Ilaçe për vizion të përmirësuar


Në ditët e sotme, pothuajse të gjithë, pavarësisht nga mosha dhe gjinia vuan një formë të dëmtim vizual. Teknologji dhe farmakologji të qëndrojë ende. Megjithatë, ne jemi ende duke u përpjekur për të bindur se nuk ka masa të tjera dhe mënyra për të përmirësuar vizionin se syzet. Çdo nëntë nga dhjetë njerëz mbi moshën 21 vjeç që jetojnë në botën e qytetëruar kanë anomalitë në mëngjes. Me moshën, ky raport rritet. Dhe dyzet vjet është pothuajse e pamundur për të përmbushur një person pa të meta. Për normalizimin e ophthalmologists moderne sugjerojnë përdorimin e fizioterapi dhe ilaçe për të përmirësuar vizionin.


Çfarëdo ajo ishte, por ne kemi nevojë për sytë e të shohim. Dhe në qoftë se ne jemi të privuar trupin tonë e kësaj pune: edhe një herë nuk lexojnë, nuk e konsiderojnë, kjo nuk është syri vetë eliminon nevojën për të kryer punë me cilësi. Dhe pastaj fraza: "Sytë e mi nuk kanë shikuar", - bëhet një realitet.

Farmacistët dhe healers tradicionale ofrojnë një numër të madh të drogës për të forcuar dhe për të përmirësuar vizionin.
Përgatitja pika sy me lëng lugë 1chaynoy nenexhik 1chaynoy lugë mjaltë dhe 1 lugë çaji me ujë. Uji është më e mirë për të marrë pastruar apo pranverë. Të gjithë përbërësit përzierje dhe gërmoj në sytë çdo mëngjes dhe mbrëmje për 2-3 pika.


Në korne jashtëzakonisht të re rekomanduar futur në sytë e infuzion të bimëve morrave. Në një gotë me ujë-1stolovaya e bimëve të vluar, kuzhinier me kapak të mbyllur në një banjë me ujë. Cool dhe tendosje. Bury mëngjes dhe në mbrëmje për 3 pika.

Me përkeqësimin e vizionit mund të aplikohet për të qorrazi me herbs freskëta cilantro 1-2 herë në ditë për 10-20 minuta.

Kur shëmti e rekomanduar për të vajos sytë e lëng qepë të përzier me mjaltë, grirë llambë freskët mesme qepë, vënë në napë dhe shtrydh lëng të marra nga lëng të përzier me 1 lugë gjelle mjaltë, le të qëndrojë gjatë natës. Përbërja rezultuar lyej sy të dëmtuara.


Përfitimet e vitaminave për pikëpamjen tonë, si për çdo gjë organizmi është i pamohueshëm. Rritja në dietë e ushqimeve që përmbajnë vitamina A, B, C. Vitamina A është yndyrë-shpjegueshëm, kështu duke përgatitur enët me produkte përmbajnë vitaminë A (karrota, mëlçisë, vezë, spinaq, etj), të jetë i sigurt për të shtuar një yndyrë pak në pjatë: fshinë, krem, majonezë, gjalpë ose vaj vegjetal. Ndiqni moderim në futje e vitaminës A, si hypovitaminosis kërcënuese mbidozë. Vitamina B janë të tretshëm në ujë dhe të absorbohet në zorrë. Pra, të kujdeset për të punuar e duhur të traktit gastrointestinal. Përdorë procedurat e ndryshme të trajtimit për të përmirësuar punën e saj. Vitamina C në numër të madh që përmban një shumëllojshmëri të frutave dhe perimeve. Megjithatë, nëse trupi ka një B-vitaminë mangësi, vitaminë C është përvetësuar keq. Prandaj, duke marrë drogë për të përmirësuar vizionin, ndërsa ndjek një spastrim të plotë të trupit dhe të përpiqen për të mbajtur një mënyrë jetese të duhur. Në hyrje vitaminë e ushqimit mund të konsumohen multivitamin drogë që janë në dispozicion në barnatore.


Për përmirësimin e rekomanduar purslane hahet bar. Nga ajo që ju mund të përgatisë mbushje për pies, merak me vezë, ju mund ta bëjë këtë me salads. Purslane veçanërisht edhe me peshk.

Një mënyrë e mirë për të forcuar pikëpamjen është boronica. Ajo mund të marrë çdo formë: jam, lëng, fruta të thata, fruta të ngrira, lëng, etj Medikamente nga fruta boronica janë shitur si plotësuese ushqimore në dyqane dhe barnatore.

Në verbëri natën, dëmtim i vizionit apo muzg hemerolopyy rekomanduar për të pirë lëng të celandine 1 pikë holluar në ujë një lugë çaji dy herë në ditë, pas ngrënies. Rritur dozën e përditshme të një rënie në 15 pika në një kohë. Pasi kaloi një kurs të trajtimit, duke reduktuar dozën nga një rënie në ditë.


Është gjithashtu e rekomanduar për të plotësuar sasinë e lutein apo pigment, ngjyrë pjesa qendrore e retinë. Lutein është një antioxidant natyrore dhe thith rrezatimit të dëmshme për sytë. Burimet e lutein janë shafran, të cilat mund të përdoren si erëza për enët. Ju mund të përdorni plotësuese ushqimore që përmbajnë lutein.

Jepni kontributin tuaj për përmirësimin e një droge bërë nga rrëshirë apo çamçakëz pemë dhe mjaltë kumbulle. Pesë bizele çamçakëz shpërndajë në një gotë me ujë të ngrohtë dhe përzierje me mjaltë. Ujitur sytë dhe përbërja marrë brenda 1 lugë gjelle 3 herë në ditë.


Mrekullueshëm përmirëson ushtrime vizionin për sytë:

Të përballet me më të ulët në ujë të ngrohtë me sy hapur për 10-15 sekonda. Bëni një pushim për 1 minutë. Përsëriteni 5 herë.
Kaloni pikëpamje hundë në 1 minutë, pastaj kthehet pamje mbi kofshën e djathtë, pastaj u largua, pastaj në hundë, pasi lart dhe poshtë, të mbyllë sytë tuaj për një moment. Përsëriteni disa herë.

Tani në oftalmologji moderne aplikon metodën më të ri të "diellit artificiale" për trajtimin e sëmundjeve të rënda syrit. Kjo metodë bazohet në studime të shumta në të cilat shumica e pacientëve oftalmologjike shërimit, sepse çdo ditë duke kërkuar në perëndim me diell.


Sytë punën tuaj, shikoni në yjet, dielli në perëndim, të forcojë vizionin tuaj, dhe ju nuk keni nevojë për syze.