Mjetet juridike popullore për dhimbje prapa


Çfarë është dhimbja? Kjo është ajo që na pengon nga shijuar jetën. Çdo dhimbje, por është djegur, duke tërhequr, të mprehta, duke ndaluar ritmin tonë të zakonshme, nuk do të zhvillohet rozuyazykam dhe proceset fizike. Prapa dhimbje, kjo është një lloj dhimbje, të cilat personi praktikisht i shëndetshëm është në gjendje për të vënë në shtrat për një kohë të gjatë dhe për të sjellë atë me shumë vështirësi. Si trajtimi mund të përdoret jo vetëm droga të shtrenjta farmaceutike, por gjithashtu do të thotë të mjekësisë alternative. Sot ne shikojmë në mjete efektive popullore për dhimbje prapa.Ka shumë mjete efektive për lehtësimin e mbrapa dhimbjen, ata janë të lehtë për të përgatitur në shtëpi. Dhe ju do të jetë përsëri celular dhe në gjendje për të punuar, dhe me nuk ka dëm për portofolin tuaj. Sigurisht, ne duhet të kujtojmë se kjo nuk është e rëndësishme që të mbyt dhimbjen, por mbi të gjitha, për të identifikuar burimin e dhimbjes. Prandaj, ju lutem, sigurohuni që ju të shkoni te mjeku i cili ju shqyrton dhe të japë rekomandime. Prapa dhimbje - një përgjigje për qelizat kequshqyerja dhe indet në proceset ndenjur mjaft të padëshiruara dhe mund të çojë në komplikacione. Mos të jetë dembel dhe të konsultohet me një mjek për të kryer një diagnozë të veçantë mjekësor, veçanërisht në qoftë se dhimbje prapa dhe mundimi ju përsëri mjaft shpesh.

Dhe tani ne do të flasim për mjetet juridike popullore e mjekësisë alternative që mund të lehtësojë fatin tuaj dhe të harrojmë për dhimbje prapa.

Ilaç i pari popullore: hot compress me rrikë
E madhe në qoftë se ju keni një komplot kopsht, ku ju rritet rrikë. Ju vetëm mund të blej një rrënjë të vogël të rrikë. Blej vetëm me gjethe. Rrënja dhe gjethet e rrikë, është e nevojshme që të lëviz me dorezë përmes një mulli mishit. Kjo do të jetë pjesa e parë e kompresë. Përgatisë një qese pambuku të vogël. Bëni provernutuyu në masë në këtë qese dhe vendin në zonën e lënduar përsëri. Pastaj të marrë hekurin. Nxehtësia atë dhe të butë pat me qese rrikë mbi kurrizin tuaj. Për herë të parë do të jetë e mjaftueshme për tre minuta. Dhe që të mbijetojnë më gjatë ose hekur të nxehtë. Pastaj ju mund të rrisë kohëzgjatjen e trajtimit për një minutë e gjysmë. Por gjithmonë duke u udhëhequr nga pacienti, fik njësi, dhe të jenë të kujdesshëm për të shmangur djegiet.


Pas të tilla "shtypur" me kujdes të përfundojë pacientit në një batanije të ngrohtë dhe le të rrjep për të paktën pesëmbëdhjetë minuta. Me një sindrom shumë të fortë dhimbje për të paktën duke filluar dhjetë minuta. Atëherë ne kemi nevojë për të rritur kohën e gjatë batanije të ngrohtë, dhe si Addictive në të nxehtit e trupit, të sjellë në tridhjetë minuta. Xhep me rrikë përshtatshëm për përdorim të shumëfishtë. Pas një kursi të trajtimeve të mbështetur tërheqje dhimbje gjatë. Mbani qese në frigorifer. Para se të përdorni-ngrohjes në temperaturë dhome dhe pastaj të vënë mbi kurrizin tuaj.


E dyta ilaç: kripë dhe leshi kundër dhimbje prapa
Në dhimbje e papritur akute mbrapa, provoni këtë mjet i cili shpejt lehtësimin e dhimbjeve. Shikoni në e vjetër, çorape dollap padëshiruar të sweaters nga leshi. Në mungesë të deleve, ju mund të përdorni ndonjë leshi i pastër. Pritini xhaketë në mënyrë që në kohë të ardhur të gjithë. Në rrip pryshyyte grupit lartë dhe në fund të gjerë elastike në pjesën e përparme mund të rregullohet.

Një grusht i vogël e kripës shpërndajë në ujë të valë. Në tas me ujë të kripur janë ky vend, rreth një orë e gjysmë. Gjate kesaj periudhe kripë absorbohet në zonën.

Pastaj thatë produkt. Në verë, kur dielli shkëlqen, ul receptorin e telefonit atë nën rrezet e diellit. Në kohën zyyazykay të vitit mund të varur në një bateri të nxehtë. Pas rrip me lesh të thatë, e vënë atë përsëri në dhe të sigurt. Rrip duhet të rrethojnë nga afër shpinën. Komoditet e saj dhe se ajo nuk është e dukshme nën veshje e jashtme, dhe për më tepër të përkryer warms përsëri. Salt gradualisht do të tërheqë dhimbje. Kjo mrekulli - brez duhet të jetë i veshur 10-14 ditë e gjatë dhe ju të harrojmë për dhimbje në shpinë.

Mjetet e tretë kombëtare. KS masazh

Një metodë e thjeshtë dhe efektive kundër dhimbje prapa. Mbledhë një shumë prej mbulon nga shishe birrë. Ndoshta ajo nuk do të jetë e vështirë. Para së gjithash, të gjithë kapak duhet të jetë tërësisht i shpëlarë me detergjent për mikrobet nuk kanë depërtuar në trup. Pastaj pije me ujë që nuk ishte pluhur drejtimin, dhe në fund, pije ujë të zier. Pastaj caktoni dhe e thatë. Produkt i përfunduar do të ngjajnë aplikues Kuznetsova. Mos harroni kjo? Ky qilim hala të vogla dhe të mprehta plastike. Nga ajo u shtri për lehtësimin e dhimbje prapa dhe të ulët mbrapa. Me baret do të mbulon një aplikues zëvendësues Kuznetsova. Dhe aplikues e prodhimit fillestar do të jetë e dobishme, si do të bëhet nga një aliazh të aluminit, e cila është pothuajse e barabartë me efektin terapeutik të bakrit. Aplikues është shumë i përshtatshëm, ai është i vogël, shumë i lëvizshëm, ju mund të merrni me vete kudo. Dhe kur ju papritmas kap një dhimbje të mprehtë, ju vetëm vë atë jashtë dhe të shtrihen në të. Duhet të dalin në pension spikes mbulon. Në fillim ju mund të ndjeheni pakëndshëm, por pas një kohe të shkurtër edhe ju do të jetë i kënaqur me këtë masazh pazakontë.


Mjetet e katërt. Bones manaferrat qershi
Kjo botë - e njohur ilaç për dhimbje prapa. Ajo është përdorur në shumë vende. Qep madhësinë qese prej liri 30-30 cm. Backfill gropa qershi në një thes dhe sewn atë plotësisht. Për lehtësim dhimbje, në minutën e 2, vendosni qese në mikrovalë ose në furrë, dhe pastaj zonën e dhimbshme e mbrapa. Kaloni 2-4 trajtime dhe ulet dhimbje.

Ilaç popullore pestë. Balm Paharrueshme "Asterisk" të gjitha sëmundjet
Për këtë procedurë të blej një listë e letër njohur zakonisht balsam "yll". Pasi të sulmuar sulmin e fortë e dhimbje në shpinë, ju le dikush të bëjë një masazh të lehtë me përdorimin e "yjeve" dhe pastaj të mbyllë petë mbrapa. Pastaj kapem fashë petë, të përfundojë në të gjithë pjesën e sipërme me diçka leshi - një shami apo shall.