Mjetet juridike popullore kundër shënon shtrirje


Shtrihen është frika e një të mëdha të grave. Pamja e tyre pre pamjen e lëkurës, duke shkaktuar probleme në gratë dhe zhvillimin e sistemeve. Shënon shtrirje kryesisht shfaqen gjatë shtatzënisë, për shkak të fituar peshë të tepërt dhe ndryshimet hormonale. Por ndonjëherë, shënon shtrirje shfaqen gjatë pubertetit dhe vetëm në sfondin e fituar peshë dramatike. Le të shohim se çfarë janë shënon shtrirje, ose siç quhen - shënon shtrirje. Shtrihen është një lloj plagët, por vetem në shtresën e brendshme të lëkurës. Mekanizmi i shfaqjes së tyre është i lidhur me hyperextension e lëkurës dhe thyerje e kolagjenit dhe fibrave elastin. Me kalimin e kohës, dhëmbëza është grisur fibrave, e cila çon në formimin e shënon shtrirje. Për të zgjidhur këtë problem do të ndihmojë mjete popullore efektive kundër shënon shtrirje.


Vendi im i preferuar është lokalizimi i extensions gjoks, bark dhe kofshët e grave. Gjirit është më i ndjeshëm në formimin e shënon shtrirje, si edhe gjatë pubertetit dhe gjatë shtatzënisë, ajo shpejt rritet në madhësi, duke çuar në dëmtimin e indeve. Ajo mund të jetë një shtrihen pak, ose burgundy thellë dhe madje purpurtë. Me kalimin e kohës, shënon shtrirje janë të zbehtë, por ende mbeten të dukshme në lëkurë.

Rol të rëndësishëm në pamjen e shënon shtrirje është elasticiteti i lëkurës, dhe kjo varet nga faktorë të trashëguar. Pra, nëse nëna juaj ka pasur shënon shtrirje, ka shumë të ngjarë që ju do të duhet të kujdeset që për të shpëtuar lëkurën e tij dhe për të mbrojtur atë nga kjo sëmundje. Kjo kërkon jo shumë. Mjafton të masazh, të marrë një dush të ftohtë dhe të përdorin mjete të posaçme që përmbajnë vitamina A, C, që është, këto metoda me sa duket nuk dinake të ju ndihmojë të parandaluar shënon shtrirje.


Kur nëna i ri e gjen veten në shtrihen, mendimi i parë është menduar se si në shtëpi të shpëtoj prej tyre, të cilat janë mjete popullore kundër shënon shtrirje. Sepse ju shihni, vizita sallon dhe procedurat kirurgjikale (në këtë rast abdomenoplastyke) mund të përballojë jo të gjithë, prandaj është e nevojshme që të ketë një ide të procedurave të mundshme të brendshme që mund t'ju ndihmojnë në këtë situatë. Le të shohim se si ju mund të përdorni në shtëpi për të hequr qafe ose të paktën të zvogëlojë pamjen e shënon shtrirje.


Një nga metodat më efektive për të luftuar shënon shtrirje është Spirulina. Kjo alga, e cila është shitur pothuajse në çdo farmaci. Së pari ju duhet të ngrohtë deri të trupit, e cila është e mirë dush të ngrohtë. Pas dush duhet të zbatohen në masë të butë e algave në gjoks dhe të zakonshme përfundojë film ushqim. Kjo do të krijojë një efekt termik dhe të ndihmojë substancat aktive depërtojnë thellë në lëkurë. Pas kësaj ajo është e mirë për t'u çlodhur dhe të shtrihem nën një batanije të ngrohtë rreth gjysmë ore - orë. Gjatë kësaj kohe substancat aktive të përmbajtura në algave depërtojnë në lëkurë dhe të sigurojë një efekt i dobishëm, duke reduktuar shënon shtrirje dhe tonyzyruyu lëkurës. Por nuk mendoj se një apo edhe disa trajtime do të mjaftojë. Për të hequr streamers e vogla kanë nevojë për 10 deri në 12 përfundon, por pas kursit ju do të shihni se shënon shtrirje të vogël janë zhdukur, dhe të thellë ulur në mënyrë të konsiderueshme. Kjo nuk është një nxitje e mrekullueshme për të luajtur procedura përfundon?


Një tjetër ilaç popullore për shënon shtrirje në gjoksin e tij janë të kundërta kompresa. Për përgatitjen e tyre është e nevojshme për të përdorur dy tanke, një të nxehtë dhe ujit të ftohtë të tjera. Peshqir alternuar vmochayuchy në ujë të nxehtë dhe të ftohtë, të bashkëngjitni atë në gjoks. Mos harroni se fasha duhet gjithmonë të fillojë me fund të nxehtë dhe të ftohtë, dhe duhet të aplikojnë një kompresë të nxehtë për 30 sekonda dhe për të mbajtur të freskët për të paktën 1 minutë. Për efekt të mirë, uji mund të shtoni lëng limoni ose një lugë çaji kripë deti. Fasha tilla të kundërta për të bërë 5-6 herë në procedurë. Pas kësaj është e dëshirueshme që të fshij gjoks locion tij të veçantë, ju lehtë mund të gatuaj për veten: një rozmarinë disa lugë, pour 4 gota të ujit të ftohtë, të sjellë në vlim dhe të lënë për 20 minuta. Tendosje supë dhe shtoni 2 lugë alkoolit, 2 teaspoons kripë dhe 4 lugë lëng limoni.


Locion nuk duhet të fshij pas aplikimit, le të absorbohet në lëkurë. Rezultate të mira nga të gjitha mjetet juridike popullore kundër shënon shtrirje jep Aromatherapy. Vajra esenciale për përdorimin e uyazyka e tyre të duhur, janë produkte të fuqishëm të kujdesit të lëkurës, dhe jo vetëm të pengojë pamjen e shënon shtrirje, por gjithashtu mund të reduktojnë ndjeshëm ekspozimin e tyre. Vajra përshtatshme themelore të tilla si vaj embrion gruri, vaj jojoba dhe leshterik apo vajra - livando, Neroli, portokalli, u rrit. Gjithashtu e mirë për të përdorur krem ​​yndyrore lëndë ushqyese që përmbajnë horsetail, HOPS ose soje, si substanca biologjikisht aktive e këtyre bimëve janë në gjendje për të zvogëluar pamjen e shënon shtrirje dhe rivendosur integritetin e lëkurës.


Nuk është një recetë e mahnitshme e mjekësisë tradicionale me të cilat shumë gra kanë arritur të shpëtoj i shënon shtrirje të freskëta. Keni dëgjuar ndonjëherë të këtij stuff mrekullueshëm si mumje? Se është e mundur për të përgatitur një pomadë që do t'ju ndihmojë të shpëtoj i shënon shtrirje. Për ointments duhet të marrë mumje 1g, holluar atë në 1 tbsp ujë të zier, shtoni krem ​​fëmijë (80g) dhe gjithë këtë trazim mirë. Çdo ditë, mori për të fshij krem ​​në fushat me probleme. Është e këshillueshme që të përdorni pastrim para procedurës për të hequr të lartë, vdekur thekon lëkurës.


Vaj ulliri, i pasur me Vitamina E - një mënyrë e madhe për të hequr shënon shtrirje në gjoksin e tij dhe stomak. Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm, duke mbrojtur membranat qelizore dhe parandalon oksidimi tyre. Merrni 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe shtoni 650 mg vitaminë E, dhe pastaj llokoçis përzierje mirë.