Mjetet juridike popullore për truket Back Pain gjysheve tona


Mjetet juridike popullore për dhimbje prapa doli nga shekujt e vëzhgimet se si ndodh sëmundja dhe se si bimët dhe procedurat mund të lehtësojë vuajtjet. Ndonjëherë gjyshja-travnytsya mund të japin mjekun mosmarrëveshje. Sëmundje quhet osteokondroza që ndodh kur inflamacion rrënjët nervore në shpinë. Megjithatë kjo nuk është quajtur - dhimbje shpine, dhimbje mesi, dhimbje të nervit shiatik, në esencë është dhimbje prapa. Njihuni me njeriun mbi moshën 30 vjeç, nuk testuar ata në veten e tij, praktikisht e pamundur. Në mjekësinë popullore, ka shumë mënyra për lehtësimin e dhimbjeve dhe hequr. Nuk janë mjete popullore për dhimbje prapa ndryshe. Nga brezi në brez transferuar recetave fondeve kupyruyuschyh dhimbje. Disa infusions dhe decoctions zbatohen jo vetëm si një mjet të jashtëm, por edhe si të brendshëm dhe të detyruar të tërhiqen sëmundje të gjatë. Disa mjete mund të zbatohet menjëherë, dhe për të bërë të tjerët duhet të marr përbërësit e duhur në prodhimin e barnave, të ndiqni proporcion të caktuar. Nëse njerëzit organizoni të holla për kompleksitetin, të thjeshtë prej tyre - një shall të ngrohtë në rajonin e mesit. Është e dëshirueshme që ai ishte nga flokët qen. Shall të ngrohtë në bel ndihmon jo vetëm hequr fillon dhimbje të nervit shiatik, por edhe për të hequr një dhimbje barku i veshkave. Më tej ka ngrohja ndryshme rastyrky. Alkooli-bazuar, vaj, terpentinë, piper, hudhër.


Pas fërkim mbrapa duhet të mbani disa kohë në të nxehtit. Fasha ngrohjes mund të bëhet duke shtuar një jo brumë maja thekër terpentinë ose të bëjë tortë mjaltë bërë nga mielli, mjaltë dhe vaj perimesh. Gjithashtu kompresa bërë nga rrepkë zi, hekura atë në rende dhe peremishavshy me salcë kosi, të thata dhe gështenjë kali pluhur, peremishavshy atë me vajra kamfor dhe sallo shkrirë. Pako Prapa vënë në para shtrat dhe të mbyllë shall pacientit ngrohtë. Në qoftë se këto procedura të kryer rreth një javë - një sëmundje ulet, si përkeqësimin e inflamacionit nën ngrohjes ndaluar. Zbatimi i trajtimit metodat popullore dhimbje prapa mund, duke përdorur recetave më komplekse. Compress përgatitur supë bazë të kone hop dhe vazelinë. HOPS kimik kone, bluaj dhe gatuaj ato me çaj të fortë. Express ujë gjirit pa wringing, dhe të shtoni vazelinë mostër e marrë për qëndrueshmëri si krem ​​i trashë. Ngrohje të thellë është arritur me përdorimin e rastyrky nga rrënja e Adamit. Root Pesha 200 g fshij në rende, dhe të insistojnë në një vend të errët? një litër vodka 3 -5 ditë. Në qoftë se kjo do të thotë për të vënë në një natë, pastaj fle gjatë natës ju do në heshtje, dhe në mëngjes pista nga dhimbja e majta. Ndihmon lehtësimin e mbrapa dhimbje banjo të veçantë, e cila u shtuar infuzion të urtë dhe lëng karrote. Infuzion i urtë duhet të krijoj në mënyrë që uji ishte e errët, dhe holluar 1/3 lëng karrote. Në pjesën më të madhe të ujit të banjës duhet të jenë me ngjyrë pak. Make'll kanë rreth 15 procedura. Kurë dhimbje prapa mund të jetë me anë të mjeteve që janë brenda. Duke selino, fiksime përmes një mulli mishit dhe përzierje me mjaltë në mënyrë që mjalti ishte 2 herë më pak, insistojnë 10 ditë në frigorifer dhe të marrë të hahet rreth 3 javë lugë ëmbëlsirë, atëherë sëmundja do të harrojë për disa vjet. Recetë përzierje e rrënjëve të lëpjetë. Rrënjët thata - 1 tbsp. lugë në një gotë me ujë të zier, të lënë për disa orë, pastaj tendosje. Merrni para ngrënies. Hiq çaj ndezjen përbërë nga bimë të tilla si horsetail, lë thupër, gjethe, Kastrati, murriz. Lexoni inflamacion i TEAS bimor Motherwort, seri, violet trengjyrësh, aguliçe. Ata brewed bashku kashtë tërshërë fruta apo barberry. Nëse ju merrni komponentët veç e veç, ju edhe mund të mbledhë veten. Nëse ju doni të bëni mbledhjen bimor i cili vepron në mënyrë më efektive, është e dëshirueshme në një etchant të veçantë të parë se si përbërësit janë të kombinuara, ose pyesni personin e ditur. Në mënyrë efektive për të hequr kthyer mjetet juridike popullore trajtim dhimbje dhe mjekësia konvencionale këshillon. Mbi të gjitha, një kuptim të mirë të asaj se si ata veprojnë. Nëse filloi përsëri dhimbje, trajtimi i mjeteve juridike popullore shumë mirë të plotësuar qëllimin e mjekësisë zyrtare. Vetëm mos harroni të vënë në vëmendjen e një mjeku cila metodë është përzgjedhur për çlirim të shpejtë nga dhimbje.