Si funksionon një njeri i dëshiruar


Burrat si dhe për gratë është i huaj për të dëshira për të duken më tërheqëse, të rinj dhe energjik. Gratë, nga ana tjetër, të vlerësuar ato nga këndvështrimi i tij. Atë që ata duan të shohin në meshkuj? Këtu është një listë e hapa për të ndihmuar një njeri të bëhet më tërheqës për gratë.


Face Flawless

Shmangni ekspozim direkt ndaj rrezeve ultravjollcë diellore;
Shmangni përdorimin e shpeshtë e krem ​​yndyrore ose Moisturizers lëkurës;
A nuk kalojnë shumë orë në diell;
Mos përdorni për pastrimin fytyrën, shitet në treg;


Në rastin e parë të rrudhë krem ​​përdorimi rrudhë për të vonuar procesin e plakjes dhe për të përmbushur moshën aktuale.

Lëkurë

Aplikoni sunscreen 20 minuta para se të shkojnë në diell. Gjatë kësaj periudhe kohore krem ​​ka kohë për të absorbuar në lëkurë;
Shmangni sunbathing zgjatur në vende veçanërisht të nxehtë. Përdorni Moisturizers dhe kremra për lëkurë;
Përdorni produkte të cilësisë për të luftuar defekte të lëkurës, të cilat përfshijnë pimples, blackheads, të errët, thatësi e lëkurës, etj

Si mund unë rrallë prek lëkurën e fytyrës në periudhën e zyyazykay. Kjo mund të bëhet shumë ngurtë;
Herë pas here të marrë vitaminat dhe shtesat e tjera që kanë një efekt pozitiv në lëkurë;
Përpiqen për të mbrojtur lëkurën tuaj nga ekspozimi ndaj ndotësve të mjedisit dhe rreziqe të tjera, mjegulla, tymi, ndotja, era, pluhuri, etj
Moisturize lëkurën me mjete të posaçme;
Mos pini çaj të fortë - ajo errësohet lëkurës. Rrallë hani sheqer;
Larë të paktën dy herë në ditë. Mos përdorni me ujë të nxehtë;

Merrni maskë shpeshta natyrore. Prona të bukura janë maskë karafil;
Pini më shumë ujë dhe për të shmangur ushqime të yndyrshëm shumë;
Veshin veshje të ngrohtë.


Dhëmbët

Përdorni një furçë dhëmbësh të qëndrueshmëri të mesme. Shumë dëme vështirë smalt, e cila, në mesin e efekteve të tjera negative, duke shkaktuar tone yellowing e dhëmbëve;
Përdorni zbardhjen pastë dhëmbësh;
Shpëlarje gojën tuaj pas çdo vakt;
Jetë i sigurt që të lahen dhëmbët tuaj para se të shkojnë në shtrat;
Shmangni alkoolin;
Përdorni pe për të pastruar dhëmbët për të hequr qafe mbeturinat e ushqimit të mbërthyer në mes të dhëmbëve;

Shto një majë e pastë dhëmbësh kripë - të marrë një buzëqeshje të shkëlqyer;
Chew freskuese lozenges (çamçakëz);
Dhëmbët janë të përbërë nga tri shtresa - smalt, dentin dhe mishi. Për ta mbrojtja më e mirë për të marrë një zakon për të pastruar dhëmbët e të gjitha elementeve të ushqimit që u lanë në gojën e tij;
Pastroni gjuhën të njëjtën cilësi si larja e dhëmbëve tuaj - kjo grumbulluar bakteret që shkaktojnë frymën e ndenjur.

Lips

Në kundërshtim me mendimin e disa njerëzve të cilët besojnë se buzët e mëdha duket tërheqëse, por për shkak se ata vazhdimisht poschypuyut, duke shkaktuar ënjtje, shumë gra të gjeni se buzët e hollë e linjës një pamje të përshtatshme mashkull. Pra, të marrë buzët tuaja në mënyrë që ata janë;

Lips nevojë për stimulim. Një furçë dhëmbësh e mirë është një stimulues, i cili, ndër të tjera, hap buzët e grimcave të lëkurës të vdekur;
Shmangni obvitryuvannya. Përdor mjete të sherbet buzët ose vazelinë;
Për buzët e blera kuqe natyrale nuancë, të përpiqen për të ngrënë më pak. Ndiqni orarin normal të hahet;
Nëse pini duhan, ajo mund të çojë në errësuar nga buzët. Hidhe!

Faqet

Lëkura ka nevojë për faqet e vazhdueshme hidratues, sidomos në rastet kur tenton trajtim fytyre, puçrra ose të shpëtoj e rrudhave. Përdorni krem ​​hidratues;

Mos shtrydh pimples ose blackheads, janë në faqet e saj;
Provoni pak duart prekin faqet - përmes plagë të vogla në lëkurë mund të depërtojnë bakteret;
Një zakon i mirë është kur një njeri i shaves rregullisht. Faqet e fituar dhe mjekër të japin përshtypjen e shkujdesje;
Breytes kujdes. Përpiquni të shmangni shkurtime dhe gërvishtjet, e cila gradualisht zbrazë lëkurën;
Sigurohuni që numri nanosymoho ju në Moisturizers faqe mjaftueshme. Përndryshe, lëkura bëhet e thatë;

Përpiquni të shmangni ftohjen e lëkurës. Ftohtë "tërheq" lagështi, lëkurë të thatë;
Ndiqni një dietë të ekuilibruar;
Merrni vitamina dhe shtojcave në mënyrë që lëkura e cheeks duken më të butë dhe të butë;
Ndiqni pamjen normale të fytyrës së tij. Nëse faqet e ngrohjes duken dhimbshme, ajo është shumë i gjerë është i lidhur me trashje. Kryer ushtrime për fytyrë.

Hundë

Nëse ka gunga në hundë ose parregullsi të tjera, do të ishte më mirë për të shpëtoj prej tyre kirurgjike;

Watch për paraqitjen e hundës së tyre, puçrra fytyre dhe pimples sprapsin seksit të kundërt;
Asnjëherë shtrydh pimples me gishtat tuaj. Shfrytëzimi më i mirë i gels antifungal spastrimit - ata ndihmojnë të heqin qafe e infeksionit;
Pastroni hundë. Hundë të zihet fryma nuk është i mirëpritur në vendin e punës;
Mos e fshij hundë tuaj me një peshqir me shumë kujdes - kjo mund të çojë në gërvishtjet padëshiruar dhe madje edhe gjakderdhje;
Si mund të rrallë prek hundën;
Të jetë i sigurt për të hequr qafe e flokëve brenda hundës;
Mundohuni të mos shfaqen në publik, nëse rrjedh hunda

Mundohuni për të mbajtur një nivel normal të lëkurës hydration hundës, fshehur atë nga ngrica;
Asnjëherë kovыryaytes hundë në qoftë se ju nuk jeni vetëm.

Shifra dhe pamja

Tren trupin tuaj. Shëtitje nge mëngjes në erë freskuese - një mënyrë nxitje të madhe;
Një burrë duhet të gjejnë mirëkuptim reciprok me sportet që gratë e parë "tërhequr" pamjen zgjuar, jo talentin në sferën seksuale. Marrë pjesë në palestra, të lëkundur muskujt biceps dhe triceps, janë rritur - figura si Flush pa ndryshim tërheq seksit të kundërt;

Shkatërrimin e verandë dhe ngathtësi në lëvizjet. Të bëhet më energjik - askush nuk i fjetur tërhequr fluturon;
Shkatërrimin e trashje. Të jesh mbi peshë është një shkak i sëmundjeve kardiovaskulare;
Hani ushqime të shëndetshme dhe nuk meditime neglizhimi për të të jetë në shpirtrat e mirë dhe në gjendje të mirë;
Pini ujë të mjaftueshëm - të paktën 2 litra në ditë;
Kushtoj vëmendje të veshin - mirë rri pantallona dhe këmishë gjithmonë vënë njeriun në pozicioni pole;
Karakteristika të veçanta të tilla si dobësia apo harmoni mund të fshehur duke përdorur veshje;

Shmangni veshur ornamente të ndryshme në barkun e tij ose në pjesë të tjera të trupit (rripa çuditshëm, rripa me kopset mëdha, etj) që zbukuron një grua nuk është gjithmonë e pranueshme në lidhje me burrat.

Qime

Ndiqni stilin normale - kryesisht hairstyle shkurtër më tërheqës për gratë sesa curls gjata;
Kujdesuni për të shmangur zbokth. Thekon bardhë derdhjen mbi supet dhe veshja e tij, nuk janë të favorshme për të apeluar;
Përdorni shampoos dhe conditioners me të rëndë, erë mashkullore;

Humbja e flokeve në një shumë e provave të problemeve - konsultohuni me mjekun tuaj;
Veshin zbutur flokët, ndiqni një dietë e duhur;
Pini ujë të mjaftueshëm për flokët u butë dhe më i lakueshëm;
Nëse është e nevojshme, përdorni xhel për fiksimin e flokëve.

Duart

Nëse lloji i aktivitetit që ju shpesh keni duart e lagura, përdorni krem ​​për të parandaluar thatësi e lëkurës dhe dëme;
Mos e fshij duart tuaja me një furçë e ashpër dhe washcloths - ata të dëmtojë lëkurën;

Të jetë i sigurt për të shkurtojë thonjtë. Thonjtë të gjata duken të neveritshme dhe të papastër. Por mos kafshojë!

Këmbët

Shmangni veshur objekte shumë të rënda - ata e bëjnë shumë presion mbi këmbët;
Bëni masazh të rregullt këmbë - për lehtësimin e tensionit dhe relaksimit;
Jetë i sigurt për të bërë ushtrimet e mëposhtme: squats, hedhje, që shtrihen. Ato ndihmojnë për të forcuar muskujt e këmbë.

Thonjtë

Për të shmangur thyer thonjtë gjatë kryerjes së "burra të përafërt të" dorashka veshin. Këto lloje të punës përfshijnë: vajra lubrifikant kimike, kanalizime, punën me pajisje mekanike, dhe të tjerët;

A nuk e lënë pas dore piskatore dhe fotografi gozhdë thonjtë për të mbajtur në të mirë të saj;
Jetë i sigurt për të larë papastërtitë nga nën thonjtë;
Mos lot burrs;
Brishtësia dhe stratifikimi i thonjve mund të shkaktohet nga përdorimi i Larja e duarve me ujë të vështirë. Përdorni krem ​​të veçanta për thonjtë;
Shmangni thumbues thonjtë tuaj, veçanërisht nëse ju jeni në shoqërinë e të tjerëve. Kjo është absolutisht beskulturno dhe nuk i bën kredi për meshkujt;
Thonjtë janë më të prirur ndaj sëmundjeve kërpudhore. Konsultohuni me një mjek për shenjat e mëposhtme: ndryshim në strukturën apo ngjyra e gozhdë, kruajtje dhe simptoma të tjera të pazakonta.


Rash dhe plagët

Për të hequr qafe skuqjen e pakëndshme, trupi sinus, përdorni krem ​​të veçanta dhe të veshin veshje të lirshme-montim;
Mundohuni të mos shfaqet me një skuqje të lëkurës në ato vende ku një yyazytsirnist madh kapur disa sëmundje: në plazhe, në pishina, etj - të lëkurës inatosur lehtë të marr të gjitha bakteret e mundshme;
Nëse është e nevojshme, përdorni krem ​​për të fshehur blemishes fytyrës apo pjesë të tjera të trupit.