Mjetet juridike popullore për trajtimin e tuberkulozit


Edhe në një kohë kur mjekësisë zhvilluar në një nivel të lartë, TB është një problem serioz i gjithë njerëzimit. Tuberkulozi është mjaft e vështirë për të trajtuar dhe shkakton dëm serioz për shëndetin e njeriut. Kur përqindja e vdekjeve parakohshëm trajtimin e njerëzve me TB është shumë e lartë.

Kohët e fundit, TB ishte konsideruar si një sëmundje sociale, por tani mjekët ndryshuar qëndrimin e tyre për këtë çështje. Tuberkulozi transmetohet me anë ajrore shumë lehtë - pikat, infektuar sepse sëmundja mund të jetë çdo, madje edhe më të begatë, njeri.


TB shkakton bacil gungë, e cila mori emrin e vet pas shkencëtari që zbuloi atë. Stick, duke goditur në trup, më së shpeshti mushkëritë fillon të riprodhohet, duke formuar koloni. Në vend të formimit të këtyre kolonive fillon shkatërrimin dhe rrëzohet mushkëritë. Në raste shumë të rralla TB mund të ndikojnë në sistemet e tjera të organeve.

Sipas disave, tubynfytsyrovanno për 90% të popullsisë. Në shumicën e rasteve, infeksioni mori në trup, sistemi imunitar është i shtypur. Ky proces është pothuajse asimptomatike. Por në qoftë se sistemi i imunitetit është i dobësuar, procesi TB shkon në një fazë aktive që kërkon trajtim të menjëhershëm.

Njeriu që gjendet në simptomat e mëposhtme duhet menjëherë të kërkojnë kujdes mjekësor.
Tuberkulozi është shoqëruar me ethe, dobësi, djersitje natën, humbje peshe dhe të zgjatur, efekte të mëdha negative kollë në fazat e avancuara të hemoptysis. Diagnoza mund të vënë një mjek - TB, bazuar në një studim gjithëpërfshirës, ​​fluoroscopy, test Mantoux, studiojnë materialin biologjik.

Gjithashtu, studimi duhet të kalojnë të gjithë njerëzit që kishin kontakt me personin e sëmurë. Kur trajtimin e tuberkulozit droga fuqishëm përdoret më shpesh për të marrë rezultate trajtime duhet të përsëritet përsëri dhe përsëri.


Kjo është ajo ku personi i sëmurë mund të ndihmojë shumë të mjeteve juridike popullore në trajtimin e tuberkulozit.
Pothuajse të gjitha mjetet juridike popullore e përdorur në trajtimin e tuberkulozit, të sigurt dhe nuk kanë efekte anësore. Të gjitha mjetet juridike popullore mund të përdoret me sukses në trajtimin e tuberkulozit barnave të përshkruara nga mjeku juaj.

1. Merrni një litër qumësht, ta sjellë atë në një çiban dhe të hyjë në një lugë gjelle e nutryanoho yndyrë dhe dy lugë patë yndyrë. Vlim për rreth 15 minuta, pastaj shtoni ekziston një gotë lë grimcuar dhe twigs raspberries, një gjysmë gotë me gjethet e zezë rrush pa fara, 05 litra vodka, një gjysmë kilogram e gjethet e aloe (pemë duhet të jetë së paku 5 vjet), 300 gram mjaltë. Mbylle pan me një kapak, parandalimin e avullimit të lëngshme, ziej për ngrohje të ulët për rreth dy orë. Pa hapjen e kapakut, le zgjidhja qëndrojë gjatë natës. Pastaj tendosje atë nëpërmjet napë. Merrni këtë ilaç duhet 40 minuta para ngrënies 2 herë në ditë. Kursi i trajtimit duhet të jetë rreth 6 muaj.


2. Aplikimi i kësaj metode efektive. 0 5 kg lëkurat derri duhet të shtoni ujë në mënyrë që ajo mbulon ato plotësisht, shtoni një gotë me mjaltë dhe kuzhinier për rreth dy orë. Pastaj, ndërsa ende supë të nxehtë, pour atë në një litër qumësht dhe për të sjellë përsëri një çiban. Në ditën duhet të pini rreth një litër e kostove. Ora trajtimi është rreth 6 muaj.

3. Për të përgatitur kjo do të thotë që ju do të duhet 5 mollë dhe 300 gram yndyrë nutryanoho. Të gjithë përbërësit hekura në rende dhe vendin në pan. Ziej për ngrohje të ulët për rreth një orë. Ndërsa djegur yndyrë, 14 proteina ndarë nga yolks vezë. Fshij ato me një gotë sheqer dhe shtoni dy bar çokollatë integruar.

Pasi ta hiqni proshutë nga të nxehtit, shtoni ndërsa ajo është e nxehtë, përzierje çokollatë me vezë dhe përzierje. Pasi përzierje ka ftohur, ajo mund të përhapet në bukë dhe hani në sasi të pakufizuar.

4. Rrikë është gjithashtu TB shkëlqyer luftimeve. Fshij rrikë integruar sasi të tillë e papërpunuar që kanë dalë të plotë kavanoz tre-litra. Hidh hirrë rrikë konvencionale dhe të lënë para-mbyllur kavanoza në një vend të ngrohtë të paktën 3 - 4 ditë. Pini rezulton tretësirë ​​filxhan të tretë para çdo vakt të paktën tre muaj. Ne tërheqim vëmendjen tuaj në faktin se recetë është e kundërindikuar në mënyrë rigoroze për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e traktit gastrointestinal.


5. njëjta veprimi i fortë ka përbërjen e mëposhtme. Përgatitja 400 gram mjaltë, një litër verë të kuqe, 100 gram prerë fllad lë aloe dhe 100 gram buds thupër. Shkrihet mjaltë në një tigan, pastaj shtoni verë të kuqe. Përbërja duhet të vlim rreth 10 minuta. Në këtë kohë, grij gjethe aloe dhe buds thupër. Rezulton slurry, shtoni mjaltin valë, nxitje të vazhdueshme. Turn off ngrohjes dhe derdh përbërjen e të cilit erdhi në një enë qelqi. Përbërja duhet të qëndrojnë në frigorifer për të paktën dy javë. Zgjidhja duhet të llokoçis tërësisht çdo ditë. Pranimi duhet të fillojë me një lugë çaji dy herë në ditë. Një dozë javë dyfishuar.


6. ndikim shumë të fortë të dëmshme në patogjen tuberkulozit ka Badger yndyrë. Sigurisht, kjo nuk është e lehtë për të gjetur, por rezultati nuk do të marrë kohë. Për të përgatitur Next marrë kilogram mërzit yndyrë, 100 gram hudhër peeled dhe 500 gram mjaltë. Shkrihet Badger yndyrë në një ngrohje të ulët, shkruani atë në mjaltë. Vendi këtë përbërje për disa orë në furrë, preheated në 120 gradë. Grij hudhër dhe, pas 2 - 3 orë, shtoni përzierje e yndyrë dhe mjaltë. Llokoçis, të mbuluar me kapak dhe vendin enë në një vend të freskët. Hani një lugë gjelle e përzierje para mëngjes.


Mos harroni, edhe pse trajtimin e tuberkulozit përdorur mjetet juridike popullore, ju nuk mund të refuzojë trajtimin nga mjeku juaj.