Receta tradicionale gozhdë i hyrë në mish


Problemi i hyrë në mish gozhdë (onyhokryptoz) u përball me shumë njerëz. Shpesh problemi lind nga veshur këpucë të ngushtë, në të cilin maja e prydavlyuyetsya gozhdë dhe pas një kohë rritet në një gisht. Përveç kësaj, i hyrë në mish toenail promovuar takë të lartë për shkak se gishtërinjtë fort dhe vazhdimisht prydavlyvayutsya këpucë, kur në këmbë dhe krye dhe në fund.
Ajo ka shumë dhimbje dhe shumë shqetësim dhe nuk duken shumë të bukur. Shpesh gozhdë rritet nga rrethprerja e tij të pahijshme. Gozhdë më të mirë trim me gërshërë me skajet rrumbullakosura, pas marrjes së një dush të nxehtë këmbë kur pëlhura janë zbutur dhe ai bëhet gozhdë elastike. Nëse ju aksidentalisht prerë gozhdë më të thellë se sa është e nevojshme, i vendosur mënjanë gërshërë dhe pa punë të vazhdojë, pasi nuk ka buzë të mëtejshëm podpylennыy mund të çojë në gozhdë i hyrë në mish ose e infeksionit.Nëse ju jeni ballafaquar me këtë problem, është receta efektive popullor hyrë në mish gozhdë përmes, të cilat mund të hiqni shpejt.

1. Në fazën fillestare mund të bëjë dush këmbë me kamomil, ajo ka nevojë për 2 litra ujë të valë 6 lugë. lugë e luleve. E gjithë kjo është e mbuluar fort me një kapak dhe infused mbi një orë. Pastaj tendosje infuzion përsëri të nxehet dhe të mbajë gishtin tuaj në të derisa uji nuk është i ftohtë. Supë mund të përdoret për banja, ajo merr 10 minuta në vlim, kohëzgjatjen e procedurës 15-20 minuta. Pas këmbët posushyte procedurës, hiqni pjesën hyrë në mish e gozhdë dhe të vënë një shtupë pambuku zhytur në jod ose jeshile të shkëlqyer. Trajtimi është përfunduar pas një gozhdë miratoi formën e duhur dhe pozitën në rritje.


2. Duhet të steamed deri në mangan. Pastaj merr një copë të madhe gjethe delli, një shtrirje të vogël dhe atë të bashkëngjitni gishtin tuaj, pastaj të marrë një letër dhe e vënë atë në krye, të përfundojë gishtin tuaj me një fashë dhe të vënë në çorape. Ndryshimi fashë kështu që ju duhet çdo ditë për një javë.

3. Zakonisht, gozhdë i hyrë në mish është shpesh gjitha në gishtin e madh. Është shumë e dhimbshme dhe të pakëndshme, sëmundje me të njerëzve të tillë kanë përdorur gjatë recetave të tilla të njohura. Në mbrëmje duhet të veshin gishtave të shtrënguar të mbushura me vajra butë, top, çorapë të ngrohtë. Procedura e përditshme. Compress nevojë për të xhiruar në mëngjes do të jetë rreth 20 -25 ditë dhe dhimbja do të ndalet. Pasi dhimbje ndalur, ju keni nevojë për të butë shtyjë gozhdë, pa pidpylyaty dhe e vënë atë nën fashë. Nëse është e mundur, trajtimi duhet të përsëritet, por pa zvogëlimin, ju jepni atij një peshkimit në qoshet, ajo gjithashtu pidkladayetsya fashë ose garzë, por nuk e prerë gozhdë, në qoftë se ju nuk e bëni, gozhdë dhe do të rritet në mënyrë të vazhdueshme në indet e buta të gishtit .


4. Ky ilaç popullore do t'ju ndihmojë, recetë shumë të mirë në të gjitha kohët. Letër aloe duhet imët grimcuar, shtoni njëzet e pesë pikat e ujit dhe përzierje gjithçka mirë. Kjo zgjidhje leshi pambuku të lagur apo fashë dhe të aplikojnë gjatë natës, të jetë i sigurt për të përfunduar në krye me mbyllur plastike. Morning gozhdë rozm'yakshytsya, ju vetëm mund të prerë atë ose përdorin një pa. Nëse ju nuk keni lule time Aloe është një metodë shumë e mirë. Merrni një ndërtesë thupër, emri shkencor "Chaga" brenda natës të përfundojë ato fort gozhdë. Morning gozhdë pom'yakshytsya, atëherë ju mund shumë lehtë të prerë atë.


5. Vaskë Hot me kripë tryezë - një metodë shumë efektive, pasi disa banja të tilla inflamacion rreth gozhdë shkrin ose qelb nga uji pryamykov.

6. Për të hequr iritim dhe dhimbje në qoftë se ju keni hyrë në mish gozhdë, ju duhet të marrë një pjesë të vogël të proshutë (jo të ngrirë!) Shkrirë mbi një qiri djegur ose një sobë me gaz, heqin atë në vend të lënduar, ku gozhdë është e rrënjosur në pëlhurë. Përsëriteni çdo ditë, dy herë në ditë, pas ndërprerjes së dhimbjes dhe acarim trajtimin ndaluar, këmbë me avull dhe i hyrë në mish gozhdë të shkurtojë apo të shkurtuar.


7. Mix gjithë një lugë gjelle: qull me miell misri me hudhër, qepë, gjethet e aloe, ghee, gjalpë krem, i hedh një lugë çaji me beeswax. Përzierje Përmbajtja zierje vazhdimisht të ndërhyjë vetëm me një lugë druri, rreth dy apo tre minuta. Pastaj hiqni nga të nxehtit dhe të ftohtë përzierje në temperaturën e dhomës. Në gozhdë i hyrë në mish ky vaj duhet të zbatohet thickly, të trashë, lëkurë më tej përflakur dhe gishtin e indeve të buta, aplikoni krem ​​reflektohet nga lartë hollë lakër lë, lidhin një fashë dhe të ngrohtë duke përdorur çorape të ngrohta leshi. Kjo procedurë përsëritet çdo ditë deri në shërim të plotë.


8. Trajtimi i toenails i hyrë në mish duke përdorur një tampon me vajra. Këmbë steamed mirë me shtimin e Permanganat kalium ose kamomil lulesh. Përdorni file gozhdë ose pjesë të vogël të qelqit, ju chip larg në mes të gozhdë - vertikalisht (lart poshtë), gjerësia e gjysmë centimetër. Vajra të marrë një shtupë apo një pjesë të vogël të leshi pambuku, me diameter 3-4 mm të mjeteve të mprehta, para-gëlltit atë me alkool apo Këln, të fus një tampon në një cep të gozhdë, një shtupë duhet të greased gjalpë, vaj ose naftës pelte. Gozhdë nuk duhet të jetë prerë dhe, për më tepër, të prerë tërësisht jashtë. Përsëriteni procedurën çdo ditë të tjera, por madhësia e një tampon duhet të rritet. Përsëriteni për aq kohë sa dhimbje në fund të pushojë.


Për parandalimin, mund të bëni, të jetë i sigurt për të prerë gozhdë drejt, jo fundin zaokruhlyuyuchy. Gjithë gozhdë ose pak në mes të minuar - nëpërmjet kësaj gozhdë bëhet më e ngushtë.

9. steamed up, kujdes prerë gozhdë, nëse është e mundur, tërësisht ose pjesërisht të hequr inde i hyrë në mish. Edit gjilpërave alkoolit, pikërisht në mes të gozhdë, të bëjë një gjerësi zakon të 3mm. Në disa ditë dhimbja zhduket, inflamacion të lëkurës të kalojë. Pak zakon të bëhet i madh, gozhdë do të rritet më në inde. Herën tjetër për të shmangur ri-rritje, thonjtë gjithmonë të prerë të barabartë ose nevrikos.


Dhe mbani mend, përpara se të vendosni për kirurgji, njerëzit duhet të përpiqen recetave, dhe edhe më të mirë për të trajtuar thonjtë tuaj për të shmangur që rritet përbrenda.