Si të dobishme manaferrat goji thata


Shkencëtarët kanë gjetur se manaferrat Goji thata janë në gjendje të merren me sëmundje të pashërueshme. Berries cosmetologists interesuar të përdorë gjithashtu edhe Goji për humbje peshe. Më parë ishte menduar se pronat medicinale ka vetëm barberry tibetian (Goji), e cila është rritur në plantacione provincën kineze të Ningxia. Megjithatë, ekspertët kanë arritur në përfundimin se Evropa është manaferrat goji shumë më të mira se të rritet duke filluar nga territori i Ukrainës dhe të mbarimit të Territorit Altai. Këtu Goji drejtë dereza normale apo barbare. Dereza ose, madje shkëmbore, lloji i kënaqur tokës, ajo është rezistent, me rritje të shpejtë, do vende me diell. Në dereza rritje normale të egra në vendet e larta, livadhet të rralla, siç i pëlqen lagështia e lartë. Shkurre janë fleksibile Dereza rrjedhin degët me spines të mëdha. Fillon të japë fryt në mes të verës dhe përfundon në fund të tetorit. Shkurre aq e bukur mbuluar me jargavan dhe lule ngjyrë bezhë, manaferrat dhe jeshile, portokalli dhe të kuqe. Frutat Dereza shije barbare ëmbël paksa kujton varieteteve hurmë "Cerizë". Mblidhni doreza manaferrat më të mira, si lëng i tyre lë njolla të errëta në gishta. Goji thata duhet të jetë fleksibël, jo i brishtë, dhe nuk mund të jetë tharë në diell. Për tharje manaferrat janë të paraqitura në një shtresë e vendosur në një dhomë të mbyllur, të ventiluar mirë.


Në mjekësi, goji është përdorur si një mjet për forcimin e sistemit imunitar, sytë, mëlçisë, veshkave, përmirëson përbërjen e gjakut. Aplikoni manaferrat për trajtimin e diabetit, hipertensionit, kancer. Përveç Goji si e madhe një agjent forcim përdoren në rehabilitimin pas sëmundjeve të rënda dhe kirurgji, dhe sëmundjet kronike. Cosmetologists ofrojnë krem ​​parandaluese plakjes dhe rrudhave të para të qetë. Krem pengesë të përkryer me goji mbron lëkurën nga moti, hiqni lëkurë pranverë. Të gjitha krem ​​dhe maska ​​me manaferrat goji me pronën hasër - sigurimin e lëkurës fytyrës butë, forma ndriçues shëndetësor. Përveç kësaj, manaferrat janë përdorur gjerësisht në gatim, bëjnë verë me ta, të përgatitur çaj, pelte, salcat, seasonings të mishit. Shërimi manaferrat Dereza asistent zakonshme të shkëlqyer për shëndetin dhe imunitetin. Megjithatë, konsultimi me një mjek është i nevojshëm vetë jep rezultate të mira.