Çmuar pak gjëra që përbëjnë lumturinë familjare


Provoni rastësisht pyet shoqen e saj se ajo është më sexy dhe tërheqëse në të dashurin e saj ose burrin. Rezultati që ju mund të vërtetë përshtypje. I pyetur në lidhje me metodat e fshehta të shkelë një grua e njohur me autorin e këtij neni, pa hezitim një moment, blurted jashtë: "lahen enët!". Burri i saj fillimisht nuk besonin veshët, por ajo me të vërtetë gjen shumë sexy kur i dashuri i saj ndihmon në kuzhinë pa kërkesa të panevojshme dhe të lajmërimeve.
Shumë gra vijnë për kënaqësinë jo nga gjeste romantike tradicionale, si një buqetë të madhe me trëndafila për Ditën e Shën Valentinit ose darkë fëshfëritje me qirinj. Ata kanë hapur dhe të ndotë duket shumë e ashpër, relevante të shpejtë në TV, jo në jetën e përditshme të njerëzve me dhimbjet e tyre të thjeshta dhe gëzimet. Ritualet e zakonshme të përditshme, të tilla si ndihmë në përgatitjen e përbashkët ose kafe në mëngjes, mund të jetë shumë sexier dhe më të dëshirueshme. Dëgjoni, njeri, ju as nuk keni për të shpenzuar para në një karte të jetë në sytë e gruas së tij nga një njeri të ëmbël dhe të mrekullueshme.


Kur një partner është me të vërtetë entuziast për manifestime të tilla të përditshme e butësi mes të dashuruar ka një lloj i veçantë i komunikimit, është e nevojshme për të ndërtuar marrëdhëniet që kanë një shans për të shkuar nëpër të gjitha probleme dhe trazira.

Kujdesi dhe pjesëmarrja e seksit të fortë grave admiruar gjithmonë - një lloj të favorshme sjelljes. Guys nuk janë gjithmonë plotësisht të vetëdijshëm se sa e rëndësishme cilësisë së të dhënave, kur drita gjumi off. Është i kënaqur për të hyrë në intimitet fizik, gruaja në vendin e parë për të ndjehen marrëdhëniet emocionale dhe mendore me një partner.Paketa Ndihmë kuptoj


Laurie Byzzoko - shkrimtar dhe amvise nga Brooklyn - thotë burri i saj gjithmonë nuk ndihmon vetëm larë enët, por edhe ndarjet e tjera, shpesh përgjegjësitë shumë të lodhshme në shtëpi, dhe vështirësi vajzën dy vjet të arsimit. Por mbi të gjitha ajo vlerëson kthimin nga supermarket kur një njeri takon atë në makinë dhe i ndihmon me qese si të vetëdijshëm për dhimbje në pjesën e prapme të gruas së tij.
Për Laurie, ky njeri zakon të thotë shumë, sepse ajo kurrë nuk kishte për të pyetur atë për ndihmë, ankohen për sëmundjen e tyre. Ai thjesht beson se vjen kështu njerëzve të vërtetë, sepse sheh të gjitha veprimet e tij për të dhënë. "Prezgjedhur dzhentlmenstvo" e tij Lori nuk humb ëmbëlsi, e cila u shfaq në fillim të marrëdhënies së tyre me burrin e saj.Një filxhan kafe në mëngjes


Qyteti Beverly Salomoni i Lampasas, Texas, u martua me të artistit dhe projektuesi Pablo Salomonit për 35 vjet. Gruaja punuar krah për krah me burrin e saj, drejtuar bizneset e tij krijuese.
Sigurisht, si arsye për marrëdhënie të suksesshme të tillë afatgjatë dhe mund të llogaritet një mijë faktorë. Por shumica e të gjitha vlerave Beverly në burrin e saj atë mëngjes ai sjell asaj një filxhan kafe në shtrat.
Pablo duket shumë më herët se gruaja e tij dhe pije gatim, të angazhohen në mënyrë paralele duke filluar nga pikturat e tij. Nëse Beverly është përfshirë në dritën e dhomës, ai menjëherë sjell asaj një filxhan kafe.

Zakonisht ata takohen agim së bashku, i ulur në verandë, me pamje fermën e tij. Ata si të jetë i afërt rasti dhe në plan të nesërmen.


Udhëtim me era


Pas një burri shumë të gjatë dhe të vështirë ditë Robin Siebold - psikoterapist nga Melburn - gjithmonë e di se si të pirë e të ngrënë tij të dashur. Ai befasoi shpesh atë, ngarje në zyrën me makinë evacuator Robin.
Gruaja mësohet tërësisht në punë, dhe në fund të ditës të paktën dëshiron të përzënë një makinë. Pra, kur Robin lë zyrën dhe e sheh burrin e saj, me bindje duke pritur në parkingun, ajo është shumë e ngrohtë në zemër. Në momente të tilla, Robin kupton se pse burri që ajo zgjodhi një partner të jetës.E ëmbël për ju, i dashur?


Tereza Joyce, një zhvillues i produkteve nga Austin, Texas, sinqerisht e do kur burri i saj sjell ndonjë goodies për herë çaj në kohë. Kjo nuk ishte një njeri i pangopur, por e di se si Tereza do çokollatë. Për shkak se njerëzit shpesh të ndaluar në dyqan në qëndrimin e ëmbëlsirat për të më pas të shohin një buzëqeshje në fytyrën e gruas së tij.
Pas njëzet vjet martese sentimentalizëm parë dhe dobësi humbur në mënyrë të pashmangshme, ujërat e paqartë e kohës. Tereza pranon se burri i saj nuk flasim shumë gjatë ditës. Dhe me kaq pak grua mirësjelljen ende ndien dashurinë dhe kujdesin e tij.Apologies gjithashtu të rëndësishme


Berit Brohard - Profesor i Filozofisë dhe Psikologji në Universitetin e Missouri - tani vetëm. Por më në marrëdhëniet e kaluara ajo vlerësoi se partneri i saj është i lehtë u deklarua fajtor në qoftë se me të vërtetë arsyeja, dhe kërkoi menjëherë falje për mëkatin tënd, nuk fryrë tij krenari.
Ne kërkojmë ndjesë tregon respekt të thellë për interesin e partnerit në zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve. Nëse keni takuar dikë, emocionalisht të ndershëm dhe të ndjeshme, ju jeni shumë më pak të shqetësuar në lidhje me punët e thjeshta shtëpiake, çorape të shpërndara ose gota të pista në tryezë. Për një cilësi të Berit burri i saj ishte përcaktuar seksuale.Innocence bën të dridhet zemra


Patricia Klinhler - konsulent profesional Belleville, Washington - thotë se do të shikojnë njeri kur ai nuk ka njoftim të tjerët dhe sillet tamam si një fëmijë i keq.
Çdo njeri jeton në një djalë të vogël, kurioze dhe të pafajshëm. Patricia thotë se atë e vërteta fiton, kur ajo e sheh një njeri të gatshëm që menjëherë të zgjidhë të gjitha problemet dhe e di përgjigjen për çdo pyetje, dhe njerëzit vetëm duke shijuar momentin. Veçanërisht tërheqëse në drejtim të një tipar Patricia njeri bën injorancën e tij totale që gruaja e tij shikuar atë.Hapa të vegjël për qëllimin e madh


Të gjitha mënyra për të ndez zjarrin e dashurisë së një gruaje, ato ndodhin çdo ditë ose një herë në javë, mund të pasurojë dhe forcuar çdo marrëdhënie. Është e rëndësishme të vlerësojmë dhe të ushqej gjëra të tilla, që lidh bashkëshortët, veçanërisht për shkak se shumë familje të bien në një rreth vicioz të problemeve në punë dhe në shoqëri, duke harruar momentet e këndshme shpenzuar së bashku.
Dashuria duhet të ushqehen vazhdimisht, pa marrë parasysh në atë fazë të marrëdhënieve jeni. Nëse një ditë ju gjeni veprimet më të këndshme martohem tuaj, mos harroni të kënaq atë herë pas here. Së shpejti ju do të vini re se çdo ditë gjatë marrëdhënieve të punojnë më pak dhe më pak. Gjithçka ndodh sikur në vetvete.

Psikologët kanë vënë re se disa vite më pas filluan njerëzit vazhdimisht surpriza gruan e tij të bërë, rezultatet, edhe pse jo spektakolare, por gradualisht shtohen së bashku, duke krijuar diçka më të rëndësishme dhe të rëndësishme mes dy njerëzve.
Vetëm mos harroni se një mirë-tjetrin thjesht e padurueshme. Disa gra vijnë në kënaqësinë e buqetë papritur me lule, aromë e tyre razlyvayuscheho apartament. Të tjerët në frymë nuk mund të tolerojë gjestet e tilla romantike, ata do të jenë shumë më të këndshme ftesë për të ecur ose trajnim të përbashkët në pishinë.