Si të përdorni mjaltin për të kuruar sëmundje të ndryshme në mënyrë efektive


Mjalti është i mirë për zemrën, muskujt e cila në punë duke përdorur sheqer. Zemra nuk bëj kujdes atë që ju jepni atij sheqer që gjinden në mjaltë ose peeled gjatë përpunimit. Si të përdorni mjaltin për të kuruar sëmundjet efektive mjekët ndryshme këshillojnë njerëzit për të ngrënë në mëngjes në një lugë çaji bosh stomak mjaltë dhe pini ujë të ftohtë.
Si të përdorni mjaltin për të kuruar sëmundje të ndryshme
Për të mbështetur trupin e
Mjekësinë popullore rekomandon recetë e thjeshtë. Merrni një gotë me ujë të shtoni 2 lugë mjaltë, mollë musht uthull, pini më shumë se 1 herë në ditë, do të varet nga stresi tuaj mendor dhe mendore.


Nëse mjalti është e mirë për sistemin nervor, kjo nuk do të dëmtojë trupin. Përveç kësaj, ajo mund të përdoret si një pilulë gjumi. Avantazhi i mjaltit është se ai nuk e irriton stomakun, veshkat kalon më lehtë, tretet shpejt. Ajo përbëhet nga natriumi, magnez, fosfor. Si dhe hekur, kalium, bakër, kalcium, klor, silicë, mangan. Dhe shumë prej këtyre substancave janë të nevojshme person për të ruajtur funksionet normale.

Për trajtimin e urinimit të fëmijëve

Nëse ka një problem, provoni këtë metodë. Kur një fëmijë, pas 3 vjet wets krevat gjatë natës, le tuaj të fëmijëve 1 lugë çaji mjaltë. Është lagështithithës dhe tërheq dhe kondensohen lagështi nga ajri. Gjatë pjesës tjetër të natës do të mbajnë mjaltë në trupin e fëmijës dhe parandalon lagështi urinimi në krevat. Sepse mjaltë zbut nervat, fëmija do të fle mirë.

Ulcerat dhe plagë në lëkurë
Në një gotë me ujë të nxehtë të vënë 1 tbsp herbs të thata cudweed kënetë. Ky infuzion është vënë në një banjë me ujë për 15 minuta, pastaj ohladym, tendosje dhe të vënë 1 lugë çaji mjaltë. Fluid lahen ulqeroze lezione të lëkurës dhe plagët. Në pije stomakut në një stomak bosh gjysmë ore para një vakt 1 lugë gjelle fondet.

Vënë në një gotë që është gjysmë e mbushur me ujë të nxehtë, 50 g të lë eukalipt. Vendin në një banjë me ujë për 15 minuta, ohladym, filtër, vënë në 2 lugë infuzion mjaltë. Aplikoni banja zgjidhje dhe kremra për të trajtuar ulcerat dhe plagët që nuk shërohen për një kohë të gjatë.
Hidh në 2 gota tas me ujë, të vënë 2 lugë përsëri të thata lule kamomil. Vendos mbi 20 minuta në një banjë me ujë, cool, tendosje dhe të vënë në 2 lugë infuzion mjaltë. Përbërja e përdorim në angina, stomatit, malcim nullesh, kolit dhe në përdorim zgjatur si enemas, e vënë atë në gjumë në '50


Ulçerë, gastrit, ulçerë
Ju mund të kuruar, të përdorin mjaltë, e cila është ndarë nga ujë të ngrohtë për gjysmë ore para ngrënies dhe pas 3 orë në pasdite. Mjaltë hani në mëngjes dhe në mbrëmje, 30 g, dhe një ditë në '40 shumë brenda 2 muajsh. Në pacientët me ulcera, e cila reduktuar aciditetin, 10 minuta para ngrënies, ata duhet të hani mjaltë. Mjekimi i kombinuar me mjaltë duke marrë ilaçe. Nëse një intolerancë të shënuar mjaltë, një lloj i mjaltit duhet të zëvendësohet nga një tjetër.
Kundër gastrit me aciditet marrin mjaltë tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies.

Me marrjen ulët aciditetit para ngrënies, është i tretshëm në infuzion dhe vënë 2 lugë mjaltë. Perberja e përdorim në stomatiti, grykët në kolit zgjatur në formën e enemas, klizmë para gjumit të vënë në '50

Sëmundje të mushkërive
Të lehta mund të trajtohen me mjete popullore. Merrni 100 g gjalpë, kakao, dhjamë derri, mjaltë dhe 15 g lëng Aloe, përzierje. Nxehtësia përzierje, nuk do të sjellë një zierje, të marrë në mëngjes dhe në mbrëmje për një gotë qumësht të ngrohtë shtoni 1 tbsp mjaltë.

150 g lëng të freskët aloe përzierje me 350 g verë të thatë me 250 gram mjaltë. Insistojnë rreth 5 ditë në një vend të errët dhe të ftohtë. Hani derisa gjysmë ore para ngrënies dy herë në ditë për 1 lugë gjelle

Gjethet e aloe (mosha 4 vjet), të mbajtur në një vend të errët, të ftohtë, 14 ditë, pastaj pije në raskroshym ujit në raport 1: 3. Insistojnë gjysmë ore, insistojnë shtrydh. Te rezultuar lëng aloe, përzierje me 100g 500g fragmentuar arrat, në një përzierje të 300 g e mjaltit. Pini 30 minuta para ngrënies, tri herë në ditë, 1 lugë gjelle infuzion.

Merrni 100g e kakao, patë ose derri yndyrë, mjaltë, 15 g lëng agave, të gjitha përzierje. Pini një gotë qumësht të ngrohtë 1 tbsp përzierje.

Në pectoris, stomatitit
Merrni 1 lugë gjelle kamomil, mjaltë. Ne do t'i mbushim kamomil ujë të vluar për 15 minuta, kur ftohur në 30 gradë, shtoni mjaltin. Shpëlarje gojën disa herë në ditë.

Mëlçia e Sëmundjeve
1 kg mjaltë, përzierje me 1 kg currants. Zhuyemo këtë përzierje për gjysmë ore para ngrënies për 1 lugë Nga parandalimit të marrë 025 mg në mëngjes dhe mbretërore pelte 30 g mjaltë. Pas drekës, të marrë 1 tbsp mjaltë.


Sëmundjet fytit
Vendos një filxhan ujë të vluar 1 tbsp tharë lë nënën dhe njerka, ohladym, tendosje dhe llojin e mjaltë. Merrni 1 lugë gjelle tri herë në ditë.
Në një gotë me ujë të valë vënë 1 tbsp lule kamomil thata, ohladym, tendosje dhe të vënë 1 lugë mjaltë. Kjo fyt infuzion pije me anginë.
Në 1 litër vlim me ujë 1/2 kg qepë finely copëtuar, 52 g mjaltë dhe 42 gram sheqer, pastaj të ftohtë. Pini 6 tbsp përzierje një ditë, për të shpëtuar mjekësi kollë.
Si për të compress mund të rekomandojë një recetë: 3 pjesë alkoolit, 1 agave pjesë, 2 pjesë mjaltë.