Grindjet në marrëdhënien e burrit dhe gruas


Herë kur modesti, përulësi, sakrificë dhe të tjera "vonesë" në fyt të këngëve të tij janë konsideruar virtyte, kaloi. Dhe me të drejtë, këto virtyte vdekjeprurës (fjalë për fjalë!). Çdo person ka nevojë për t'u çlodhur, për të qenë të shëndetshëm dhe të lumtur, dhe nuk ndalet deri një gojë, kur papritmas duket e papërshtatshme të mëdha dhe të vështira shprehin pikëpamjet e tyre. Dhe psikoanaliza nga gjyshi i Frojdit para fundit ndonjëherë i dha të gjithë e kuptojnë se lartësim, i përmbajtur dhe të mbyllur nuk është shumë e mirë, dhe të gjithë e fshehtë është e sigurtë se do të bëhet e dukshme, dhe në qoftë se nuk do të, ajo është konvertuar në patologji dhe të dalë në formën e sëmundjeve psikosomatike. Ne nuk kemi nevojë për atë! Pas të gjitha, shumica e krimeve të rënda (si të shtënat ochkastыm "Botanikë" ratings moshën e mesme kafe diku në Perëndim amerikan) është në vapën e pasionit - vetëm për shkak se një person është përmbajtur shumë kohë agresionin e tyre dhe kurrë nuk e lejoi veten yelled siç duhet në gruan e tij. Çfarë mund të jetë një argument në marrëdhënien e burrit dhe gruas?


Ata Argetime Skandal kudo. Në anën seksuale di të gjitha: një sasi të madhe të adrenalin në gjak, sytë e ndritshëm me zemërim, fluttering si një gjarpër në kokë e shtrigë, flokët Master vzmыlennoy gruan në kuzhinë, duke tërhequr mbi platformë e saj, shurup paqartë qershi, në përgjithësi, do të jenë të disa kohë për të shpjeguar gratë padisiplinuar që të kryesuar familjet. Pas seksit ajo nuk do të jetë me zë të ngritur për të shpjeguar se ku ju duhet të shkoni me "tryklyatym" futbollit të tij. Ajo madje mbajnë çorape tuaj, picturesquely të shpërndara nëpër dhomë, dhe faktin se dje keni qenë duhanit në ballkon dhe në kuzhinë. Fuqia shëruese e skandalit është se ajo është gjithmonë e mundur që të kthehet në një seks të mrekullueshëm. Më në fund, pas çdo kafshë ndërzimit apatike, dhe nuk duan të valë grushta në qoftë se "lufta" është e gjatë në mënyrë të këndshme. Konflikti zgjidhet vetë.


Beat gota - kjo është në rregull. Edhe në qoftë se ata janë prej qelqi bohem. Në hapësirën steril meticulously familja vuan njeriu i parë. Vetë Mashkull paraqet fillimin e një kaotike (atëherë një grua - uporyadkovuyuche). Ai vetëm e nevojshme për të ndonjëherë edhe çdo gjë ishte hiri. Ku gratë "kruar" burrat rrahin derë: ajo është më e lehtë për të lënë se poking rreth në një marrëdhënie dhe për të gjetur se kush është kush i pari tregoi përbuzje e tij dhe se si. Skandal për burrat - të dërgojë të gjitha të shkojnë. Për gratë, skandali - kjo është Rants dhe fjalime pafund korridore, sinqerisht, asgjë. Për skandalin ishte "e zakonshme" për të punuar në të së bashku.


Një asistent të mirë në organizimin e duhur të skenave familjare është humor. Nëse ju mund të saktë ironike për atë që nuk mund të qëndrojë në natyrën e një partner, martesa juaj është mjaft në gjendje të zgjasë një përjetësi. Tallet martohem mangësitë. Në qoftë se kjo ju pengon, mos prisni për momentin kur pakënaqësia arrin kufirin, atëherë nuk e marrin stuhi e madhe. Kur ju ndiheni ngritur pak një valë indinjate dhe ngacmues të marrë atë poernychayte mbi atë që nuk ju pëlqen. Disa prej këtyre "procedura" - dhe qëndrimin tuaj të përgjithshëm ndaj mungesës së ndryshimit. Vetë, në mënyrë që të llafazan, pronari negative pronës do të kuptojë se sa qesharake është duke vepruar një mënyrë të caktuar, dhe ju do të keni një mënyrë të ndryshme për të parë në situatën. Kjo është arsyeja pse disa shëtitje rreth shtëpisë, mbështjellë deri në triko gju - ajo quaj Tom Sawyer; duan të mësojnë një njeri te rruhesh dhe të kujdesen për flokët - Tregoj atij se e ashpër dhe i parruar si ai ju kujton një mbret rrëzuar nga froni. Gruaja ime do plitkuvaty me miqtë rreth marrëdhënieve të çuditshme apo të diskutuar seri - pozhartuyte që shkojnë nga ajo kolegut tuaj me një kthesë teknike të mendjes, por ju nuk do të jetë një gëzim, sepse është e pamundur që të rritet një mustaqe dhe zërin e një njeriu. Por çfarë duhet të bëjmë edhe një bukuri-gruan tuaj, një budalla i tillë dhe bedel, nuk lënë zgjedhjen tuaj


Familjet të cilët janë ekspertë në grindjet e cilësisë, ende në gjendje për të qeshur dhe bisht e dhelpra, i cili për herë i njëqindtë sewn me pallto herë në një përshtatje e bujë ishte djegur burrin e saj divorcuar, dhe mbi të telefonit celular, fishekzjarre razletayuschymsya nga goditur murin. Provuar aftësinë e tij për të bërë probleme për përsosmëri, disa mund të zgjidhni individualisht veçanërisht bezdisshëm grupe ngjyra dhe çaj, për të kthyer ato në një grumbull e fragmente në skandalin e ardhshëm. Ju thoni - shpenzimet? Silly? Divorci më e trishtë. Grindjet shumë trishtë - një lojë. Sigurisht, njerëzit që jetojnë së bashku dhe të njohin njëri-tjetrin mirë, e di se sateliti tyre bezdisshëm.


Por ata si të betohet dhe ata në mënyrë të heshtur të pranuar në lojë si një mënyrë e çlirimit nga negative. "Ju jeni personi im më i afërt unë mund të paktën të mbajnë me vete të gjitha pakuptimta dhe të sillen si kafshë paekuilibruar" - diku në doyazykalasya çift nivel mendor. Dhe, sigurisht, një burri dhe gruaja e kuptojnë se ata do të jenë shumë më e dobishme për të heshtur në një situatë të caktuar, për të bërë një seri të koncesioneve të vogla (të tilla si heqjen e vend tualet). Por kjo mënyrë e koncesioneve duhet të merrni vetëm deri në atë mund të çojë në rezultate shumë të ndryshme. Një bashkëshort papritmas ndjeni se grimcuar atë, dhe ajo hapet befas, kur u largua nga meritat e mjaft. Këto familje nuk ruani, ata nuk shkëmbejnë energji. Forca jeta nuk qarkullojnë në zachahshem yin-Jani. Ata janë të dënuar Askush nuk duhet të pengojë askënd! Skandali Flash lejon çdo hapur të mjaftueshme për të hedhur turmën e tij. Jo, jo një partner, por kanceri vetëm jashtë, se ajo nuk është e vendosur në organet e brendshme. Ajo ka qenë prej kohësh i njohur të cilit vijnë sëmundje dhe vdekje të hershme - nga nervat. Një konflikt - një shenjë se ju keni njëri-tjetrin. Ju ndërveprojnë, ju mund të shkaktojë ndjenja të forta me një partner dhe për këtë arsye në gjendje të bëjë këto ndjenja të forta ishin negative.