Të gjitha të pedikyr si për të trajtuar thonjtë i hyrë në mish


Shumë Salons bukuri ofrojnë shërbime pedikyr. Por një javë pas vizitës në punën e brendshme të artistëve punon pedikyr mund të jenë mezi të dukshme, nëse jo të dukshme në të gjitha. Kjo nuk do të thotë se zotërit janë të këqija. Vetëm që do të përshkruaj nuk ishte e mirë, është e vështirë për të mbajtur thonjtë e një jave dhe cuticle në gozhdë rritet, e cila i jep thonjtë një vështrim të ndryshëm. Pas një kohë ju përsëri do të keni për të vizituar një sallon bukurie. Të gjitha të pedikyr si për të trajtuar thonjtë i hyrë në mish - në artikullin tonë.


Perkujtimore Salons Vizita bukuri të toenails duken bukur dhe të shëndetshme. Pedikyr mund të bëhet në shtëpi. Kjo do të kurseni kohë dhe para, dhe efekti do të jetë më. Për pedikyr në shtëpi kanë nevojë për mjete të cilësisë dhe pajisjeve. Çfarë është ajo? Për pedikyr në shtëpi ju duhet: pa, furçë, furçë, shtuf, ujë të ngrohtë, krem, lustrim thonjtë, piskatore, kompas për këpucë me majë, do të thotë për të forcuar thonjtë dhe heqjen cuticle, manikyrin e thonjve, agjent manikyrin e thonjve mbartës, dezinfektues (p.sh., Zgjidhja alkoolit) dhe exfoliating pastrim. Tani, gjërat e para të parë. Procedura për Alternative në shtëpi.


Marrja banjot
Përgatitja për mënyrën se si për të trajtuar toenails i hyrë në mish, një enë me ujë të ngrohtë, dip këmbët e saj. Ju mund të shtoni dezinfektues ose substanca relaksuese. Ju mund të përdorni një krem ​​të veçantë për të shtresohem. Këmbët, sidomos këmbë, fshij apo furçë pastrim, shtuf. Përndryshe ju mund të mbështesin këmbët mund të në një tenxhere me ujë të ftohtë me kube akulli, vënë në locion këmbë ose krem ​​për këmbët. Në anën Heels, këmbët, këmbëve dhe gishtat mund të thekur dhe të lëkurës përafërt. Ajo duhet të hiqet duke përdorur një shtuf projektuar posaçërisht për këtë graters, polen. Saws përdorimit më të mirë të parë "kokërr" të mëdha, dhe pastaj me një gjobë. Lëkura Coarsened nuk është e nevojshme për të prerë duke përdorur gërshërë ose thikë, ajo vetëm të dëmtojë atë.


Thonjtë Podstryhaem
Pas banja bërë, dhe se si të trajtojnë thonjtë i hyrë në mish, thonjtë duhet të përpunohen duke përdorur gërshërë ose piskatore. Thonjtë duhet të jetë prerë. Kjo duhet të bëhet me kujdes. Mbi gishtin e madh thonjtë janë të prerë në faza, në mënyrë që ata nuk e bëjnë siklysya. Këndet nuk duhet prerë thonjtë, duke u dhënë atyre roundness, ajo mund të çojë në faktin se thonjtë do të rritet. Nëse ju doni fort të rrumbullakët thonjtë, ju mund të trajtojë një nooks pak e pa. Thonjtë dhimbshme kërkojnë kirurgji, shpesh ajo përfundon duke hequr të gjithë pjatë gozhdë.


Thonjtë lëmuar
Për rëndë thonjtë duke e pa të veçantë Buffy. Ata janë plastike ose kamoshi. Këto hequr ndihmë pa rritje të fortë në sipërfaqe pas lustrim thonjtë duhet të zbatohet llak pangjyrë, ose thonjtë pozhovknut.

Cuticle trajtohen
Nuk ndikojnë mekanikisht cuticle, ndërsa se si për të trajtuar thonjtë i hyrë në mish; ajo nuk ka nevojë për të shkurtuar. Ekspertët thonë se kjo ndikon negativisht në thonjtë dhe tërë trupin. Gjithashtu, cuticle prerë rritet më shpejt. Procesi më mirë razmyahchayuschym mjet të veçantë dhe disa minuta për të nxitur shkop. Tregu kozmetike ofron përgatitje të veçanta për të hequr cuticle. Por ky ilaç nuk vepron menjëherë. Që përfundimisht të heqin qafe e cuticles, ju duhet së pari të përdorni një mjet, ndërsa prerja cuticle, duke rritur kohën në mes të trajtimeve.


Aplikoni themeli nën llak
Para se ne të mbuluar llak thonjsh, ata duhet të aplikojnë themelet. Kjo është e nevojshme në mënyrë që të mbrojë gozhdë. Llak veçantë fondacion ndihmon në mbrojtjen kundër sëmundjeve fungale nuk pozhovtity lejojë gozhdë të mbajë nga komponentët e dëmshme të përfshira në llak. Ndërsa ju nuk e përdorni bojë, aplikoni vaj në thonjtë. Ai kontribuon në forcimin e tyre.

Aplikoni llak
Pas aplikimit themeli mund të përdoren llak. Mos e mbuloni gozhdë me disa shtresa të llak, ajo vetëm të dëmtojë atë. Merrni një goditje pak: dy thonjtë në çdo anë dhe një në qendër të bazës së gozhdë lart. Bright bojë e përdorur në rast se ju jeni e bukur, thonjtë të shëndetshme dhe të mirë-ujdisur dhe këpucë me majë. Në këtë rast, ju mund ta përballojë atë. Nëse nuk është, ajo është aplikuar mirë për thonjtë llak pa ngjyrë apo llak tonet qetësues neutrale. Shitur hidratues të veçantë dhe ushqyes llak, i cili do të jetë e përkryer për gozhdë overdried. Thonjtë i hyrë në mish mund të japë jo vetëm probleme të vogla, por që të jetë shkaku i problemeve serioze. Nëse thonjtë i hyrë në mish ndjerë dhimbje, inflamacion ndodh, nuk është ënjtje, skuqje, ju mund të merrni një erë të pakëndshme.


Në fazat e hershme të trajtimit të toenail i hyrë në mish mund të bëhet në shtëpi. Por në qoftë se ju keni ndonjë komplikime dhe infeksioni hyrë, atëherë konsultoheni me një specialist. Ju mund të kenë nevojë kirurgji. Bath me thonjtë i hyrë në mish. Në enë, i hedh ujë të ngrohtë, luledielli atë duke shtuar Permanganat kalium ose furatsillina (me dezinfektues dhe efekt anti-inflamator). Përndryshe ju mund të përdorni pemë çaji vaj. Mbajeni këmbën në të tilla vannochtsi kjo ndihmon të zbutur lëkurën dhe për të hequr inflamacion. Pastaj masazh vendin ku ka hyrë në mish gozhdë. A nuk e prerë gozhdë, ajo vetëm mund të përkeqësohet gjendjen. Nëse dush nuk ka ndihmuar, të konsultoheni me një mjek. Specialisti do të shqyrtojë gozhdë tuaj dhe të japë rekomandimet e nevojshme. Nëse keni hyrë në një infeksion në këtë rast merren antibiotikë. Nëse situata është përkeqësuar, të kryer kirurgji. Ne shpresojmë që metodat e propozuara të produkteve të kujdesit gozhdë do të ju ndihmojë për të bërë ato të shëndetshme dhe të bukur në mënyrë që ju mund të gëzojnë gishtat e tyre, dhe ata të kënaqur të tjerët.