Trajtimi i brezit osteoarthritis cilat zgjedhin


Osteokondroza - një sëmundje e shpinë, disqe intervertebral dhe zhvendosjes së tyre. Kur osteokondroza ndodhin rezistente bezdisur dhimbje prapa. Nëse ju nuk merrni ndonjë veprim në trajtimin e kësaj sëmundje, ajo mund të jetë atrofi. Nga osteoarthritis mund të çojë një mënyrë jetese ulur, dietë të varfër, mungesa e aktivitetit fizik në formë të akuzuar, apo aktivitet fizike në palestër. Shpinë qafës së mitrës prekur nëse fle mbi një jastëk të butë, ose shtrirë në një divan në një pozitë të vështirë për të shikuar televizion dhe kështu me radhë. Ekziston edhe një osteokondroza mesit. Ajo është shkaktuar nga ngritje peshe vazhdueshme. Por zakonisht preken më shpesh shpinë dhe pastaj njerëzit mund të bëhen të paaftë. Ne trajtimin e osteoartritit përdoret një grup masave të ndryshme për trajtimin e kësaj sëmundje. Së pari, kjo është një ndryshim jetese. Së dyti veshur një korse apo brez veshur e osteoarthritis. Brez ngrohja mbrapa terapeutik ka efekt anti-inflamator, zvogëlon dhimbjen, përmirëson qarkullimin e gjakut në shpinë. Kushtet reduktuar përmes zonës së trajtimit. Rripa mjekësore bëra prapa nga leshi i kafshëve të ndryshme. Detyra thelbësore e rripa - ngrohje duke përdorur nxehtësinë e trupit të njeriut. Pra contraindications për të veshur këtë rrip dhe nuk mund të veshin ato pa u konsultuar me ekspertë, mjekët.


Gjatë dhimbje akute duhet të veshin një rrip, e cila ndihmon të lehtësojë qasjen. Por ndoshta i veshur me një rrip për kohë zyyazykay ngrohjes. Rripat janë bërë nga leshi natyrore, siç është lagështi thith, ajri lirisht mund të depërtojnë, duke lejuar trupin të marrë frymë. Me efekt masazh, stimuluar receptorët e mbaresa nervore të lëkurës përmirëson qarkullimin e gjakut dhe spazma e muskujve janë të mundshme. Rripat e osteoarthritis është bërë nga dele, qen, ose nga leshi deve. Rrip mund të bëhet në mënyrë të pavarur në shtëpi. Por ka edhe ngrohja rripa neoprene. Ky brez i jep të njëjtin rezultat si me lesh të kafshëve, plus çdo gjë ka një efekt pozitiv për parandalimin e sëmundjeve të veshkave dhe muskujt e vendosur në pjesën e pasme. Ky rrip fiksuar në mënyrë të vendosur në trup, duke parandaluar lakim të shpinë. Këto zona tregojnë atletët apo njerëz të angazhuar në heqjen e peshës. Ka rripa magnetike kthyer. Ato përfshijnë magnet, të cilat japin lehtësim për osteokondroza dhe dhimbje në stomak, gastrit. Ky brez mund të jetë i veshur në lëkurën zhveshur dhe veshje. Mjekët rekomandojnë veshur me një rrip të lesh pas një lëndim prapa, kur ka proces shërim. Kur zhurma nervore apo hernie kurrizore është gjithashtu e dëshirueshme që të veshin rripin. Për të përmirësuar sjellje dhe në procesin e rripa hollim, leshi japin lehtësim efektive. Herë trajtimi me flokët qen mund të blihen në kioska ose dyqane të specializuar në produktet mjekësore që përmirësojnë trupin. Por herë mund të bëhet në mënyrë të pavarur. Mbarështuesve e qenve janë bërë shpesh e flokëve qen. Leshi Vychisuyuchy me qentë, të bëra nga Felting rripa të endura. Ju mund të bëni janë të bazuara në një korse, vënë flokët qen në një pëlhurë të dendur dhe të qepur, prostobanyy së bashku në makinë qepëse. Nëse qeni warms rrip nga një erë të pakëndshme, është edhe një fije floku e mirë shpëlarje shampo, atëherë ajo duhet të jetë tharë plotësisht. Flokët qen në mjekësi kineze dhe tibetian ka përdorur gjatë. Substanca sipërfaqe-aktive që depërtojnë në lëkurë shumë shpejt zvogëlojë dhimbjen. Kur veshur rrip nga osteoarthritis e flokëve qen ul edemë, janë një efekt pozitiv në enët e gjakut dhe sistemin nervor. Efekt anti-inflamator edhe ndodh. Ka rrip - corsets, qëllimi i të cilit: mbrojtja nga ftohjet dhe trajtimin e mbrapa dhe bel. Ata janë të mirë të nxehtë, të ulen të shtrënguar në trup. I rekomanduar të veshin rripa të tilla - corsets mbi trupin e zhveshur për të gjitha pronat e shërimit asimiluar në mënyrë aktive nga trupi në shtrirjen e saj të plotë. Forma korse që ju mund të lidhur sjellje tuaj, korrekte, të kthehet formë. Për shkak të pronave të sjellje korse linjë. Nëse lakuar shpinë, ajo kërkon gishtin vazhdueshëm të brezit - corsets. Qen rrip apo flokët deve janë shumë të popullarizuara. Ata nuk janë vetëm të sëmurë, por edhe shoferët, peshkatarët të cilët janë të ftohtë, rыbachaschye në muaj zyyazytsi. Kjo zonë e bën të mundur për të përmirësuar tërësisht shëndetin e tyre.