenxhefil. Kjo erëz është shumë i mirë për bloating, dispepsi, dhimbje barku, dhe sëmundjeve kardiovaskulare, ftohjet, artriti dhe arthrosis. Por mos harroni, nuk e rrisin dozën e lejuar e aromave! Ginger duhet të zbatohen siç duhet. Atëherë enët janë të shijshme, dhe trajtim efektiv.


Në çfarë situata duhet të përdorni xhenxhefil?
Të përzier. Ginger ndihmon me shkarkimit makinën, ai gjithashtu ndihmon me sëmundje detare. Për ta bërë këtë, shtoni 05 lugë çaj xhenxhefil ose ujë të thjeshtë dhe pini gjysmë ore para udhëtimit të planifikuar, një pije mund të pini në rrugë. Gratë shtatzëna që vuajnë nga të përzier, mund të përdorë gjithashtu edhe këtë çaj duhet brewed vetëm dobët.

Ftohjet. Nga shumë sëmundje infektive virale dhe ndihmon çaj xhenxhefil gjobë, e cila shtuar mjaltë dhe limon. Kur kollë lagësht në një çaj që ju mund të shtoni karafil dhe kanellë.


Çrregullime të stomakut. Cook këtë përzierje: Merrni 100 ml kos i holluar 100 ml ujë të vluar, shtoni 1/4 lugë arrëmyshk dhe 1/4 lugë çaji xhenxhefil.

Dhimbje koke. Mix 05 lugë xhenxhefil me një sasi të vogël me ujë për të formuar një paste. Kjo paste është vënë në ballë, tempujt dhe sinuseve të hundës. Djegia e rrezikshme për lëkurën, mos u bëni merak.

Abrasions. Ekstrakt përmbajtjen do të valoj përzierje xhenxhefil dhe shafran i Indisë. Bëni një paste me 05 lugë dhe 05 lugë xhenxhefil shafran i Indisë. Kjo do të thotë të aplikoni direkt në një çiban.


Dhimbje në shpinë. Asnjë fynalhona keq operon xhenxhefil kompresë. Kjo është edhe si vaj i mirë heq dhimbjen. Avantazhi i madh i xhenxhefil është se ajo nuk do të shkaktojnë reaksione alergjike dhe nuk irritojë lëkurën, jo rrallë duke përdorur ointments farmaceutike. Të compress ju do të duhet: 2 lugë xhenxhefil terren, 1 lugë shafran i Indisë, 05 lugë djegës, përzierje të gjithë përbërësit dhe shtoni ujë të ngrohtë. Aplikoni pastrues në një leckë të thjeshtë dhe të vënë në një vend të dhimbshme të sigurt.

Dush Ginger. Të bëjë supë e parë. Një litër ujë pour 3 lugë xhenxhefil thatë dhe vlim për 10 minuta, kjo do të thotë derdh në vaskë me ujë. Dush xhenxhefil do të lehtësojë dhimbjen e muskujve dhe lehtësimin e çdo lodhje.


Rekomandimi. Përveç nëse doza e treguar e pluhur, përdorni 1/4 lugë çaji për kjo erëz në një gotë të lëngshme ose për servimin e ushqimit. Gratë shtatzëna janë të rekomanduara për të zvogëluar dozën. Kjo erëz ka ndihmuar shumë njerëz shpresojnë se ai do të ndihmojë për ju.
Shëndet të mirë!