Më vaj ngrohja për mbrapa Vlerësim


Kur një person bëhet i sëmurë përsëri, nuk mund të ketë shaka. Sëmurë dëshiron në siklet kaloi shpejt, kështu që kabineti mjekësi në shtëpi duhet të ketë një krem ​​efektive analgjezik.

Shumë shaka i njohur për faktin se sëmundja kthehet për të duhet të "zhytet" këmbët fëmijën e parë. E pra, në qoftë se fëmija nuk është rritur me të vegjëlit, dhe në qoftë se ajo do të bëhet "xhaxhai", ose "Halla" edhe një hap prapa i ati do të urdhërojë dhimbje. Mundësisht fëmijët e rritur të kujdeset që në nënat, baballarët ishin gjithmonë në obezbolyvshee dorë, ngrohja ilaç për dhimbje prapa.Edhe të rinjtë mund të vuajnë dhimbje të ulët mbrapa, dhimbje të nervit shiatik. Një nervore hequr në fytyrë në sternocleidomastoid mesit mund të ndodhë, për fat të keq, askujt. Për shembull, një njeri i vendosur ashpër dhe mendon se ajo është shumë e dhimbshme për të marrë deri në pozicionin normal. Conditioners, draftet mund të "goditje" përsëri, dhe ajo do të ketë një dhimbje të padurueshme. Për të fituar 03 dhe jo menjëherë thirrje për mjekët ndihmë më të mirë të ketë gjithmonë një krem ​​të veçantë që të shpejt të sjellë njeriun në formë. Warms vaj për dhimbje prapa mund të shpejt të lehtësojë simptomat dhe sulm të përzier, duke e bërë më të lehtë për pacientin vuajtjet.


Nëse problemi ka ndodhur në shtëpi apo në punë, ju duhet të përfundojë me kujdes sëmurë në barkun e tij dhe, me asnjë përpjekje shtesë, butësisht fshij balsam lënduar vend.
Çfarë krem ​​të mirëShkuarja në farmaci, ne mund të shohim një shumë prej kutive me vaj për mbrapa. Ka mundësi më të shtrenjta apo të lira.

Nurafen gel ka një efekt termike. Para se të aplikoni për zonën e prekur duhet të jetë një mjet për të mbajtur disa sekonda për dore, se nuk ishte e ftohtë. Xhel transparent është e lehtë për të aplikuar. Pastaj përsëri të mbuluar veshje pacientit nevojë apo pëlhurë. Së shpejti, njerëzit do të ndjehen një efekt të ngrohjes, dhe pas 15-20 minuta qetësim dhimbje apo edhe të kalojë.


Krem Ketonal. Edhe pse ky variant është lufton të lira, por efektive me përkeqësimin hequr në fytyrë nervore e sëmundje degjenerative disk, dhimbje të nervit shiatik (përfshirë gjirit). Aplikoni atë në të njëjtën mënyrë si përgatitje paraprake. Ai ka një efekt të tillë të fortë ngrohjen, por edhe dhimbja së shpejti do të shkojnë larg.

Эffektven në ndihmën e parë dhe "Fynalhon." Por që ky ilaç të fuqishëm, para se të aplikoni duhet së pari të aplikojë për numrin minimal të lëkurës dhe të shohim nëse do të ketë acarim.


Para se për herë të parë të përdorimit ointments "Kapsykam", "Dolpyk", "Slonts" gjithashtu duhet të kontrolloni ndjeshmërinë e lëkurës në komplot e saj të vogël.

Shumë mirë flasin për mjete të tilla si:. "" Virapin "" Apyzatron "," Atrevyn " Efekti ngrohja e këtyre barnave është i bazuar në komponentë kryesore e mjekësisë - helm bee.

"Vyprosal", "Vyprotoks" heq dhimbjen e duhur helm gjarpërinjsh, i cili është pjesë e ointments. Këto mjete jo vetëm në mënyrë efektive lehtësimin e dhimbjeve, por edhe të ndihmojë të rivendosur qelizat e indeve të dëmtuara me anë të depërtimit të thellë.


Për të vendosur për veten e tyre pyetjen: "Çfarë është një vaj të mirë ngrohja", duhet të lexoni ilaçe depo. Në qoftë se kjo është një lloj i jo-steroidal substancë anti-inflamator, të tilla si salicilat metil, ibuprofen, ata nuk duhet të përzihen. Le mjet suppresses sulm, dhe për trajtimin e mbrapa, duke e vënë vaj tri herë në ditë në zonën e prekur, është më mirë për të përdorur gels tjera.

Në internet ju mund të gjeni komente pozitive për drogë "Fynalhon", "Kapsykam", "Apyzatron", "Vyprosal", "Zostryks." Këto fonde janë të ndihmuar një të mirë të ngrohtë deri muskujt dhe kështu lehtësimin spazma. Është më mirë për të blerë disa nga këto ointments, ata vënë në një kuti ilaçesh në shtëpi ose të veshin një tub, së bashku për të në çdo kohë për të ndihmuar veten ose personin që ndjen dhimbjen.


Është e rëndësishme të mbani mend se vaj ngrohja në asnjë mënyrë nuk mund të aplikohet në zonat e plagosur të trupit. Kur bruises, sprains në ditët e para duhet të përdorin agjentët e ftohjes. Por, për parandalimin e lëndimit në ngarkesa të larta fizike janë të përshtatshme të përkryer.

Kur të vendoset se çfarë ilaç për lehtësimin e mbrapa dhimbje të blerë, ju duhet të largoheni vlerën dhe efikasitetin. Ata janë në gjendje për të hequr dhimbjen. Më efektive "Fynalhon", "Kapsykam", "Vyprosal."