Si për të lënë duhanin duke përdorur mjetet juridike popullore


Ata që pinë duhan një kohë të gjatë, është e vështirë për të hedhur këtë rast. Në këtë drejtim këshillat e disa njerëzve nuk ndihmojnë, ju keni nevojë për një qasje sistematike. Dhe më e rëndësishmja - kjo është dëshira e duhanpirës të hequr qafe këtë zakon të keq. Për herë të mos të shqetësojnë një duhanpirës, ​​hiqni sende në shtëpi të lidhura me pirjen e duhanit, ndeshje, lighters, cigare. Në luftën kundër pirjes së duhanit do të ndihmojë produktet e mëposhtme: patate, kikirikë, bukë, vezë, përfaqësues bishtajore. Si për të lënë duhanin me ndihmën e mjeteve juridike popullore dhe se si të ndihmojnë veten e tyre?


Merrni tretësirë ​​e bimëve me dëshirën për të pirë duhan ishte zhdukur. Mix karamele mente copëtuar dhe grimcuar rrënjë flamurin e ëmbël. Hidh ujë të valë. Krijoj mirë në një termos. Insistojnë orë, pastaj tendosje. Kjo goja infuzion pije. Këtu është infuzion recetë për të ndihmuar në luftën kundër varësisë ndaj nikotinës. Mix kënaqur, mel dhe thekër. Çdo kulturë të marrë 100 gram. Shto një litër ujë, vlim në ngrohjes mesme për 10 minuta. Pastaj derdh atë në një termos dhe bar për një ditë tjetër. Le infused. Pastaj tendosje. Pini disa herë në ditë (5 herë) në gjysmën e një gotë.


Kur pi duhan humb zakonshme për një cigare, ai bëhet i zemëruar, ka pagjumësi. Në mënyrë për të reduktuar këto simptome në minimum mund të ndihmojë infusions e bimëve. Mix sasi të barabartë: kamomil Farmaceutike, karamele mente, qimnon, kopër, rrënjë grimcuar Valerian. Zagotovte këtë përzierje të thatë dhe të marrin një lugë gjelle në një pintë ujë të valë si të nevojshme. Insistojnë për tre orë, pastaj tendosje. Merrni ushqim për një orë një gotë e infuzion. Ju mund të shtoni pak mjaltë.


Pirja e duhanit
Asistent në luftën kundër pirjes së duhanit mund të jenë disa bimë dhe duke përdorur mjetet juridike popullore. Ata vijnë në shpëtim, nëse dëshira për të pirë duhan është e padurueshme. Ky person duhet të mbahet fara kungull dhe hani e tyre sa herë që ju ndjeheni si pirja e duhanit. Gjithashtu e dobishme dhe eukalipt pemë. Wish duhanpirës lënë duhanin - gjysmën e betejës në rrugën e suksesit.

Duke ndihmuar për një dëshirë u shfaq?të mbajë së bashku ndërsa sulfate bakrit dhe një cigare, atëherë kjo është tymi i pështirë duhanit;

varësisë duhanit ndihmojë në uljen infuzion i kënaqur. Mix një lugë gjelle e tërshërë në dy gota e ujit. Lini mirë gjatë natës, këtë mëngjes krijoj kuzhinier rreth ngrohjes mesme për 10 minuta. Dërgo për një kohë, tendosje. Pini këtë infuzion në vend të çajit;
kur të doni për të pirë duhan, atëherë bëj në këtë kohë degëz e qershi, akacies pod apo pineapples ruajtura;
për të shkurajuar pirjen e duhanit, ndihmë në vijim. Merrni shishe nga Validol, edhe pse mbeten disa tableta. Vishjani këtë shishe me mua. Kur pini duhan, tymi lëshuar në këtë flluskë, dhe mbyllni kapakun. Ju do të shihni flluska në muret e një ngjyrë të verdhë, këtë plaçkitje në reagimin Validol me tymit të duhanit. Pas disa kohe, të bëjë atë përsëri. Herën tjetër që ju dëshironi për të pirë duhan, pastaj hapet një enë të vogël dhe erë. Dëshira për të tymit do të jetë shumë më pak.
Duke përdorur masazh dhe se si për të lënë duhanin duke përdorur mjetet juridike popullore, ju gradualisht mund të shpëtoj prej dëshirës për të pirë duhan. Masazh mund të bëhet në ndonjë pozitë të rehatshme për ju. Mundohuni të relaksoheni, të qetësuar dhe nuk merrni hutuar nga asgjë. Locate Dimple vogël poshtë gjëndrës tiroide në qafë. Kjo pikë është quajtur një "qendër-ish", harmonizon pikë. Të largoj nga pirja e duhanit e akupunkturë masazh këtë vend. Klikoni mbi dimples gishtit tregues, të bëjë gjurmë të lehta lëvizje rrethore për një minutë. Ndihmon me gulçim, kollë. Kjo procedurë është gjithashtu nën presion të reduktuar gjakut.


Ky masazh mund të përsëritet në çdo kohë. Pas sekondave të gjuhës kafshoj procedurë. Kjo do të ndihmojë të shpëtoj nga etja. Duhanpirës përdorur që në dorën e tij. Ky moment psikologjik. Për të harruar në lidhje me pirjen e duhanit të dorës kanë diçka për të shkëputur "të marrë. Ju mund të bëni disa punët apo të aplikoni disa stërvitje. Merrni dy arre, ne i përdorim ato si një top. Ju mund të blej një rast për të tillë një të veçantë "topa kineze" për shëndetin. Ata mund të blihen në dyqane suveniresh. Nuk janë druri dhe metali. Zgjidhni diçka tuaj shije të tillë. Së pari, zhvillimi gishtat dorën merr topa, atëherë ju mund të bëni shuplakat së bashku në mënyrë që mes tyre ishin topa dhe rubbed palme.


Mësimet thumb Lindore lidhur me rrugët e frymëmarrjes. Ajo duhet të zhvillojë dhe të masazh. Së pari, në bazë, rreth pads, pastaj pranë gozhdë. Ngrohja deri masazh duke përdorur duart. Shtrëngoi duart. Kjo i jep vitalitetin e trupit dhe tonet ajo ndihmon për të harruar në lidhje me pirjen e duhanit dhe ju lejon të merrni në duart tuaja "gjë."

Një tjetër mënyrë për të lënë duhanin
Merrni bollgur - 200 gram. Shpëlaj me ujë. Hidh në tenxhere 4 litra ujë, shtoni thekon. Lër të mbush për katër orë në vыmochylys bollgur. Pastaj përzierje në zjarr, kuzhinier rreth ngrohjes mesme. Së pari, të sjellë një çiban, pastaj të zvogëlojë kokën ndezjes. Zier për orë të tëra me kapak gjysmë të hapura, ndërsa nxitje. Pasi supë është hequr nga të nxehtit, të ftohtë ajo, derdh në një enë dhe hiqni frigorifer. Marrë disa herë në ditë për një gjysmë filxhan. Pranojë ose një orë para se një vakt apo pas një vakt një orë.


Përdoreni këtë supë brenda një muaji, nëse jo të ndihmojë për të përballuar me pirjen e duhanit, procedura duhet të përsëritet. Siç vuri në dukje, nuk ka dëshirë për të lënë duhanpirës, ​​të gjitha përpjekjet janë të kota. Por në qoftë se ai ka dëshirë, të gjitha recetave mbledhura do ta ndihmojë atë. Në bollgur supë përmban substancat e mëposhtme biokimike dhe nuk janë procese që janë në gjendje për të lehtësuar varësinë ndaj nikotinës.