Dush xhenxhefil, dush tonik xhenxhefil


Sipas Ayurveda, lumë lashtë indian mjekësi, një nga produktet më të dobishme për njerëzit është e gjallëri. Ajo është përdorur si një qetësues, shumë mirë nxit sistemin imunitar, zvogëlon dhimbjen për artrit, sëmundjet e stomakut, përdoret në varfëri, për të lehtësuar simptomat e menopauzës, të stimulojë potencë.
Heqjen e toksinave nga trupi, lehtësimin dhimbje të trupit (e rekomanduar gjatë shtatzënisë), për të rivendosur rezervat e energjisë, të humbasin peshë, të relaksoheni dhe të ndihmojë në lehtësimin e stresit xhenxhefil dush.Ka shumë receta për banjot tilla. Konsiderojnë më të popullarizuara dhe të lehtë për t'u përdorur:


• Fresh hekura rrënjë xhenxhefil, derdh ujë të valë, vlim për 15 minuta, kullimin, shtoni ekstrakt në banjo. Merrni mundësisht jo më shumë se 15 minuta. Dushi pas marrë është e nevojshme. Pas marrjes së një dush të përfundojë një mantel të ngrohtë dhe të qëndrojnë në shtrat për të paktën 20 minuta. Ky dush është e dobishme për ftohjet;


• Në 100 ml qumësht 100 ml shkrirë çokollatë e errët (hekura apo pushim), shtoni një kanellë pak dhe xhenxhefil integruar. Mos prisni deri sa vlon përzierje, hiqni nga të nxehtit, të ftohtë, shtoni 300 ml vaske shkumë me erë, e kombinuar me aroma e çokollatë. Hidh përzierje në dush. Mirë për të lëkurës;


• Hekura xhenxhefil, 3 lugë Echinacea (tretur në 25 litra ujë), mjaltë dhe 1 lugë gjelle lëng të dy portokall shtuar në banjë. Ky dush freskon ngjyrën e lëkurës dhe tonet atë;


• Hekura birrë xhenxhefil, shtoni nenexhik dhe / ose tendosje infuzion balsam limon dhe derdh në vaskë. Kjo recetë do të ndihmojë të pushojnë;


• Dial dush të nxehtë (në gishta mezi tolerohet temperatura), shtoni 1 lugë gjelle integruar rrënjë xhenxhefil, kripë Anglisht (sipas udhëzimeve), pak më të ftohtë, një-minutësh 15 zhytem në vaskë, të marrë një furçë masazh dhe të fillojnë fërkim "njolla telashe" ku celulitin duket më. Në përgjithësi procedura jo më shumë se gjysmë ore. Fshij me një peshqir dhe të mbyllë veten në një batanije. Kjo banjë do të ndihmuar të heqin qafe e peshë të tepërt dhe celulitin.


Nëse drithërat dhe ohrubenyy lëkurës këmbë mund të përdorni dush xhenxhefil: 3-4 lugë pluhur xhenxhefil derdh në një tas, derdh ujë të valë, të lënë për 15 minuta, i holluar me ujë të ftohtë në ujë ishte e ngrohtë. Këmbët më të ulët për 10-15 minuta, të aplikojnë një thesar mbetet e xhenxhefil dhe të përdorin një guri shtuf. Fshini këmbët e thatë, krem ​​të dëmshme dhe veshin çorapet.


Edhe pse xhenxhefil dhe nyzkoallerhennyh produkt, por nuk e bëjmë pa dëshminë e mjekut me të një dush, në qoftë se ju keni sëmundje inflamatore të lëkurës.


 
R3r3r397.