Facials dhe pranverë trupin


Pas dimrit lëkura bëhet e thatë, me luspa, arna kuq mbeten në qoftë se u provokua dermatit. Në pranverë, ende duan të përmirësuar, sepse vetë natyra është e zbukuruar me ngjyra të ndritshme, shije delikate. Pse nuk ka ndjenja në shpirtin e këtë update? Ndoshta të gjithë gjë në lëkurën tuaj? Të qëndrojë para një pasqyre, shikoni në fytyrën dhe trupin tuaj, vetëm të hyjë në fusha të cilat duhet t'i kushtohet vëmendje e parë. Si pasojë, Facials dhe pranverë e trupit.
Le të fillojmë me individin. Lëkurës Pranvera gjithashtu vuan ndikime të konsiderueshme negative të mjedisit: era, shiu apo rrezet nganjëherë e harruar prej kohësh e diellit të ashpra mund të provokojë pezmatim të mesëm ose të mbajë lëkurën. Ne duhet të rrethojnë kujdesit të lëkurës dhe të sigurojë kujdesin e duhur. Për starters, mos harroni se larje duhet të jetë numri juaj pikë, si nevojë për të rinovuar lëkurën dhe moisturize. Vjen në shtëpi pas punës, dyqan, kafene, gjithmonë pas larjes duart dhe fytyra fshij me një leckë të lagur apo lani përdorni ujë mineral. Tjetra, mos maskë shumë e vështirë për një person i cili ka një kastravec: Merrni një kastravec të vogël, lëre në feta, duke u përpjekur për të lëng të humbur sa më pak pas goditjes me thikë thikë e tij. Tani shtrihem në shtrat, të kthehet në një muzikë të lehta ëmbël, të vënë një karafil pak në sy, dhe dy të tjerë fshij cheeks dhe ballin. Tani vënë garzë në fytyrë dhe të vënë copa të mbetura plotësisht - feta kastravec. Kështu. Kaloni kohë me përfitime për lëkurën. Shtrihuni me këtë maskë për 20 minuta. Kërkoj pak përpara, unë do të thonë se ju mund të bëni një maskë e duarve, ndërsa ende shtrirë dhe pushimi, por maskë është projektuar për tu lodhur trajton. Merrni mjaltë (1 lugë gjelle) dhe 2 dy yolks, përzierje mirë. Për të formuar masë totale, dhe e vënë këtë përzierje në dorezë. Sepse përzierje do të jetë ngjitës. Vendi Para tjetër për një fshij lagësht ose një tas të vogël me ujë të ngrohtë në të cilën ju do të larë stilolapsa, pastaj të marrë për të xhiruar maskë fytyrën.Pastaj, duke shkuar jashtë, përdorni krem ​​yndyrore. Çfarë do të ndihmojë hydration lëkurës kujdesin tuaj të përballet dhënë pranverë. Vetëm theksohet se krem ​​duhet të përdoret në mënyrë që nuk do të sjellë që ju të dëmtojë në lidhje me kozmetikë. Kjo ndodh në mënyrë që krem ​​nuk ka ardhur me krem ​​dhe alergji, skuqje, kruarje dhe skuqje. Stinët pranverë mbyllur, kështu kozmetike tepërt edhe të dëmshme, ajo është e mirë për të përdorur vetëm krem. Në mbrëmje, kujdesin e duhur të lëkurës ofron, duke përdorur perime e parë pranverë. T'i bëjë ata qull me miell misri, shtoni qumësht dhe me guxim të vënë në rroba fytyrë garzë, dhe në krye të saj - përzierje perimesh. Atëherë lëkura juaj do të shkëlqejë jo vetëm në pranverë. Por gjatë gjithë vitit!


Tani i kushtoj vëmendje të trupit tonë. Pranvera do të veshin një fustan të shkurtër, por gjatë dimrit ishin mbipeshë, folds, dhe tani nuk mund të shohin, as këmbët e as bel ish. Çfarë duhet të bëni? Para se të organizoni procedurat, duke përdorur një maskë për të dhënë shndrit e lëkurës, është e rëndësishme për të aplikuar ndonjë nga dietat dhe të humbasin, të përpiqet që të angazhohen në aktivitet fizik. Ose yoga që ruan dhe ekuilibër emocional dhe i jep një ndjenjë të pranverës. Përveç kësaj, ju mund të zgjidhni një program valle, dhe një javë për të thënë lamtumirë për të gjitha depozitat e akumuluar yndyrë. Çfarë duhet të bëni? Lëkura juaj sagging, nuk ishte aq i butë dhe ju nuk e pëlqen atë të bardhë dhe i zbehtë? Thuaj atë që ju pëlqen, por mjekësisë tradicionale gjithmonë ka ndihmuar të bëjë mrekulli. Trupi juaj është në gjendje për të rifituar bukurinë dhe freski, përdorimi balte përfundon, Moisturizers, ose më mirë akoma, shtoni disa pika në banjë e vajrave aromatike, kripë deti me aroma e bredh, pishë apo livando, dhe portokalli mund të dhe për të dhënë kurajo dhe të ngarkuar për të gjithë ditë. Nuk është një maskë e mrekullueshme që është përdorur për të rrotullohen këmbët në ton - një maskë duke përdorur aloe dhe mjaltë. Thelbi i saj është që ju duhet lëng aloe të përzier në sasi të barabartë të mjaltit dhe të zbatohet në këmbët lëvizjet, në ato zona ku këmbët shpesh ndjejnë dhimbje të lodhur dhe të pakëndshme.


Përveç kësaj, të rinjtë dhe shëndetin e lëkurës dhe trupit ndikon në ushqimin e fytyrës. Dërgo ushqimin e duhur dhe kujdesin e pastaj ju do të keni asnjë problem të tillë. Çfarë duhet të hani në pranverë të lëkurës bëhen më ngjyrë të verdhë, dhe të ndarë me zbehje dhe thatësi? Është e thjeshtë - Kushtoj vëmendje të veçantë për perime, sidomos portokalli, karrota, fruta - portokalli. Limon, mandarina dhe grejpfrut. Portokalli dhe fruta të kuqe të kontribuojë në humor, perimet jeshile të ndihmuar të mbajtur trupin nga ndikimi i jashtëm negativ, për të mbrojtur sistemin imunitar dhe për të ndihmuar të luftuar mbeturinat e ushqim i patrazuar. Provoni më shumë pranverë shëtitje dhe frymë ajër të pastër. Kjo do të ndikojë pozitivisht në bukurinë e lëkurës dhe figura. Trupi duhet të jetë gjithmonë në gjendje të mirë, por për shkak të shumë faktorëve, të jetë ajo theksoj apo mungesa e dëshirës për të humbur kohë në edukimin fizik. Ne nuk mund të ndjekë tonin e saj. Pra, të bëjë veten të hani e drejtë, të ecin më shumë, që ra fjala, për këto qëllime, ju mund të telefononi me një mik apo të dashur, atëherë mërzia nuk do të shkojë në shtëpi herët. Në mëngjes duke i dhënë një akuzë dhe vidyazykavshys pozitive ëmbëlsirat. Hani mjaltë, fiq, kumbulla të thara, kajsi dhe fiq.


Në mbrëmje preferojnë kos, kefir dhe nga mënyra, të bëjë një maskë nga kos. Për shembull, nuk është një maskë e madhe për të ndihmuar me kujdesin e trupit dhe fytyrës në pranverë - një + kos bukuroshe ose qumësht. Ju do të duhet lëng bukuroshe ose pulpë, i cili duhet të jetë i përzier me 2 lugë kos ose qumësht. Pastaj vihet në garzë dhe të vënë në fushat e nevojshme të trupit. Pas 15 minutash ju pyes veten ndjenjë të këndshme e butësi dhe lëkurës oksamytovist. A nuk do të vonojnë kujdes dhe kujdesit të lëkurës, dhe pastaj ajo do të jetë gjithmonë mirënjohës për ju dhe bukurinë e saj do të jetë prova.

Mos u brengos ia vlen!