Zemrat e të fortë metodat tradicionale


Sot le të flasim rreth asaj se si të kujdesen për gji në shtëpi, ajo vazhdoi të mbetet i zhdërvjellët dhe tërheqëse. Gratë e gjirit - është krenaria e saj dhe dobësi mashkull. Dhe përveç gjinjtë janë subjekt i brengave dhe shqetësimeve. Çka në qoftë se ajo nuk do të lë përshtypje me burrin tënd nëse forma të humbasin pas lindjes së fëmijës nuk është e madhe? Ju duhet të dini themelore, e cila do të kishte qenë madhësia e gjinjve tuaj, kjo është një çështje e shijes. Gjëja kryesore është se ajo nuk ishte e butë. A nuk merrni varur deri në këtë, por vetëm duhet të trajtojnë gjoksin e saj. Zemrat e të fortë metodat tradicionale dhe mjetet më të mira - në mënyrë efektive të gjitha që ju mund të jepni zemrat tuaja.


Për një ndjenjë e rehatshme duhet të zgjidhni bra duhur. Njëlloj padobishme dhe tepër i ngushtë dhe shumë i gjerë. Bra shumë të vogla nxit qarkullimin e gjakut, dhe në shumë zemrat e mëdha mund të obvysnuty. Për edukimin fizik duhet të veshin një sytjena të veçantë. Me vibracionet vazhdueshme dhe tronditje të vazhdueshme zemrat do të ulen, energjik do të shtrihet në lëkurë, kështu që kjo sytjena është e nevojshme.

Ju nuk mund të bëj banja dielli me gjoks të hapur, për shkak të ndikimit të lëkurës gjirit dielli po plaket me shpejtësi, ka pigmentim padëshiruar, rrudhave. Lëkurës në gjoks dhe qafë në 2 herë më e hollë se sa fytyrë, kështu që e padobishme ngarkesës shtesë. Ju duhet të ndjekim rreptësisht sjellje, mbani drejt shpinën, shpatullat vijë i drejtë për të gjetur zemrat e të fortë, metodat kombëtare kjo do t'ju ndihmojë. Pastaj gjirit është forcuar dhe ngarkesës pjesë është transferuar në muskujt e gjoksit. Mundohuni të ruajtur peshën tuaj normale. Peshë të tepërt kontribuon për të shtrihet e lëkurës dhe humbje peshe dramatike, humbjen e yndyrë të brendshme, të çon në odvysannyu gjirit. Mos abuzojnë sapun dhe ujë të nxehtë shumë. Kjo mund të shkaktojë thatësi e lëkurës. Përdorni një dush xhel butë. Pas dush, përdorni Moisturizers me vitamina.


Ushtrime për gjirit
Ushtrimi duhet të fillojë paraprakisht para se të humbet formën. Opsionale të jetë e mundur pa ndihmën e një kirurg plastik të forcojë disa që kanë humbur formën e gjirit dhe të bëjë çdo gjë për metodat popullore gjoks elastike. Sagging zemrat e shkaktuara nga mungesa e indeve të muskujve. Është e nevojshme për të ndërtuar gjoks muskujve të gjoksit u rrit.

1. Qëndroni në gjunjë, duart për të ligët në lidhje me stresin e ulët, e cila është e vendosur në një distancë prej një metër nga ju (buzë e divan, një platformë të vogël, stol). Bëj krahët në bërryla dhe prek ndalesa gjirit. Me forcën e dorës të kthehet në pozicionin e fillimit. Duart duhet të jenë gjerësi shpatullave larg dhe nuk bëj në bel. Së pari, të bëjë ushtrojnë atë shumë herë, se si kanë forcën.


2. bëj bërryla tuaj dhe të bashkohen duart në nivelin e gjoksit. Me çdo pushtet të klikoni njëra anë në tjetrën, deri sa ju të ndjeni muskujt gjoks tensioni. Qëndroni në këtë pozicion për 10 sekonda, pastaj relaksohuni. Pastaj bëj bërryla tuaj dhe të rritur e tyre mbi kokën tuaj. Lidhu duart dhe të bëjë 15-20 herë.

3. Për ushtrimet e mëposhtme marrë expander apo çamçakëz elastike. Qëndroni në dysheme, ose vypryamyvshy straightening shpinën dhe supet, të ulen në një karrige. Gum apo zgjerues të shtrihet veten në nivelin e shpatullave. Shpërndajë dorë për dore, të kryejë ato mbrapa sa më shumë të jetë e mundur, shtrëngimi çamçakëz. Në këtë pozicion të zgjatem për dhjetë sekonda, pastaj të kthehet në pozicionin e fillimit. Bëni stërvitje 10-15 herë. Është e rëndësishme për të siguruar që duart janë në të njëjtën linjë.


4. Gënjeshtra në dysheme dhe u përhap duart larg. Lodhje muskujt e armëve, inhaling rritur gjoksin tuaj. Pastaj të kthehet në pozicionin e fillimit, të relaksoheni dhe të nxjerr. Përsëriteni ushtrimin 15 herë.

5. width këmbët sup përveç, vendosni dorën tuaj të majtë në hip, të djathtë, të përshkruar një rreth të madh. Mos tendosje muskujt e gjoksit. Përshkruani 3 qarqet e 3 qarqet prapa, pastaj të ndryshojë duart. A ushtruar 10 herë për çdo dorë. Pastaj të bëjë stërvitje me të dyja duart. Bëni stërvitje me një ritëm të përshpejtuar. Për të rritur ngarkesën e dobishme për të kryer këtë ushtrim me shtangë dore.


6. shtrirë në dysheme, kërrusem tuaj gjunjë dhe këmbët ligët në dysheme. Në duart të shtangë dore dhe të heqë ato armët drejtë. Për frymëzim, është përhapur ngadalë dorë për dore. Duart nuk duhet të prekin në dysheme. Mbajeni këtë pozicion për 10 sekonda.

Exhaling, të kthehet në pozicionin e fillimit. Shpinë duhet të mbahet shtypur në dysheme, nuk prohynaty atë kur ju jeni edukuar duart. Mundohuni të ndjeni tensionin e muskujve të gjoksit. Me klasat e përditshme, dhe muaj e gjysmë që ju mund të shihni rezultate të dukshme.


Për bukurinë dhe elasticitet të gjirit, metodat tradicionale janë gjithashtu shumë efektive: shkruani peshk tuaj dietë, shpezë, viçi ligët. Çdo ditë, pini 2 gota qumësht dhe 5 lugë ëmbëlsirë e vaj peshku. Brenda tre javëve të qumështit Mare e përditshme të pirë, apo kos mund të zëvendësohet. Për të rivendosur elasticitetin e gjoksit dhe të forcuar muskujt duhet të bëni gjimnastikë.

Me gjoksin rregullta klasë zgjeruar. Këtu është një tjetër grup i ushtrimeve. Kryen ajo duhet të jetë 25-30 minuta në ditë. Angazhohen nevojë për një veshje të bollshme dhe të rehatshme, nuk ka nevojë për të ngarkuar bra gjoks ose korse për ta mbajtur atë të hapur. Ajo është e mirë për të kryer mësimin në mes të mëngjes dhe drekë. Mos bëni ushtrimet në mëngjes, për shkak se muskujt të ketë një pushim pas gjumit. Në mbrëmje të njëjtën kohë trupi tashmë është në kundërshtim lodhur.


1. anim kokën prapa, përpara dhe anash. Supet vijë i drejtë, i qetë dhe ka rënë poshtë.
2. Trupi buckling kthyer me kokë prirur në shpatull, dhe shtrihet poshtë.
3. Slow rritje strehimit sup veshi, atëherë e njëjta prejardhje ngadalësojnë.
4. Zgjerimi i dorë-për-dorë të dendur dhe të ngadalshëm rritje e tyre deri.
5. armëve intensive rotacionit larg. Diametri i armëve rrotullimit duhet të jetë rreth 50 cm.