Pronat e shërimit dhe metodat e përdorimit të naftës u rrit


Rose - mbretëresha e luleve. Rose petals mënyrë usypaly për fituesit dhe mjeshtra. Diva Beautiful kryhet në një ujë trëndafili banje dhe vmoschuvaly trupat e tyre u rrit vajra, receta e cila ishte e njohur në kohën e faraonëve. Nuk është çudi kjo është konsideruar si një simbol i dashurisë për shekuj me radhë. Poetët dedikuar ode të dashur, në krahasim me bukurinë e tyre dhe ëmbëlsi e rrit petals. Dhe sot e kësaj dite ky krahasim nuk e ka humbur rëndësinë e saj. Në fakt, në sajë të aroma e saj të mrekullueshme dhe bukurinë unike, u rrit ka një ndikim të fortë në të ndjeshmërisë njerëzore, duke hapur chakra zemrës.


Bukurinë e kësaj luleje të bukur e di çdo gjë. Megjithatë, pronat e shërimit dhe metodat e përdorimit të naftës u rrit, të bëra nga rose petals dini disa. Produkte kozmetike dhe medicinale që janë krijuar nga natyra na japin bukurinë dhe shëndetin, energji dhe humor të mirë. Ajo është e këto cilësi ka një trëndafil që është në gjendje për të transformuar energji negative e trishtim, frustrimit, zemërimit në lumturi pozitiv energjisë, dashuri, harmoni dhe vetë-përmirësimit. Oil bëra nga rose petals, transferon gjithë pushtetin e tij njeri.


Pronat e shërimit të naftës u rrit dhe si të përdorin
Mungesa e toksinave në naftës u rrit lejojë përdorimin e saj për kujdesin e lëkurës së foshnjave të porsalindura. Vajra të lëkurës yndyrat nga fëmijë rozë skuqje pëlhurë me lajle dhe acarim.

Reumatizmi përgatitur përbërja e mëposhtme duke përdorur naftës u rrit. Merrni 1 pjesë e luleve murriz, 1 pjesë u rrit hips, lule kamomil i 4, 2 lule murriz, 2 pjesë naftës u rrit, 2 pjesë mjaltë, 6 pjesë raki. Materialet e thatë para janë mirë bluaj, përzierje me mjaltë dhe i hedh raki. Duhet të insistojnë tri ditë, çdo ditë lëkundje përbërjen. Si të përdorni: nyjeve fshij në 3 herë në ditë dhe ha përditshme 1 lugë ëmbëlsirë gjatë natës.

Kur lodhje dhe nervozizëm, aplikoni një rënie e naftës u rrit në bends bërryl nën gju, dore dhe uiski. Lëvizjet lehtë masazh fshij naftës në lëkurë. Pak minuta kalojë nervozizëm, dhe lodhja do të jetë mbi.
Vetitë antiseptik vaj rrit përdoret gjeresisht në Aromatherapy dhe si një ndihmës ne trajtimin e semundjeve te ndryshme dhe infektive virale. Në ARI, gripi, pezmatim i fytit bëjë mbytje me shtimin e naftës u rrit në ujë të nxehtë. frymë avujt e gjatë, e mbuluar me një peshqir. Dy pika e naftës u rrit në një dhomë ndezur aroma pastruar nga mikrobet dhe bakteret.


Gjatë lindjes nënat vënë në dore dhe një rënie e uiski naftës u rrit. Kjo do të ndihmojë nënën shtatzënë për të qetësuar pak dhe për të hequr dhimbjen për gratë shtatzëna e kontraktimet.
Për të ndryshme shërimin e plagëve dhe parandalimin e infeksionit trajtoni ata u rrit vajra.

Për të rritur qëndrueshmëri dhe elasticitetin e lëkurës kuzhinier krem ​​me naftës u rrit. 50 gram e bazës vaj (derri dhjamë derri, gjalpë ose vaj perimesh) të shtoni 50 pika vaj u rrit.
Ekzemë, thatësi dhe ndjeshmëria e lëkurës, skuqjen alergjike lyej zonat e prekura u rrit vajra çdo ditë 2-3 herë në ditë.

Pronat e shërimit të naftës u rrit promovuar resorption zonë të vogël të indeve mbresë.
Vënë këtë Syri mrekullueshme mesme ënjtje dhe për të ndihmuar në lehtësimin e ënjtje të qepallave.

Në rosacea lyej spider veins disa herë në vajra ditë u rrit.
Aroma e naftës u rrit ndihmon në eliminimin e vjellje, dhimbje koke, dobësi, marramendje, dhimbje koke. Ajo normalizes traktin dhe endokrine gjëndra gastrointestinale. Veshin gjithmonë mbani një shishe të vogël me një mbulesë terren vaj trëndafila mrekulli, disa pika të cilat janë në gjendje për të përmirësuar shëndetin tuaj. Mjaftueshme për të vënë në lëkurën tuaj ose thith aromë e saj.


Gatim naftës u rrit
Prodhimi u rrit naftës është një nga më të shtrenjtë. Për shkak se ajo është aq e shtrenjtë. Por ju mund të blini në çdo dyqan apo kuzhinier aromatike veten në shtëpi për të naftës ne kemi nevojë për 50 gram shtyp grimcuar lehtë peeled freskëta gatim, por nuk mytyh varietetet e rrit petals maj, çaj, Damasku dhe 400 gram vaj ulliri parafinuar. Dele petals e naftës në një shishe qelqi me dritë dhe të mbushur me vaj. Enët Zakuporte dhe vendin e saj në diell për një deri në dy javë. Strain dhe derdh në një shishe të vogël prej qelqi të errët me kapak të mbyllur fort.


Një tjetër metodë për të bërë vajra aromatike. Në një pëlhurë të pastër, palosur në 2-3 shtresa, aplikoni një shtresë edhe prej 1 cm çdo yndyrë të kafshëve. Në krye të një shtresë të dendur prej 1 cm Lay u rrit petals. Butësisht shtyjnë dhjamin e tyre. Dele pëlhurë në gjysmë. Pastaj përsëri në gjysmë. Përfundojë leckë të lartë pëlhurë dhe e vënë këtë pako për një javë në një vend të ftohtë të errët. Një ind javë hall nga yndyra, shkrihet atë në një banjë me ujë dhe tendosje. Pastaj të ftohtë dhe pastaj aplikoni një shtresë edhe në të njëjtën pëlhurë, duke mbuluar një shtresë e petals trëndafili. Duke u kthyer roll pëlhurë të lënë për 1-2 javë. Pas një vaj i shkrirë dhe të rafinuar të shtoni një pak alkool për 1 filxhan i fondeve - 1 lugë gjelle e alkoolit. Llokoçis. Hidh në bankat dhe përdoret si një krem. Në qoftë se lëkura juaj është e ndjeshme, alkooli nuk mund të shtohet.


Pronat e shërimit të naftës u rrit është përdorur gjerësisht në masazh. Shtoni 10 pika të naftës u rrit me 30 gram krem ​​fëmijë ose vaj mineral. Përdoreni këtë masazh magazinë në situata të vështira, dhimbje të muskujve, osteokondroza, artrit, pagjumësi.

Fëmijët e shqetësuar të rinj do të fle masazh dritë duke përdorur 1-2 naftës u rrit, të përzier me 10 pika vaj bajame dhe shtoi në 50 ml vaj mineral.
Para se të përdorni drogë në bazë të naftës u rrit, kontrolloni trupin tuaj për transportueshmëri saj.