Receta tradicionale po përgatisin një krem ​​terapeutik për dhimbje në shpinë


Gjatë shekujve nga fjala e gojës kaluar recetave të ndryshme të mjekësisë tradicionale. Midis tyre vaj më popullore për dhimbje në shpinë, e cila është shumë e lehtë për të përgatitur dhe të thjeshtë. Receta e ofruara nga mjekësia tradicionale për të zgjidhur probleme të ndryshme me dhimbje prapa kanë qenë prej kohësh superior për të edhe të drogës më të shtrenjtë. Një nga avantazhet kryesore të kësaj metode trajtimi është se këto fonde janë kosto e natyrshme dhe shumë të lira, në krahasim me ato droga të cilat janë shitur në farmaci. Prandaj, në qoftë se ka disa probleme prapa, ju nuk duhet menjëherë të kandidojë në farmaci duhet të provoni mjete popullore. Po, tretësirë ​​bërë nga shell e arra pishe, të përkryer ndihmon me radiculitis dhe osteokondroza. Mjet të përgatitur më poshtë. Litër vodka derdhur predha, marrë prej 200 gram. Këmbëngul rrugën për muaj, vend të errët. Pi këtë ilaç duhet të jetë për 30 minuta para ngrënies, tri herë në ditë për 30 gram. Ju mund të gatuaj dhe shërimin krem ​​për nyje që do të jetë një droge shtesë me radiculitis. Ju duhet të bëni një zierje të fortë të kone hop, pastaj përziejnë atë me vazelinë. Përbërësit numër duhet të jetë në raport me 4: 1. Nëse reumatizmi dhemb, ajo ndihmon këtu është një mjet i mirë. Me rrepkë lëng shtrydhur dhe të përziera me vodka dhe mjaltë. Përbërësit duhet të jenë në raport 4: 1: 2 fshij prapa i këtij mjeti mund të jetë për një kohë të gjatë. Saved krem ​​të tilla si qelqi ose porcelani enët dhe rreptësisht në një vend të freskët.


Pylyartryt, dhimbje të nervit shiatik, sëmundje të përbashkët prapa, dhimbje të ulët mbrapa mund të shërohet një mjet të tillë këtu. Merrni 200 gram Ademit dhe rrënjë rubbed në rende. Ky kat është derdhur një litër vodka. Ajo duhet menjëherë të theksohet se për përgatitjen e përdorimit të alkoolit e drogës nuk është shumë e dëshirueshme. Këmbëngul përbërjen për pesë ditë në një vend të errët. Rub këtë vende mjet në pjesën e pasme, ku ka dhimbje, atëherë ata duhet të përfundojë deri ngrohtësisht, për shembull, duke përdorur veshje leshi. Kështu, ju do të krijojë një rreze që nxehet efektin që efekt të shkëlqyer në mbaresa nervore. Si rezultat i këtij procesi do të spazma. Nëse ju qafës vazhdimisht i lënduar dhe prapa, atëherë ju mund të përgatisë të drogës tjetër. Bluaj në një mulli mishit speca të nxehtë, celandine, mallow dhe aloe. Të gjithë përbërësit janë marrë në sasi të barabarta. Atëherë duhet të shtoni vitaminë në shishe të vogla prej 10, gjysmë litër verë të thatë, disa shishe të Novocain. Përhapjen këtë formacion mbrapa, dhe pastaj të shkojnë, leckë pidstelyvshy dhe mushama. Për të krijuar një efekt të ngrohjes, ju duhet të përfundojë gjërat leshi. Procedura është e rekomanduar para se të shkojnë për të fjetur për gjithë natën kishte drogë në pije në mëngjes me të ftohtë Vodicka. Nëse ka kthyer dhimbje shpine apo dhimbje të nervit shiatik ndodh, ju mund të përdorni këtë recetë këtu. Rubbed patate integruar të para dhe rrënjë rrikë në një sasi prej 300 gram. Pas dy përbërësit janë të përziera tërësisht, për të shtuar atyre pak mjaltë. Para se të përdorni këtë vaj të parfumuar, ju duhet të yndyrat ato vende ku ka dhimbje në prapa yndyrë. Pastaj ilaç rezultuar imponuar trashë, në lidhje me trashësinë e një gisht. Pas kësaj, zakutatysya rroba leshi dhe të ecin disa orë për të lejuar pacientëve vende të ngrohta. Në shumë raste, një procedurë e tillë është e mjaftueshme për të hequr qafe dhimbje. Nëse dhimbja do të vazhdojë të ndodhë, ju mund të përsërisë për disa sesion ditë. Që me mjete të tilla mund të zgjidhin problemet që lidhen me dhimbje prapa që parandalojnë jetojnë në mënyrë paqësore. Për të korrigjuar të përgatitur në mënyrë të pavarur i dha efektin maksimal, e përdorin atë rregullisht, dhe vetëm dhimbje në pjesën e prapme të katandiset në asgjë.