Mjetet juridike popullore kundër herpesit në korrik


Herpes zoster dhe të tjera thjeshtë flluskë, është një sëmundje e zakonshme në mesin e popullsisë së globit, të gjitha gjinisë dhe moshës. Herpes shfaqet si një grup flluska të vogla të mbushur me lëng. I shoqëruar nga një gjendje e sëmurë lehtë flluskë dhe kruarje. Disa ditë blisters thahen, mbuluar me një kore, e cila më vonë zhduket. Herpes lokalizuara në pjesë të ndryshme të trupit, ndikojnë në lëkurën dhe mukozën e organeve të ndryshme. Mjekësia nuk ka dhënë një shpjegim të plotë se si virusi herpes hyn në trupin e njeriut. Besohet se infeksioni është pikat ajrore ose nga kontakti, nuk përjashtohet si depërtimin e virusit herpes nëpërmjet kontaktit seksual apo predispozicion gjenetik. Megjithatë, këta faktorë ende nuk janë provuar përfundimisht. Prandaj, çdo masa kundër infektimit me herpes bëni është shumë e vështirë. Në këtë drejtim trajtimi i herpesit mjaft e vështirë dhe jo gjithmonë të efektshme. Formalitet Farmakopea ofron një gamë të barnave për trajtimin e llojeve të ndryshme të herpesit. Megjithatë, droga reklamuar shpesh nuk japin efektin e dëshiruar. Ne ofrojmë mjete provuar popullore kundër herpesit në korrik.


Njerëz të ndryshëm kanë pamjen e lezioneve herpetike në korrik ndodh për arsye të ndryshme. Në disa gjatë ftohjet, të tjerët si rezultat i hipotermi ose temperatura e trupit, në të tretën e lodhjes dhe stresit. Arsyet janë të ndryshme, por të njëjtën shprehje - një skuqje të lëkurës. Si të shpëtoj prej tij? Gjithkush e di se veza e zakonshme e ushqimit të bukur dhe shumë të dobishme. Por jo shumë e dinë se veza do të ndihmojë kurë sores tuaj të ftohtë. Në çfarë mënyre?

Në një kohë kur ju ndjeu një sëmundje e lehtë dhe ndjenja të djegjes në korrik të marrë një vezë të papërpunuara, thyejnë atë dhe për të hequr pjesën e brendshme të shell plivochku hollë të bardhë. Vendos këtë film për vendin e lënduar në korrik dhe të lënë të thatë. Pasi veza ka tharë film, të zëvendësojë atë me të freskëta. Të bëjë këtë proces 3-4 herë. Flluskë mundësisht pas duke u trajtuar herpetike nuk duket. Në qoftë se ata janë ende atje, pastaj të kalojë shumë shpejt.


Nëse keni humbur fillimin e sëmundjes dhe lezione shfaq si edhe, të kryer këtë procedurë, dhe rimëkëmbja do të vijë shumë më të shpejtë. Aplikimi i përsëritur i këtij mjeti popullore, shumica mori shpëtoj të përhapjes së herpesit në korrik për shumë vite.

Një tjetër ilaç popullore për herpes. Themeluar ajo e mesme "nxitjen e" Virusi herpes herpes lëngu nga blisters formuar. Në "vaksinim": Lani duart me sapun dhe ujë, të ngjyejë gishtin tuaj në Këln dhe të mbajë për skuqje, pak dërrmuese të tyre. Me flluska rrjedhin lëngshme. Merrni lëngun memece gisht nga puçrra herpes dhe të aplikojnë për ndonjë gërvishtje të freskët në dorë me dorë me bërryl. Nëse podsohshaya zeroja, pastaj pak skovыrnyte atë. Ky vend nuk është e lagur me ujë 2-3 ditë. Herpes do të kalojë shumë shpejt.


Vetëm duhet të ndiqet gjatë shfaqjes së regjimit ujit të pijshëm virus. Çdo ditë gjatë ditës pini 8-10 gota ujë çezme me shpërndahet një majë e kripë. Nëse ju nuk keni përdorur një sasi të tillë të ujit ose kanë probleme të veshkave, në pije e parë 2 gota ujë për 30 minuta përpara se të hahet. Gradualisht rritet futje ujit për 2-25 litra në ditë, e cila është normë ditore e njeriut. Çaj, kafe, pije e butë, lëngjet në esenca aromatike, sweeteners përjashtojë nga dietën tuaj. Uji është njeriu ilaç natyral më të arritshme dhe të njohura jo vetëm për trajtimin e herpesit në korrik, por kundër shumë sëmundjeve të tjera.


Në kohën e ndodhjes së kruhet nuk është një furçë cik. Nëse ju jeni në gjendje për të shtuar film vezë, vetëm fshij zonë kripur ujin prekur apo yndyrat ndonjë krem. Shënim: krem ​​aplikuar me një aplikues apo ndeshje. Përdorimi i mesëm aplikues papranueshme.

Në 2-3 ditët e para të sores ftohtë mund të jetë shumë ngjitëse nëse jo për të tjerët, pastaj për veten tuaj. Shmangni prekjen buzët, sytë dhe pjesët e tjera mukoze të trupit. Pas kontakt me mukozën e virusit herpes tjetër mund të shkaktojë shumë sëmundje të tjera.


Sigurimi i të forcuar trupin. Më Ushtrimi, shkoni në këmbë. Të përpiqet të shmangë situata të vështira. Dhe në qoftë se ata e bëjnë të ndodhë, aktivitet fizik, mënyrën e saktë të punës dhe pushimit, një qëndrim pozitiv mund të ju ndihmojë të përballen me çdo sfidë.

Vitamina dhe ushqim i pasuruar me vitamina të ndihmojë për të forcuar imunitetin dhe lufton shfaqjes së herpesit në buzë. Ilaç popullore për forcimin e sistemit imunitar mund të jenë të përgatitur duke përdorur recetë e mëposhtme: 1 filxhan mjaltë të përzier me 1/2 filxhan copëtuar arra dhe fruta të thata fiq 5-6, kaloi përmes një mulli mishit. Hani çdo ditë një lugë gjelle këtë ilaç të shijshme 2-3 herë në ditë.


Mos harroni - mbi herpes cik duhet të trajtohen si virusi që është shkaku i kësaj sëmundjeje nuk është e padëmshme. Një qasje gjithëpërfshirëse për marrjen e shpëtoj të virusit që shkakton plagë të ftohtë në korrik do t'ju ndihmojë të shpëtoj e shumë sëmundjeve.
Të kujdeset për veten dhe të qëndrojnë të shëndetshme.