Zemërimi konstant dhe fyerje në burrin e saj


Për disa arsye, vajzat shpesh ndjejnë pakënaqësi dhe urrejtjen për të afërmit dhe miqtë e tyre sesa meshkujt. Dhe pse, jo të gjithë do të përgjigjet. Shumë prej tyre janë konsideruar materiale në fushën e psikologjisë dhe eksperimentet e kryera, por të gjeni çdo gjë saktësisht dhe të dështuar. Vetë njeriu është unike dhe interesante, kështu që nuk mund ta kuptojnë plotësisht. Megjithatë, ka dëshmi të pamohueshme se vajzat revnyvee shumë, shumë koketlyvee dhe interesante, për këtë arsye, të kalojnë një hetim të vogël dhe të di se nga lind zemërimin vazhdueshme dhe pakënaqësi në burrin e saj.Imagjinoni një situatë, vajza u kthye në shtëpi, dhe pastaj ajo vëren se burri i saj i dashur nuk është duke bërë asgjë, vetëm ulur në kompjuter dhe duke luajtur lojë të rregullt në internet. Shkuarja në kuzhinë, tmerruar se gota pas darke nuk e ka larë dhe më shumë, një prej tyre copëtohet. Mbrëmjet si butësi, dashuri, dhe frazat jo egoiste si "të mirë, ju do të shpejt të shkojnë atje me një banjë?" "Ju poprala pantallonat e mia?" "Ndoshta gatuaj diçka tashmë?". Dashur ne janë përdorur kudo dhe gjithmonë të këndshme, por ne nuk jemi të gatshëm të bëjnë me egoist përfundon vetëm kur preferuar të kuptojnë dhe të vlerësojmë çdo gjë që ata bëjnë.


Kjo do të jetë mirë për të bërë punët e shtëpisë, dhurojnë kohën dhe materiale të burimeve, dhe në këmbim marrin vrazhdësi? Sigurisht, askush nuk mund të përballojë këtë. Këtu dhe atje në zemër të urrejtjes grua dhe pakënaqësi në burrin e saj. Fillimisht, këto ndjenja nuk janë aq të shpeshta dhe të qëndrojë me sjellje të pahijshme të një të dashur, por më pas të kthehet në "përhershëm", dhe madje edhe atëherë çdo makinë mund të kthehet në një skandal. Pra, nuk do të jetë i befasuar nëse papritur për shkak të çorape pa i larë apo nedohryzkiv të çrregullt mollë e mouse pad, njeriu do të duhet të fle në shtrat.


Qëndrimi imazhit është gjithashtu një pasojë e kësaj situate, si mungesa e mirëkuptimit në mes të bashkëshortëve. Për shembull, dy të dashuruar të vijnë në dyqan dhe të fillojnë për të zgjedhur gjërat për shtëpi. Njëri prej tyre thotë se këto ora druri në një ideal klasik stil për të dekoruar një dhomë gjumi, dhe të tjera në këtë kohë tregon se ata shije të mirë dhe që po përjeton ato "sens estetik" - nuk ka shije fare. E pra, si pas këtyre fjalëve mund të përgjigjet vajzë? Sigurisht, shpirti i saj do të jetë i papërmbajtshëm ndjenjat e pakënaqësi dhe urrejtje. Herën tjetër që ju të shkoni në dyqan përsëri për të bërë ndonjë blerje, ajo me siguri do të mbani mend fjalët e njerëzve, dhe zemërimi do të marrë një vend të shquar. Në të ardhmen, kjo do të grumbulluar dhe kështu të kaluar në qëndrueshmërinë. Si do ajo pastaj u përpoq për të harruar në lidhje me incidentin, ajo është ende një kujtim i fortë tek njerëzit.


Kështu që ne kishim për të parë të dy anët e vzayeyazytsidnosyn njerëzore në të cilën ka një imazh të lehtë dhe të lumtur, atëherë e urren, atëherë të dyja këto ndjenja negative të bëhet i përhershëm. A ka ndonjë momente mund të çojë një grua në këmbë të ngjashme? Natyrisht. Në qoftë se një të dashur tradhtuar, ajo gjithashtu do të imazhit mbi të dhe e urrej, si një njeri dhe rivale. Pse ende e urrej mbahet gjatë javës së pakënaqësi? Dhe për shkak se ajo është më e fortë dhe më të thellë u vendosën vajzën në zemër, duke shkaktuar atë të ndjeni dhimbje dhe vuajtje çdo herë ajo përmend negative. Kjo është se si bota në të cilën gratë janë më të ndjeshme dhe të prekshme se burrat, dhe kjo është ndoshta pengesë e tyre kryesore.


Gjithkush e di se dy gratë nuk mund të marrë së bashku në një kuzhinë, sidomos kur është fjala për gratë dhe vjehrra. Të dyja - femër dy - rregulla të mirësjelljes femër respektuar dhe të kujdeset për veten e tyre, dhe të dy duan të njëjtin njeri. Megjithatë, për një grua e re që ai ka djalin e tij, dhe për të dytë - burrin e saj. Si për të ndarë të dashuruar grinden për shkak të ushqimit, të saktë metodat gatim ose rritjen e fëmijës, rregullat për të rivendosur rendin në shtëpi? Një njeri duhet të jetë me të vërtetë mirë "arbitër" të dinë se në çfarë pike është koha për të thënë "të ndaluar." Por këtu është një problem - që thonë "të ndaluar"? Nëse një nënë do të margjinalizuar dhe fitues pozita në mosmarrëveshje do të marrë një grua, ajo do të vazhdojë të ndjehen fyerjet e vazhdueshme dhe urrejtje, si gra dhe djalin. Dhe në qoftë se gruaja do të jetë e humbur, shtëpi bukuroshe do neperelyvky. "Të jesh apo të mos jesh, kjo është çështja!". Po ajo është e vlefshme për të përfshirë frazën e "Hamleti".


Si mund megjithatë të parandaluar sulmet e dëshpërimit, ankthit dhe fyerje? Gjithmone japin lamtumirën e zemërimit dhe urrejtjes së një të dashur? Së pari, mos harroni se "mizë fjalë-Sparrow - nuk ka kapur," kështu që nëse ju papritmas tha diçka për burrin e saj që e detyruan atë të marrë vepër në ju, nuk do të jetë i befasuar hak e tij. Burrat si gratë për të mësuar shkencën, "Drejtësia dhe maturi." Së dyti, nuk e lënë pas dore durimin e tjetrit. Kjo vlen sidomos ato vajzat që e konsiderojnë veten "Miss Univers", dhe shumë leja. Krenaria - një tipar i mirë, por ajo duhet të përdoret racionalisht dhe jo në dëm të të tjerëve.


Nëse ju mendoni se njerëzit u ndal duke i kushtuar vëmendje për ju, nuk është me dashamirësi dhe në masë të madhe i ngjajnë marrëdhëniet e thjeshtë janë miqësore apo dashamirës. Në qoftë se një njeri kalon shumicën e kohës me miqtë dhe jo me ju në radhë të parë, mos harroni se nervat nuk janë restauruar Pra, të ndjehen nehatyvnishe ndjenja si një fyerje dhe urrejtjes - nuk ka kuptim. Kujdesuni për nervat e tua pikë më të rëndësishme. Duke shprehur pakënaqësinë e tij me çdo gjë që ndodh, ju, nga njëra anë, ndarë me të gjitha negative, e cila u takuan në dush, por në sistemin tjetër rasshataete nervor. Është më mirë për të folur në heshtje, dhe të gjitha për të kuptuar, nuk e fshehin zemërimin e vazhdueshme dhe zlopam'yatnist. Kjo është cilësi e keqe se vajza nuk përshtaten fare.


Gjëja kryesore - një vendim i mençur, e kombinuar me sens të përbashkët dhe të përdorin përvojën e brezit të vjetër.