Mjetet juridike popullore Facials


Kujdesen në shtëpi, e cila - ruajtjen dhe përmirësimin e bukuri natyrore, ka një tjetër, anën më problematike. Për procedurat e tilla nuk kanë kohë, energji, kozmetike me vlerë një shumë të holla, dhe është një beautician mund të marrë në ato ditë, se ne në asnjë mënyrë të përshtatshme. Maska shtëpi Shumë njerëz e dinë në lidhje me ta, por pak zbatohen në praktikë në mënyrë për të mbajtur bukurinë. Arsyeja për këtë kredibilitetit të vogël apo "tregime gjyshes", ose mungesa e shembujve autoritative nga të afërmit dhe mungesa nganjëherë banale e informacionit.Maska shtëpi për bukurinë e fytyrës do të kurseni kohë dhe para

Nuk është sekret se shumica e grave mëkatojmë qasja "në masë" për t'u kujdesur. Është e lehtë për të shpjeguar - ne jemi të ngarkuar aq me punët e përditshme që janë kthyer nga puna dhe të përpunuara, pafund punët e brendshme dhe të familjes, nuk i kënaq e tij rituale të përballet me bukuri në lan mirë atë dhe fërkon krem. Maska për fytyrë ndonjëherë të bëjë, por çfarë nëse një maskë të pronarit mbi? Ashtu si tub i madh, dhe paratë është normale, dhe të mjaftueshme për dy deri në tre herë.


Dhe tani vjen koha kur ne mbyllim "ndërmarrë veten." Fondet fluturojnë në çast - udhëtime jetike në beautician, blerja e krem ​​të shtrenjta por pranojnë veten - para tretur. Beauticians duhet të paguajnë vazhdimisht për të shpenzuar kohë të çmuar krem ​​magjike nuk mund të ecin deri në lëkurën tuaj, ose nuk sjellin rezultatin e pritur. Përsëri çrregullim - të shikoni për një person i cili nuk e sheh! Pas kthimit në ku të shkoni.

Çfarë duhet të bëni? Dhe për të bërë vetëm hap - për të përfunduar se kozmetike me cilësi të nuk duhet të kushtojë sa polsamoleta dhe për të marrë "e këndit të kuq" dyqan specialiteti. Të duash dhe të respektojnë plotësisht lëkurën e tyre, duke përdorur në shtëpi maska ​​e fytyrës. Për shumë shekuj gratë më të bukura në botë mbajtur sekretet e tij të thjeshta të bukurisë, dhe miqtë e tyre kryesore ishin në Facials në shtëpi mjetet juridike popullore, të cilat përfshijnë procesin e përgatitjes dhe të komponentëve kërkim thjeshtuar, por ishin jo më pak efektive se sa produkte të shtrenjta kozmetike.


Estee Lauder një herë tha se townswoman shumë e zënë të gjeni 10 minuta në ditë për veten tuaj. Kjo është e mjaftueshme për të bërë një maskë fytyrën për recetë popullore duke përdorur përbërësit në dispozicion. Nuk shqetësohet dhe "otmazok" që do të thotë bleu gjatë, dhe i ri do të jetë në dispozicion nëse puna do të japë një çmim për intensitetin.

Mjetet juridike popullore bëjnë Facials të thjeshtë dhe të padëmshme, ata e bëjnë të lehtë për të përgatitur dhe zbatuar.

Për të ndërtuar një maskë shtëpi ndonjëherë as nuk duhet të largohet nga shtëpia - të gjitha komponentet e nevojshme të ngjarë nënkuptuara në kuzhinë dhe në banjo. Një plus i madh në qoftë se ju përdorni mjete popullore - në qoftë se ju jeni alergjik në çdo produkt, ju ndoshta kujtoni atë mirë, as nuk maskë një komponentë potencialisht të rrezikshme. Për fat të keq, në qoftë se ju blej kozmetike në një listë të pafund të komponentëve është shumë e vështirë të dallosh fshehur pabesë.

Duke e bërë maskë shtëpi recetë popullor, ju do të dini saktësisht se çfarë është dhe sa. Pas disa eksperimente, ju mund ta bëni atë duke marrë parasysh nevojat e tyre, bazuar në ndjenjat e tyre - për shembull, ju mund të bëni një cilësi të rehatshme ose të rritet çdo përbërës ekzistuese. Përsëri, në qoftë se ju nuk keni maska ​​recetë afrua, nuk mendoj se mbetet shumë për të bashkëngjitni për të mos hedhur, kur është fjala për potions shtrenjta.

Tani kozmetikës natyrore ka sukses të madh - markë të re, pjesë gjallë grua përvojën e tyre në përdorimin e automjeteve të ndryshme. Cilësi lehtë, aromë natyrore, përfitimet natyrore, nuk preservatives - të gjithë këta faktorë e bëjnë kozmetikës natyrore është shumë tërheqës. Pas duke përdorur maska ​​fytyrë shtëpi, ju të bëhet shumë yzhotovytelnytsey e kozmetikës natyrore! Për më tepër ultraэlytnoy dhe ekskluziv i njohur vetëm gourmets. Dhe, sigurisht, askush nuk do të ju ndalojë për të kënaqur kreativitetin e tyre se fytyrë, të afërmit e tyre të lëkurës apo miqtë.


Rol të rëndësishëm në praninë e përbërësve për të popullarizuar luan receta stinëve. Komponentët vetëm më të pasur të verës, e ndjekur nga fund të pranverës dhe në fillim të vjeshtës. Natyra në këtë kohë paraqet dhurata e saj - perime, fruta dhe bimëve të pasura me minerale dhe antioksidantë. Por në sezonin off ka mjete e veta popullore: produktet e qumështit, mjaltë, vezë, kripë, drithëra - një material të vlefshëm para për të bërë maska. Fruta ekzotike kështu duhet të konsiderohen: tul e banane shpejt të korrigjuar të lëkurës dhe kivi chapped maskë me turpërim dhe shtoni një ton të zbehta e personit beriberi.


Maska shtëpi - çdo lloj të lëkurës

Zakonisht gratë nuk kanë nevojë për të shkuar në një specialist për të gjetur gabime në lëkurën e saj. Dhe kështu që të gjithë e dinë, të shohin dhe të ndjehen - yndyrë të tepërt apo, anasjelltas, thatësi, rrudhat, fushat me probleme, ngjyra keqe maska ​​shtëpi për fytyrë - zgjidhje e thjeshtë dhe të gjithanshëm. Në çdo rast mijëra e recetave popullore ju mund të zgjidhni ato që i përshtatet në këtë rast. Përdorin përvojën e brezave! Ky arsenal ju do të gjeni receta për maska, ka shkruar shërbëtorët sekretet Kleopatra mbajtura nga fiset indiane dhe, natyrisht, fondi i artë i popullit tonë - Procedurat Recipes kanë kohë që janë përdorur në fshatra ruse. Mëso ato dhe të përdorin në mënyrë të sigurtë!


Maskë e pika të zeza për të luftuar spote moshës, anti-plakje, nuk përmban preservatives, vajrat minerale dhe substanca alergji-shkaktuar mund të përdoret në gratë e çdo moshe dhe çdo lloj të lëkurës. Edhe në qoftë se ju keni defekte normale të lëkurës pa shprehura, këto mjete popullore ushqyes dhe hidratues - një pjesë të plotë të kujdesit ditor të lëkurës.

Maskat e fytyrës e bëra për recetat e njerëzve, jo vetëm për të përmirësuar pamjen tuaj. Ata gjithashtu ju lejon për të kontrolluar substanca që lëkura merr. Nuk do të ketë surpriza, sepse çdo gjë është e freskët dhe natyrale!