Si hondoprotektory dhe atë që ata janë duke përdorur


Hondoprotektory - është droga që ndihmojnë të rivendosur kërc, i ngadalshëm dhimbshme shkatërruar. Ilaç ka veprime të veçanta që do të përshkruhen këtu.Nuk është çudi të drogës quajtur ilaçe afat-vepruar, pasi efekti i restaurimit kërc fillon të paraqitet jo më herët se gjashtë muaj.

Trajtimi ndihmon chondroprotectors vetëm në fazat e hershme të sëmundjes, për të kërc mund të shërohen. Nëse shkatërrimi i plotë i kërc, drogës paefektshëm.Osteokondroza Sëmundjeve lind për shkak të jetesës ulur. Fondet qytetërimi zëvendësuar punën fizike. Dhe tani shtohet në kompjuter, është e pamundur për të thyer larg. Më parë është menduar se sëmundja për gjeneratat e vjetra, por tani për brezin e ri.Sëmundja jep tendosje të madh në shpinë. Sidomos në atletët, minatorët, shoferët dhe hairdressers. Sëmundja ndodh në njerëz që kanë shpërndarë dobët ngarkesën në shpinë. Për shembull, në banesë, për shkak të peshë të tepërt, i cili punon me vybroynstrumentamy dhe ngre peshën e madhe. Kjo çon në hollimin e kërc, të çara në shpinë. Në kërc redukton substanca të cilat e bëjnë kërc mjaft lagështi dhe elastike. Një zvogëlim në shumën shkon ndryshimet degjenerative të diskut intervertebral. Po rrjedh osteokondroza.Don hondoprotektorpomohaet zhvillimin e hershëm të sëmundjes. Shkencëtarët vendosën ta zëvendësojë sulfate chondroitin në chondroprotectors. Drogës vonon shkatërrimin e kërc. Kjo është bërë nga gjaku i kafshëve, kockave dhe peshk.

Klinikisht provuar performancën dhe studiuar mirë. Në dyshimeve mjekësore rreth drogës nga osteoarthritis. Hondoprotektora efikasitetit në lidhje me përmirësimin e lëngu synovial. Është e mirë për nyje, jo shpinë. Kur Efekti trajtim osteokondroza është i papërfillshëm dhe ka për të marrë pilula në doza të mëdha.


Sepse trajtimi ndihmon në fazat e hershme, atëherë njerëzit duhet të mendojnë për shëndetin e tyre. Zakonisht ata kujdesen fillimin, dhe asnjë ilaç nuk ndihmon. Chondroprotectors janë të ngadalshme se fondet jo-steroidal tipit. Por efekti terapeutik zgjat më shumë. Drogës është mirë që pacientët të tolerojë mirë, dhe pothuajse nuk ka efekte anësore. Megjithatë, doza të larta të japë një barrë në mëlçi. Prandaj, mjekët janë në kërkim të mënyrave të tjera të sigurta të marrë drogë.

Ju duhet të zgjidhni të përqëndrohet në të drogës. Chondroprotectors përmban chondroitin dhe glucosamine. Në dispozicion në formë pluhuri.


Përdorimi i ointments Hondroksyd kombinuar me phonophoresis tregon rezultate të mira. Dhe të dyja përdoren të njëjtat pilula emrin. Ky kombinim zvogëlon dhimbjen, pengon shkatërrimin e kërc, ulur tonin e muskujve.

Rekomandimet për pacientët:Nëse një person vuan nga peshë të tepërt, ju duhet të humbni peshë. Si të peshës zvogëlon dhimbjen kyçeve.

Lëvizja Dodge lidhur me ngarkesën e pacientit në të përbashkët.

Duhet ushtrime terapi fizike janë kryer.

Duke ecur shumë i dobishëm.


Hipotermia papranueshme gjymtyrë të ulët.Ju nuk mund të themi se chondroprotectors trajton osteokondroza, ndihmon ngadalshëm prishjen kërc më të shpejtë. Gjithashtu reduktohet defekt dhimbje. Produkti medicinal nuk është i lirë, shuma shkon 1500-4000 rubla. Ju mund të konsultoheni me një mjek dhe kostoja e barnave mund të reduktohet në mënyrë të konsiderueshme duke zëvendësuar drogës në komponentët e tyre.

Përfitimet hondoprotektorov:Chondroprotectors zvogëlojë dhimbjen dhe të përmirësojë funksionin e përbashkët.

Kombinuar me NSAIDs dhe analgesics.


Reduktuara NSAIDs dozë.

Efekti i trajtimit të merr një kohë të gjatë.

Mungesa e defekteve të rënda anësore.

Chondroprotectors ngadalëson përparimin e sëmundjes.Duhet të theksohet se chondroprotectors përdorimit, ju duhet të konsultoheni me një mjek. Pas të gjitha, ata mund të dëmtojë shëndetin, nëse ata nuk e bëjnë të sakta.

Specialisti do të bëjë testet e nevojshme dhe të përshkruajnë trajtim. Rekomandimet nuk duhet të neglizhohet. Pas drogës ndihmon ngadalshëm prishjen e indeve dhe dhimbje kërc është ajo që është e rëndësishme.