Si për të marrë instruksione të flotës për përdorim


Përgatitja për një colonoscopy mund të shmangen procedurat e tilla të pakëndshme para trajnimit si një instalim klizmë direkt në spital. Tani para se testi mund të përgatisë veten. Që nga kjo procedurë është një colonoscopy, e cila është e nevojshme për saktësi para-kuzhinier zorrët, pastrimi atë e akumuluar mbeturinat e ushqimit, toksina. Vetëm pas një pastrim të plotë për të marrë anketës më efektive, dhe të thonë, pa sherr. Për shumë pacientë është shumë i rëndësishëm në përgatitjen e rehati psikologjike, për shkak se njerëzit mendje në procedurë do të jetë shumë më të rehatshme në një mjedis familjar, dmth në shtëpi. Një nga disa barnave që ka për qëllim për të pastruar trupin procedurave të padëmshme si të nevojshme, është "Flota". Si për të marrë "Flotës" dhe çfarë është ajo? Kjo zhvilluar posaçërisht natyra pastrues substancë, e cila lejon çdo ndërhyrje të huaj në zorrës së trashë (të tilla si klizmë), plotësisht të kryejë pastrimin e saj. Përgatitja për një colonoscopy duhet të ndjekin një dietë të caktuar, përveç përdorimit të fondeve procedurës "Flotës". Udhëzimet për përdorim të japë një përshkrim të detajuar të ilaçeve dhe informon që ndodh gjatë përdorimit të kësaj droge. "Fleet" është një medikament kripur laksativ që rrit mbajtjen e ujit në trup në lumenin e zorrës së hollë nëpërmjet proceseve osmotike. Që nuk është një grumbullim i lëngjeve në çapok, peristaltikės kështu është rritur intestinale, dhe që në fakt të çojë në agjentët më tej të panevojshme spastrimit zorrë.


Indikacionet për përdorimin e kësaj droge është për t'u përgatitur për X-ray ose përgatitje për colonoscopy. "Flota" përdoret në rastet kur emërohet koloproktolohycheskaya operacion. Nuk lejohet të përshkruajnë mjete, nëse pacienti ka dëme zorrë e pengimit të saj të plotë, të gjitha llojet e sëmundjeve akute që lidhen me zorrët dhe veshkave, dështimi kardiovaskulare. Drogës nuk zbatohet për fëmijët e moshës e të cilëve nuk e ka arritur pesëmbëdhjetë vjet si një periudhë laktacionit contraindication, në qoftë se nuk është e të vjella ose të përzier, dhe shqiptohet dhimbje në bark. Ky medikament është thënë efektet e mundshme anësore, duke përfshirë dhimbje koke, reaksione alergjike, dobësi në trup, në rritje fryrje, marrje mendsh, të vjella, dhimbje barku, vjellje, diarre. Në disa raste, mund të zhvillohet pabarazitë electrolyte dhe dehidratim. "Flota" për pastrimin e emëruar me kujdes për të moshuarit, pacientët të cilët janë të sëmurë rëndë, dhe personat të cilët janë natyrisht diete, kripë pak më ndryshe. Përdorimi i drogës mund të shkaktojë malabsorption e droga të tjera në zorrë. Efektet e drogave të tjera në sfond të "fluturoj janë të përfaqësuar", mund të reduktohet, nëse jo plotësisht mungon. Të gjithë njerëzit që emëruar drogës për pastrimin e zorrëve "Flotës" duhet të jetë i informuar se do të ketë një stools të lirshme të shpeshta. Ilaçet për të pastruar zorrës së trashë marrë një ditë para datës së studimit. Në paketën e dhënë dy doza që do të merren në kohë të ndryshme. Një dozë është Dyzetë e pesë ml. Në mënyrë që të shpërndajë të drogës duhet të marrë një gjysmë gotë me ujë të ftohtë dhe pour përmbajtjen e një paketë atje. Herën e parë ilaçi është marrë pas një person kishte mëngjes. Doza pije e dytë pas darke. Nëse pacienti për colonoscopy, shënuar nga kapsllëk të shpeshta, atëherë pse të mos marrë drogë me efekt laksativ në disa ditë. Ju mund të përdorni ilaçe tashmë të njohur. Në ditën kur nesër pranoi "Flotës" darkë përbëhet prej lëngshme. Për drekë gjithashtu duhet të marrë diçka të rrallë, një seri supë, fruta zier ose çaj. Marrja e drogës duhet të rritet futje fluide me tre gota e qetë. Thirrje e parë të zbrazët zorrë mund të ndodhë brenda gjashtë orëve pas një dozë e vetme është aplikuar drogë. Përdorimi i objekteve të përparuara të trajtimit, të tilla si klizmë, nuk janë të nevojshme. Gjithashtu, para se të procedurës colonoscopy duhet të ulen në një dietë që do të përjashtonte nga dietën tuaj produktet e mëposhtme, të cilat përmbajnë shumë fibra. Tre ditë para inspektimit të synuar duhet vidyazykatysya e ngrënies të rënda. Njerëzit që vuajnë nga diabeti, një ditë para testit lejohet Mëngjesi goxha e lehtë. Kjo është e rëndësishme sepse mungesa e diabetikët mëngjes mund të ndikojë negativisht në shëndetin e pacientit. Çfarë nuk duhet të hani para se të procedurës, sallam, peshk ose mish i gatuar në salcat e ndryshme; sallata; perime të freskëta; fruta; produktet e qumështit; bukë; pijet që përmbajnë gaz. Përjashtohen janë produkte të ndryshme që mund të rrisin formimin e gazit në zorrët, asparagus, hudhër, fasule, mollë, bizele, qepë, lakër dhe të tjerët. Valid janë produkte të tilla si mish i zier, lëng frutash pa pulpë, oriz, makarona, broths, fibrave pa biskota, kafe, çaj apo pije të gazuara. Pas përgatitjes efektive për një procedurë të tillë si colonoscopy, duke përdorur "Flotë"Rezultatet do të ndryshojnë saktësinë e saj, dhe të hulumtimit do të zhvillohet pa ndonjë problem.