Bimët mjekësore për të gjitha rastet


Natyra verës - është një burim i paçmuar i vitaminave dhe elementët gjurmë minerale që janë aq mungojnë trupin e femrës. Nuk ka nevojë droga fuqishëm dhe vitamina të shtrenjta të duken më të mirë tuaj dhe të ndjehen të madh, me shëndet të mirë dhe duke treguar off. Kjo verë ju mund të fus në të gjithë periudhën e zyyazykay numrin e nevojshëm dhe shumëllojshmëri të gjerë të pasura me vitamina natyrore. Pra shkoni në faqen tuaj të preferuar të vendit, ose në park të afërt për të marrë nga natyra dhe të marr të gjitha bimët e më të vlefshme mjekësore për të gjitha rastet.


Këto herbs, të cilat ju mund të gjeni në verë, do të jetë një kujtim i këndshëm i një stinëve të ngrohta dhe bujare. Pothuajse çdo kopsht rritet nenexhik të çuditshme dhe të ëmbël. Vlera e saj nuk është vetëm një aromë frikshëm që është e natyrshme në çaj, brewed nga kjo fabrikë. Çaj me nenexhik mund të jenë të dobishme për të gjitha rastet: ajo mund të jetë një pije e këndshme dhe e shijshme uriznomanitnyvshy çaj tuaj të zakonshme. Mint mund të përdoret për përgatitjen e infusions, e cila është shumë e mirë për dhimbje të forta në bark. Mint infuzion sjell lehtësim të rëndësishëm për urth gjatë vjellje, nën agjitacion të fortë, mungesa e gjumit dhe oreksit. Përgatitja nenexhik infuzion mund të jetë e thjeshtë: Gulf nenexhik thatë me ujë të valë dhe të lënë për njëzet minuta. Mint ka një efekt shumë të dobishëm në kombinim me mjaltë natyral. Shtoni çaj ose tretësirë ​​mjaltë për të zbutur sistemin nervor dhe të lehtësojë simptomat e para të ftohjes dhe sëmundjeve. Vetëm parfum Minty që do të përhapet nëpër shtëpinë tuaj që mund të ketë një efekt pozitiv. Mbetjet nuk nxitojnë për të pour çaj: ato mund të fshihen si Face Lotion dhe qafës, pije sytë. Mint ndihmon barazuar ngjyra, ul inflamimin, përmirëson mbrojtjen shtresë e veshje e guaskës.


Shkuarja nëpër zonën suburbane territorin tej natykayemosya të marigolds bukur dhe të ndritshme. Shumë lule të bukura mund të rritet kudo, ata nuk janë shumë të rafinuar për mjedisin rrethues dhe popullin e saj ngjyrat në mënyrë të këndshme e sezonit të pranverës dhe ditë në fund të vjeshtës. Përdorni lule Calendula dhe kumak ka filluar kohë më parë, në Amerikë në kohën e tij me ndihmën e këtyre luleve kanë mësuar për të dhënë një djathë të verdhë Ngjyrë, gjalpë. Calendula është përdorur në ushqim me sallatë perimesh konvencionale, ajo konsiderohet nuancë e domosdoshme që e bën supave shijshme dhe enët që janë të përgatitur. Lule mund të përdoret për të bërë një gjellë të vërtetë e bukur dhe festive. Me veti të forta antibacterial, marigolds mund të shkatërrojë bakteret që provokojnë Staphylococcus sëmundje apo Streptococcus.


Me Calendula mund të përgatisë të dobishme dhe të përshtatshme për të gjitha rastet infuzion. Hidh një lugë çaji me lule të thata dhe grimcuar me ujë të valë. Le të qëndrojë për gjysmë ore. Përdorni ilaç që rezulton për lehtësimin e dhimbjeve pectoris gjatë trajtimit të stomatiti në fillim të ftohtë dhe simptomat e saj të parë. Burn të marra nga rrezet e diellit, infeksionet e syrit, duke përfshirë konjuktivit dhe trajtohen në mënyrë të përkryer me Calendula. Nëse stomaku papritmas rozbolivsya dhe diarre filluar, ju mund të pini infuzion e Calendula, nja dy lugë bukur. Rreth të dezinfektoj plagët dhe shkurtime, ju mund të përdorni Calendula dhe të freskët.


Si, për të mbledhur bimë medicinale, injorojnë u rrit? Kjo është një furnizim shumë të madhe të pasura me vitamina dhe elementët gjurmë mineral. Rosehip përdoret për të përgatitur pije të dobishme dhe thjesht shijshme për të shuar etjen dhe tërheqjes ngrohjes tuaj simptomat. Ai përmban një numër shumë të madh të dobishme vitaminë C, mungesa e të cilave çon në dobësimin e imunitetit të njeriut dhe të ftohtë. Rosehip dhe ndihmon të rivendosur trupin pas sëmundjes. Duke përdorur një sasi të vogël të infuzione të rregullta të hips u rrit, ju mund të përshtateni stomakun dhe zorrët, sepse kjo ndihmon të normalizuar procesin e ndarjes së biliare dhe restaurimin dhe metabolizmit.


Rosehip nuk është vetëm në gjendje për të aktivizuar mbrojtjet e trupit, por sistemet e tjera të organeve që janë përgjegjëse për nivele të larta të të drejtave të performancës. Në një ditë të nxehtë në ngrirjes motit apo gotë Rosehip gjendje për të nxitur dhe të ngritur në sistemin tuaj. Rosehip është e rekomanduar për të përdorur të dy të rriturit dhe fëmijët, sidomos të moshuarit. Gjatë përgatitjes së aksioneve për nevojën e dimrit për të mbledhur manaferrat, të cilat hijen e ndritshme të kuqe ose portokalli. Manaferrat thata ambiente të mbyllura. Për vitamina të dobishme, forcon pije imuniteti vendas nevojë për më shumë manaferrat për litër të ujit. Në mënyrë tipike, termos përdorimit.


Rosehip - kjo është një bimë që është shumë e dobishme vetëm në një të moderuar përdorimin e tij. Ju nuk mund gjithmonë vetëm të pirë çaj në vend të hips supë. Ato nuk mund të zëvendësojë gamën e plotë të barnave. Manaferrat Rosehip mund të jetë përzier me manaferrat e malit hirit, duke shtuar për të pirë dhe disa gjethe të nenexhik.

Aksioneve deri në bimëve mund të gjitha rastet. Povikmy vërtetuar se bimët medicinale janë të afta të ndikimit shumë të butë në trupin e njeriut sesa barnave me mjekësi tradicionale. Për të gjitha përfitimet e saj trudnootsenymoy herbs mund të shkaktojnë reaksione alergjike dhe nëse nuk ka një përshtatje të trupit. Në çdo përkeqësim implikimet e shëndetit ose të shfaqjes së efekteve anësore duhet të ndalojë marrjen e infusions medicinale dhe decoctions e bimëve, për të mos përkeqësojnë situatën dhe për të blerë sëmundjeve të tjera ose komplikime. Ekstrakte natyrore dhe bimëve nuk mund të ruhet, si dhe kimikateve. Pra, të përgatisë një numër kaq të barnave që mund të merren çdo ditë.