Heqja mjetet juridike popullore nervozizëm


Lodhje dhe nervozizëm - këto dy shtete shoqërojnë njëri-tjetrin. Ne mjaft lehtë dratuyemosya kur i lodhur, të lodhur shpejtë në qoftë se dratuyemosya. Shpesh lodhja ndodh për shkak të punës dhe kohë të lirë është i organizuar si duhet. Dhe çfarë duhet të jenë mjetet e duhura popullore heqjen nervozizëm.
Kur puna është monotone dhe monoton, dhe punë të pajisura siç duhet, ne kemi shumë gjëra të cilat urgjentisht duhet të bëni. Dhe pastaj lodhje kronike dhe nervozizëm pritja e gjatë nuk do të bëjë vetë. Vazhdimisht që jetojnë dhe punojnë në kushte të tilla, njerëzit shpesh fillojnë të ndihen dobësi të përgjithshme, ndjenjë të shqetësuar, Gjendja e tij ndryshon shpesh - në fillim ai është i zemëruar, dhe pasi të bëhet apatike dhe fjetur. Njerëzit të vendosen poshtë në mënyra të ndryshme: dikush ha fara, hanë duke e shijuar diçka dikë që pi duhan, kështu që njerëzit u zhvendos për të kompensuar për një stres. Disa të bëjë stërvitje, merrni frymë thellë, numëroni deri në 10 dhe të përpiqen për të shpëtuar disi. Është e vështirë për të qetësuar janë të zemëruar, por mos prisni, kur do të një avari nervor. Kjo do të jetë më mirë të mos vonojë, sepse të duash veten dhe respekt, ndërsa përreth do të trajtojnë shumë më mirë.Si të merren me nervozizëm?
1. Mundohuni të alternuar të kryer punën në eliminimin e saj, së pari të bëjë një të tillë, atëherë 10-20 minuta kalimi te një tjetër. Ngarkesa më e mirë do të alternuara rozuyazykah fizikisht.
2. Nëse ju jeni në shtëpi, do të pastrim ose të shkojnë jashtë, të tilla si bukë. A nuk mendoni se duke e kthyer në TV, të relaksoheni, dhe ai do t'ju japë vitalitet dhe shëndet të mirë. Në një kohë në zyrë mund të shkaktojë një ndryshim në ndonjë tjetër.
3. Daily pini më shumë se 15 litra ujë të pastër. Uji efekt qetësues në trup si një e tërë, ajo lan me produktet e dekompozimit që grumbullohen nën stres, rikthen ekuilibrin e shtetit normale acid-bazë.

4. Njeriu kronike overtired në qoftë se ai nuk i kushton vëmendje të mungesës vazhdueshme e gjumit. Dhe në këtë rast, nervozizëm tij është sjellje normale, dhe nuk mund të jetë edhe gjuha e dëshirës për të punuar. Të ndjehen të qetë dhe të realizueshëm, duhet të fle të paktën 6 orë në ditë. Disa nuk i kushtoj vëmendje për këtë, por humor të mirë dhe shëndetin e plotë pa gjumë nuk mund të jetë. Hedh në dhomë në kohën e gjumit dhe të zgjoheni në të njëjtën kohë. Mos harroni se ju duhet vetëm për të fjetur në heshtje dhe errësirë.


Mjetet juridike popullore për trajtimin e nervozizëm dhe eliminimin e saj
Supë me fara koriandër do të jetë nervozizëm thjeshtë ilaç. Ashtu si të bimëve të tjera janë duke bërë atë në një banjë me ujë në një raport prej 1 ch. L. fara koriandër në 1 filxhan me ujë të valë. Në një banjë me ujë infuzion pritje për 15 minuta, pastaj për 45 minuta në temperaturën e dhomës të freskët. Tensionuar pini infuzion 4 herë në ditë për 3 lugë Disa ditë do të jetë e qartë se bota po ndryshon për të mirë, dhe irritues të zakonshme të tilla si enët larë dhe mbeturinave rrethit, të ndaluar prodhimit off.


Ndihmon të menaxhuar dhe për të eleminuar nervozizëm, të bëhen më të qetë dhe vrivnovazhenishymy mbledhjen qetësues e kopër, Motherwort, trumzë dhe rrënjë sanëz. Ju duhet të merrni këto barëra në proporcione të barabarta, pour 2 tbsp. l. mbledhjen e bimëve 400 ml ujë të vluar, krijoj, tendosje dhe pije 50 ml tri herë në ditë. Nëse ne mendojmë se ne nuk mund të fle, afrohet acarim dhe lodhje, ju duhet të pini një pjesë tjetër e infuzion. Gjendja tashmë është përmirësuar në ditën e 10. Të ndihmojë të kthehet paqes dhe të balancuar ekstrakt Leonurus dhe limon. Të gatuaj atë, lëvozhgë e një limoni për përzierje me 1 tbsp. l. bari. Pas përzierjes pour 1 filxhan ujë të valë dhe të insistojnë në një tenxhere smalt me ​​kapak të mbyllur për 3 orë. Merrni 4 herë një lugë ëmbëlsirë ditë pas ngrënies.


Në vilë apo kopsht rritet në shumë ashtuquajturin borage, shumëvjeçare pakërkues. Ndihmë e mirë për pagjumësi, humor të keq, nervozizmi, nervozizëm ekstrakt i këtij barishte. Ju duhet të merrni të gjitha pjesët e bimës - gjethe, lule, rrjedh, pres ata dhe përzierje. Hidh 2 tbsp. l. mbledhja rezultuar dhe pour 1 filxhan ujë të valë. Insistojnë 4 orë, tendosje, të marrë 6 herë në ditë për 2 lugë. l. Kursi i trajtimit në mënyrë - 1 javë.

Infuzion shumë e shijshme dhe efektive për prunes dhe disa erëza, ajo forcon sistemin nervor. 1 manaferrat filxhan prunes larë, të vënë në një tigan, mbush 05 litra Cahors verë, podohreem rreth ngrohjes mesme, shtoni 3-4 buds e karafil, 1 fletë gji, 05 h. Litër. kardamom, 5-7 bizele piper i zi. Kur ne hiqni përzierje nga të nxehtit, të mbuluar me kapak dhe të ftohtë. Pini jo më shumë se 40 ml para gjumit. Për të eliminuar nervozizëm, të shekullit të 15. l. arra ose bajame, 3 limon 2/3 c. l. Murriz dhe Valerian, 500 g mjaltë. Të gjitha komponentët janë të terren në një blender ose mish i grirë, dyqan përzierje në frigorifer. Gjumit dhe 15 minuta para një vakt për të marrë 1 rr. l.


Pranuar nuk dush shumë e nxehtë me herbs 3 herë në javë. Në 1 litër ujë të vluar krijoj 1 tbsp. l. rrënjë sanëz, Leonurus, copëtuar herbs Yarrow, duke insistuar, tendosje dhe derdh në vaskë. Merrni një dush për rreth 30 minuta, shtoni ujë të nxehtë, por në mënyrë që ju të kishte një temperaturë të këndshme. Shpesh banja të tilla 3-4 të mjaftueshme për të ndjehen më të qetë. Tani ne kemi mësuar se si për të kapërcyer mënyra popullore nervozizëm.