Pronat e shërimit të silikonit dhe zbatimi i saj


Gurë dridhje janë pothuajse identike, vibracionet e trupit të njeriut dhe ata janë në gjendje për të ushqyer flukse optimale të energjisë në trup. Minerale - të vjetër "banorët" e tokës që kanë akumuluar gjatë miliarda vitesh, kristalet e tyre sasi të madhe të energjisë. Ky publikim do të adresojë pronat shërimin e silikonit dhe përdorimin e saj për trajtimin e llojeve të ndryshme të sëmundjeve.
Pronat e shërimit të strall:

Flint - një agregat mineral i përbërë nga kokrra skrыtokrystallycheskyh chalcedony, kuarc, silicë amorf dhe opal. Gjeneron përqendrimit dhe nodules rrumbullakosura në argjilën dhe karbonat shkëmbinj, deri në 1 m ose më shumë. Ngjyrë uniforme silic nga dritë gri në të zezë, yaskravozabarvleni. Ngjyrë varet nga përmbajtja e papastërtive ndryshme. Ajo ka një matte ose shkëlqim dylli. Kur ndarjes gur, formuar fragmente të mprehta. Rrëshqitje hekur goditur me ndez përplasje silic, duke theksuar erë karakteristike. Stralli mosha, duke arritur në më shumë se 100 milion vjet. Energjia e rrezatuar Guri prek indet dhe qelizat e trupit tonë, duke krijuar kështu plotësisht vibracioneve i padukshëm për njerëzit. Është e rëndësishme për të zgjedhur gurin e drejtë që është e drejtë për ju, se ai ishte në bioresonance me trupin tuaj. Për të arritur efektin më të madh, gur duhet të ketë një përpunim minimale (prerje, bluarje), si përpunimin, gur humbet 80% e cilësitë e tij medicinale. Sipërfaqja e gurit duhet të jenë të hapur dhe të ketë një kornizë minimale metalike. Stone duhet të përballen me lëkurë dhe një përplasje (gishtat, veshët, qafën), gjithashtu luan një rol të rëndësishëm.Përdorimi i strall:

1. ujë silic. Uji gatuar silic ruan vetitë e saj shëruese për shumë muaj. Getting përdorimin e ujit silic, mundësisht të kombinuara me fazën gjithmonë i ri, uljen muajit - në këtë periudhë, të gjitha lëngjet e trupit janë pastruar dhe toksina, në mënyrë efektive janë nxjerrë nga trupi i njeriut. Stone mund të përdoret për shumë vite dhe vlefshmëria e tij është e pakufizuar.
Metoda: Për dezinfektimin, për të qëndruar në Flint vodka, për 1-2 orë. Pastaj, me kujdes duke përdorur një furçë, pije me strall dhe të vënë në një enë qelqi (bankare). Hidh në një tigan me ujë dhe të vënë në një vend të ndritshme, por jo të nxehtë dhe të përballojë 3710 ditë. Pas 3/4 gatuar, uji silikoni derdhur në një enë dhe pa kufizime për të aplikuar për trajtime të ndryshme të ujit (të dy brendshëm dhe të jashtëm). Gjithashtu, uji Flint mund të përdoret në gatim dhe larje të thjeshtë, që është pothuajse kudo dhe për çdo nevojë, të zëvendësojë ujë të zakonshëm, shkrepin.


2. Kur dhimbje koke, goditi për stralli strall dhe thith formuar erë. A 3-4 frymë.

3. Kur dhimbja dhe ligaments dhemb dhe nyjeve, ngrohjes stralli (mënyrë e thatë ose ujë) në temperaturë, e cila mund të vuajnë dhe të bashkëngjitni për vendin e lënduar. Kryen masazh të lehta nëpër vendin e lënduar. Përsëriteni procedura mund të jetë deri në 10 herë, në rast se kjo e nevojshme.

4. Kur trajtimin e thyerje, sëmundje tiroide, sprains muskujve, djegiet, plagët dhe shenjat, të aplikojnë gur stralli, mundësisht të bardhë apo të lehta vija. Metoda: Merrni një të vogël, banesë strall guri. Vendoseni atë në lëkurë dhe të ngrohjes e ajrit të ngrohtë duke përdorur një tharëse flokësh, për 1-2 minuta. Kursi i trajtimit zgjat për 10-15 ditë.


Avantazhi i stralli dhe të tjera gurë se përdorimi i tyre është nezatrudnytelnыe dhe madje edhe të këndshme, procedura që nuk kërkojnë shumë kohë dhe përpjekje. Guri natyror nuk është shpenzuar dhe ju mund ta përdorni atë për një kohë të gjatë. Ka shumë raste kur përdorimi i strall, ndihmoi të hequr qafe lythat kurë urth, psoriasis dhe shumë sëmundjeve të tjera. Por gjëja kryesore - është se ju mund të ruajtur shëndetin e mirë dhe shëndetin e pa përdorur për një shumëllojshmëri të bimëve dhe barnave, por duke përdorur vetëm strall dhe ujë Flint.