Çfarë Pronat e dobishme e ka u rrit me ujë


Lule më të bukura dhe elegante në botë është admirim vërtetë e njerëzve për shumë vite. Mbretëresha e luleve, qoshe të bukur arriti të fitojë dashurinë e njerëzve, jo vetëm për shkak pamjen estetikisht tërheqëse, por edhe pronat unike që mund të kenë një efekt terapeutik në trup. Rreth Roses përmendet në kronikat e lashta, prandaj përfitimet e përdorimit të saj në qëllime terapeutike dhe profilaktike e dinte shumë kohë më parë.
Për fat të mirë, për atë Pronat e dobishme e ujit u rrit, sot njeriu modern di se çfarë dhe të suksesshme përdorimit. Për shembull, në Gjermani kemi marrë traditë për të mbuluar lëkurën në fytyrën tuaj me rose petals për të mbajtur të rinjtë e përjetshme dhe ndjeshmëri e lëkurës. Në vendet evropiane në periudhën mesjetare u rrit përdoret për të luftuar sëmundje të dhëmbëve, sëmundje çamçakëz, dhe migrenë.Për të marrë pajisje me cilësi të vërtetë të lartë të përdorura në kozmetikë dhe për qëllime të tjera terapeutike, përdorin vetëm materiale natyrore - lule me petals e shkurre trëndafili. Konsiderohet si lulet më të njohura që rriten në Itali, Bullgari, Turqi dhe Irani. Megjithatë, shërim pronat, të cilat i ka rrit me ujë, i gatuar në shtëpi me trëndafila kopsht zakonshme në vendin tonë, jo më pak të vlefshme.

Për të vlerësojmë se prona të dobishme mund të papritur ju me ujë rose petals, vetëm gatuaj atë në shtëpi. Shtresa e mbledhura rose petals përcaktuara në pjesën e poshtme të enë dhe i hedh ujë në mënyrë që të mbulojnë vetëm ato. Përzierje duhet të vlim, procesin valë të vazhdojë deri petals rozë nuk janë plotësisht të humbin ngjyrën e tyre dhe të bëhet i bardhë, i pangjyrë. Pastaj tendosje supë më të mirë dhe të lënë të ftohtë. Mjete të gatshme nuk duhet të mbajë shumë të gjatë, është më mirë për të gatuaj atë në sasi të vogla dhe të përgatitur të freskët. Nuk është një mënyrë më e lehtë dhe ju lejon të dini se si pronat e dobishme e karakterizuar nga uji me rose petals. Ju thjesht mund të derdh valë grusht ujë të petals, të lënë të paktën një orë, dhe pastaj, tendosje, fshehur një vend të errët dhe të ftohtë në shtëpi. Ky ujë është i përshtatshëm për të larë dhe pije fytyrën tuaj, rifreskoni tonin e lëkurës të një sezon të nxehtë dhe të thatë. Aftësia për t'u kujdesur për lëkurën me vaj gjithashtu ka u rrit me ujë. Për të përgatitur kjo do të thotë duke marrë një grusht të vogël të para-copëtuar degë lajthi, uji i tij derdh të vluar, të vënë në një banjë me avull për gjysmë ore. Ky mjet që rezulton është e përzier me ujë u rrit në përmasa 1 * 3. Pra, locion mrekullueshme e cila është e dobishme për të fshirë të lëkurës ndryshon tendencë për të yndyrë.

Kujdesi për lëkurën normale u rrit me ujë është bërë me shtimin e lëng konvencionale limoni të freskët ose portokalli. Uji Pink mund të shtohet në dush, ndoshta duke lënë atje përsëri dhe gjethe nenexhik. Të gjitha Petals lehtë rubbed të shfaqen disa pika lëng, dhe pastaj hedhin në ujë të ngrohtë në banjo. Kjo banjë do të bëjë neyyazytsirno lëkurë të butë, pastruar, moisturized, lehtësimin inflamacion dhe acarim, si dhe të ofrojë shërim për plagët në trup dhe të qetë sistemin nervor.

Paraardhësit tanë ishin në gjendje të shpejt të mësuar se çfarë pronat e dobishme ende mund të ketë u rrit me ujë, dhe me kënaqësi na dha këto receta. Për shembull, kur sytë janë shumë të lodhur, ata mendonin një ndjesi djegie dhe acarim, ajo është e dobishme për të larë nga sytë e ujë trëndafili dhe të bëjë një kompresë, duke tabaka të veçantë me sytë e tilla Vodicka. Blej këtë vaskë mund të jetë një farmaci. Ju thjesht mund të bashkëngjitni leshi pambuku ngjyhet në ujë trëndafili mund të dalë dhe të drejtë e saj në sy për të hequr sindromi sy shumë të lodhur. Procedurat e tilla nuk janë vetëm parandaluese, por edhe kurative sepse ato prona në pronësi u rrit me ujë, në gjendje për të parandaluar zhvillimin e shumë sëmundjeve të syrit.


Uji u rrit është një mjet i shkëlqyer që ndihmon të hequr pa asnjë pilula dhimbje koke. Në migrenë të rënda mund të vihet një kompresë në ballin dhe tempujt me të ftohtit u rrit me ujë. Pesëmbëdhjetë minuta domosdoshmërisht vijnë të ndjehen më mirë. Kjo compress mund të ndihmojë në luftën kundër një ethe të fortë, ethe.

Dukshëm gjithashtu janë pronë e ujit u rrit për të ndihmuar të luftuar sëmundjet e dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve, si dhe të gjithë gojën. Për parandalimin e sëmundjeve të ndryshme dhe një gojë të pastër dhe ka hequr të fryma e keqe dial dobishme në gojën tuaj pak u rrit me ujë dhe të mbajë. Kjo ndihmon në eliminimin e gjakderdhje mishrat, ul inflamimin dhe forcon ato dhëmbët që fillojnë për të marrë të lirshme. Të bëhet elastike, dhëmbët qarta zbardhura.


Këto prona në pronësi u rrit me ujë, të lejojë që të përdorin atë si një mjet që siguron vetëm të dobishme tan. Kur paraardhësit tanë e kuptuan se pronat e dobishme pajisur me një mjet që ata filluan përdorimin e ujit u ngrit për të mbrojtur lëkurën nga djegia në diell. Si zakonisht, sunblock shtrenjtë, ujit, fshij gjithë sipërfaqen e trupit, dhe ju mund të merrni të bukur dhe madje edhe cirk. Ajo do të mbajë për një kohë të gjatë dhe do të shkaktojë kënaqësi gjatë pas festës. Ujë Rose është e dobishme për të lyej lëkurën pas masazh si zakonisht, zbutës, dhe për të luftuar celulitin.


Uji Rozoyov mund të pije në fyt gjatë ftohjet dhe dhimbje të fytit. Në fyt mund të dalë disa pika të ujit u rrit me një tubth për të hequr procesin inflamator. Nëse ju merrni një pak i produktit dhe brenda, ju mund të merrni sasi shtesë e ushqyesve dhe për të ndihmuar trupin për të luftuar infeksionin.

U rrit me ujë, në fund ju mund vetëm rozbryzkaty shtëpi të freskohem atë. Uji i tillë mund edhe të pastruar pak hapësirë ​​dhe vrasin bakteret dhe pastruar ajrin.