Si të përdorni vaj gruri embrion


Vaj, vaj embrion gruri nga embrion gruri - një dhuratë e madhe e natyrës, e cila është një numër i madh i përbërësve aktivë.
Ky produkt vlefshme përdoret në shumë fusha të ushqimit, si shtojcave të ndryshme për një ushqim të shëndetshëm ose terapeutik, si dhe në mjekësi për trajtimin e shumë e shumë, sëmundje shumë serioze. Që nga kohët e lashta, njerëzit e dinin se, wringing grurë, vaj vjen me pronat e veçanta dhe e përdorën atë për veten e tij.

Sot, procesi është vënë në lumë, pjesë e shumë shtojcave dietike. Marrë vaj nga të ftohtë mikrobet ngutshme grurit që janë të freskët, duke ju lejuar për të mbajtur të gjitha këto substanca të vlefshme në fakt, ata janë lehtësisht të tretshëm nga forma e trupit, ndryshe nga drogat sintetike. Në mënyrë që të dini se si të përdorin vaj embrion gruri, ju duhet të kuptoni se çfarë përmban dhe më të vlefshme.Përbërja e dobishme dhe pronat e naftës embrion gruri

Vaj gruri embrion, një koncentrat unik natyror i vitaminave, mineraleve dhe shumë substancave të tjera shumë të rëndësishme biologjikisht aktive, të përcaktuara nga natyra në kokërr. Ai përmban 10 amino acidet esenciale në trupin tonë nuk janë bërë, por janë të nevojshme për sintezën e proteinave në trup. Ky metionines, fenilanines, triptofanit, valin, leucin, izoleucin, dhe të tjerë. Rreth 20 mineralet: kalium, kalcium, mangan, selen, fosfor, zink, bakër, hekur dhe të tjerët. Phospholipids, tryhlytsprydы, acid yndyror Polyunsaturated: linoleik, linolenic, gama-linoleik, oleik, palmitik dhe të tjerët. Vitaminë perberje shumë e vlefshme: një numër i madh i vitaminës E, si edhe PP B1 B2 B6 B12 (acid nikotinik) H (biotin), A, D.


Gruri embrion naftës, ka një antioxidant të lartë, tonik, pronat tonik, parandalon plakjen e parakohshme të qelizave të trupit dhe të kontribuojnë në shërimin e tyre. Ajo stimulon metabolizmin, penetron thellë në të gjitha indet, përmirëson largimin e substancave të dëmshme nga trupi.

Indikacionet për përdorimin e embrion gruri

Komponentët që përbëjnë naftës embrion gruri, janë të përfshirë në shumë procese metabolike. Për shkak të kësaj prone, mund të përdoret gjerësisht në shumë fusha të mjekësisë. Për shembull, per trajtimin e semundjeve kardiovaskulare, onkologjisë, gjatë rikuperimin nga infeksionet virale ose bakteriale, trauma, djegiet, infeksionet, anemia, sëmundje të sistemit nervor, gjinekologjik (vaginitis, erozioni, etj). Por shumica aplikimet, vaj germ gruri merret në dermatologji dhe cosmetology për trajtimin e sëmundjeve të tilla si psoriasis, ekzema, fytyre, dermatoses me humbje të ndryshëm flokëve, plakjes së parakohshme të lëkurës. Në formën e tij të pastër, 10% vaj embrion gruri, nuk zbatohet për dendësi, një erë e fortë e grurit dhe ashpërsia. Dhe një plus i madh është se vaj embrion gruri mund të përdoret çdo ditë dhe janë parë rrallë reaksione alergjike.


Të pastër të naftës 10% e mikrobeve nuk është i zbatueshëm për shkak të densitetit, gravitetit dhe erë shqiptuar e grurit.

Disa rekomandime se si të përdorni vaj embrion gruri:

I. Nga pamja e jashtme, Masazh: Mix në një raport prej 1: 2 me vajra, të tilla si bajame, kajsi ose pjeshke vajra.

II. Në celulitin, një lugë gjelle vaj embrion gruri, të përziera në proporcione të barabarta me një vaj të mësipërm, shtoni 4-5 pika të vajrave thelbësore të mandarinës, portokalli, limon, etj, dhe të përdoret për fushat me probleme masazh.


III. Maskat, përfundon:

- Nëse lëkura e fytyrës është i ndotur dhe / ose të ngacmuar apo keni puçrra fytyre, pastaj të marrë 1 lugë gjelle vaj në të shtoni 2 pika vaj karafil dhe livando; ose kedri dhe kayaputы.

- kur i dobët dhe plakjen e lëkurës, si një bazë, 1 lugë gjelle vaj, 1 pikë vaj esencial të karamele mente, u rrit, dru sandali; ose kedri dhe kayaputы. Përdorin 2 herë në ditë.

- në vesnyankas, njollat ​​në fytyrë ose puçrra fytyre, lëkurë jo vetëm të pastër, e përdorur vetëm ose me shtimin e vajra esenciale e limon, dëllinjë, grejpfrut ose bergamot. Fshin mbarsur me një përbërje të tillë dhe të vendosë në fushat me probleme të fytyrës dhe të lënë për 20-30 minuta, dy herë në ditë.


- lëkurë i krisur dhe të thatë të fytyrës dhe buzët: gruri embrion vaj 1 lugë gjelle, shtoni 1-2 pika të vajrave thelbësore të trëndafilit, ca balsam, oe limon, lymmeta, lyhet me këtë përzierje dhe masazh fytyrën, buzët, 2 herë në ditë.

- me rritjen e humbje të flokëve ose përforcimit, vaj jojoba, të përzier me vajra embrion gruri në raport 1: 1 me vajra esenciale të kedrit, eukalipt, portokalli 2 pika; apo 2 pika trumzë dhe lymmeta. Kjo përzierje është aplikuar në lëkurë e kokës, butësisht fërkim në lëkurë për gjysmë ore para se të larë.


- Care Hand është përdorur në formë të pastër ose me tepër, Merrni 2 pika të vajrave thelbësore të bergamot dhe livando, një lugë gjelle e bazave. Promovon shërimin e plagëve të vogla dhe abrasions, duke eliminuar lëkurë dhe thatësi e lëkurës. Ofron elasticitet, butësi dhe elasticitetin e lëkurës.

- rrudhat rreth syve, një lugë gjelle vaj embrion gruri, shtoni 1-2 pika të naftës u rrit apo Sandalwood dhe nerolit ose limetta.

- përdoret gjatë shtatzënisë, jashtë, rekomandohet të përziera me krem ​​dhe kremra për shtatzëninë, lyej lëkurën e barkut, kofshë, zemrat, ajo zbut lëkurën dhe parandalon shënon shtrirje, si dhe nipples lubrifikuar, bllokimi i qumështit për të parandaluar ato.


IV. Brenda, një shtesë përdoret për 1 lugë me ngrënies 2 herë në ditë. Kohëzgjatja është përcaktuar në secilin rast veç e veç.

Vaj ruhet embrion gruri në enë të errëta të mbyllura fort në frigorifer, afatin prej gjashtë muaj deri në një vit.

Kundërindikacionet: reaksion alergjik ose intolerancës që gruri naftës Rostov. Dhe përpara se të filloni të përdorni vaj embrion gruri, aditivëve sidomos si biologjikisht aktive Ushqimit (brenda), të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj.