Mjetet juridike popullore trajtojnë urinim i pavullnetshëm


Urinim i pavullnetshëm manifestuar në urinim të pakontrolluar. Ka disa lloje të kësaj sëmundjeje:

 • mosmbajtjeje absolute

 • mosmbajtjeje relative

 • mosmbajtjeje natën


 • Shkaqet e urinim i pavullnetshëm
  Shkaqet e kësaj sëmundjeje të pakëndshme si urinim i pavullnetshëm jashtëzakonisht të ndryshme. Kjo mund të jetë:

 • çrregullim të sistemit nervor human

 • thyerje mekanik i traktit urinar

 • zgjerimit të prostatës e seksit të fortë, e cila e pengon funksionimin normal të uretër

 • dobësim i muskujve që mbyll aparatit urinar


 • Ky i fundit është më e zakonshme në të moshuarit dhe gratë në rast të lëndimit gjatë lindjes ose gjatë menopauzës.

  Trajtimi i urinim i pavullnetshëm ilaçeve tradicionale  Mjekësisë tradicionale mund të ofrojnë mënyra të ndryshme për të hequr qafe Sëmundjet të tilla si urinim i pavullnetshëm, dhe shumë mënyra është e mundur për të kombinuar një trajtim më të efektshëm.

  Mbledhja terapeutik bimor kundër urinim i pavullnetshëm


  Për të trajtuar në këtë mënyrë është e nevojshme për të përgatitur mbledhjen e bimëve të tilla si:

 • Hypericum

 • nenexhik

 • lë thupër

 • knotweed

 • centaury

 • lule kamomil


 • Këto barëra mund të bëjë infuzion mëposhtme terapeutike:

 • Mix me kujdes të gjitha bari

 • pastaj bluaj ato duke përdorur një mulli kafeje, blender apo mulli mishit konvencionale

 • pas shkatërrimtar përzierje e bimëve duhet të derdh një litër ujë të vluar

 • pastaj të përfundojë enë me drogë në një peshqir pak, kështu që nuk është ftohur

 • protrymayete atë mënyrë 08:00

 • ekstrakt gatshme duhet të merret gjatë ditës

 • për të përmirësuar infuzion shije mund të shtoni sheqer, mjaltë ose bllokim të shijojnë


 • Trajtimi i kësaj infuzion duhet të bëhet si më poshtë: përdorin atë çdo ditë për tre muaj, pastaj të marrë një dhjetë-pushim dhe për të vazhduar trajtimin.

  Supë nga Hypericum dhe horsetail kundër urinim i pavullnetshëm • Mix sasi të barabartë të horsetail dhe Wort Shën Gjonit

 • ujë para pour zier

 • Rezulton supë hani racione të kupës katërt katër herë në ditë

 • në qoftë se ju doni të pini një zierje dhe më shumë


 • Trajtimi i urinim i pavullnetshëm gjethe delli • dip gjethe delli në një termos dhe derdh atyre një gotë me ujë të valë

 • pastaj të mbyllë termos dhe të lënë të mbush për një mjet orë

 • Rezultuar pije infuzion në pjesë të 20 gram të paktën katër herë në ditë, dhe shpesh mund të


 • Trajtimi i urinim i pavullnetshëm supë violet • derdh një filxhan të valë violet ujit

 • atëherë lëndë e parë rezulton të vënë në një zjarr të ngadaltë dhe kuzhinier për 10 minuta

 • gati për të ngrënë ushqim supë filxhan çerek tri herë në ditë, pas ngrënies


 • Supë trajtimi me fara kopër • Sasi e vogël disa sasi të fara kopër në një termos

 • derdh një gotë me ujë të valë

 • lënë supë mbush

 • do të thotë gati të hani çdo ditë para mëngjesit

 • ky trajtim të drogës është 10 ditë

 • nëse është e nevojshme, trajtimi mund të përsëritet, duke bërë një pushim prej shtatë ditësh pas kursin e parë


 • Trajtimi i urinim i pavullnetshëm yarrow


  Për trajtimin dhe përdorimin e barit dhe lule yarrow.

 • vënë në zjarr litër enë me ujë

 • menjëherë të shtoni 10 g yarrow

 • do të thotë të sjellë një çiban, pastaj të zvogëlojë ngrohjes dhe vlim për 10 minuta

 • ndjekur pour mjekësi në një termos dhe të japë të krijoj për dy orë

 • duhet të tendosje tej drogës

 • të gatshëm për të ngrënë ushqime drogë gjysmë filxhan tri herë në ditë


 • Trajtimi i urinim i pavullnetshëm zierje e çikore


  Çikore mund të përdoret gjithashtu për të trajtuar urinim i pavullnetshëm. Për ta bërë këtë, ndiqni këto hapa:

 • plotësoni një ujë numër çikore 250ml valë

 • atëherë le të krijoj zierje tërësisht në një vend të ngrohtë, ju vetëm mund të përfundojë një enë peshqir të supë kështu që nuk do të ftohur

 • drogës duhet të jetë gati për të marrë në të paktën 60 gram tri herë në ditë, nëse është e mundur më të mirë për të bërë atë më shpesh

 • Trajtimi me këtë metodë - 1 muaj


 • Trajtimi i urinim i pavullnetshëm trumzë


  Për prodhimin e një medikamenti në shtëpi për të përdorur trumzë barishte të thata. Që nga ajo është bërë supë, të cilat ju mund të përgatitur duke ndjekur algoritmin e mëposhtëm:

 • Merrni 15 gram trumzë

 • para pour 150 ml ujë të vluar

 • pastaj në masë rezulton të ngadaltë zjarr dhe kuzhinier për aq kohë sa e vëllimit fillestar do të mbetet një e treta

 • zierje duhet të jenë të përgatitur për të marrë pjesë shumë e vogël - vetëm 5 gram, por të paktën tri herë në ditë

 • Trajtimi trumzë supë është gjashtë javë

 • nëse është e nevojshme, trajtimi mund të përsëritet, pasi bëri një pushim për një muaj


 • Trajtimi i urinim i pavullnetshëm përdorimit rodhe • Marrë rreth 80 gram gjethe të rodhe

 • pastaj bluaj ato dhe pour 1 litër ujë të vluar

 • pastaj largohen supë mbush për një orë

 • ne fund te llojit afat tij

 • të marra me anë të pini një gjysmë gotë tri herë në ditë
 • Disa këshilla: • Përdorni trajtim Aromatherapy. Të shpërndara në ambientet e vajra esenciale e livando, i urtë, koriandër - dhe kjo do t'ju ndihmojë të qetësuar sistemin nervor dhe të shpëtoj nga urinim i pavullnetshëm.

 • Në një stomak bosh të pirë çaj me sprigs e qershi apo qershi, të cilat ju mund të shtoni mjaltin.

 • Një lugë mjaltë mund të hani dhe në kohën e gjumit - dhe kjo do të bëjë një efekt qetësues dhe të kontribuojë në arrestimin e lëngjeve të trupit.

 • Ju gjithashtu mund të hani para se të shkojnë në shtrat për të mbajtur një pjesë të harengë në lëngun e trupit.