Lëkurën e fytyrës për vyanuchoyi


Lëkura humbet elasticitetin me moshën dhe elasticitet, ka më shumë rrudha, dhe të ketë një vështrim në pasqyrë nuk ishte i lumtur. Por çdo proces fizik mund të jetë i ngadalshëm, duke përfshirë edhe plakjen e lëkurës, në qoftë se duhet të kujdeset për fytyrë.

Ekspertët më të mirë profesional do të ndihmojë në sallonet e bukurisë. Ata të kujdeset për përmirësimin e lëkurës tuaj. Për fat të keq, jo të gjithë kanë mundësi shpesh përdorin shërbimet e beauticians.

Secili prej nesh ka zhvilluar një fytyrës ritual. Por lëkura ndryshon me kalimin e kohës, është e nevojshme për të rregulluar dhe të kujdesen për të. Ndikimi ne personin që jep lëkurës: mjedis, kohë të vitit, rutinë.Me moshën, procesi ngadalëson samootdelenyya dhe një nga kërkesat kryesore të kujdesit të lëkurës, plakjes është përdorimi i mjeteve që mbushin mungesën e yndyrë (krem, vajra bimore, kremra të trasha, etj)

Minimizuar përdorimin e sapun për spastrim, ai vetëm do të keqësojë gjendjen e lëkurës. Lahen në mëngjes me ujë të pastër, pa sapun (mineral apo distiluar). Në ujë që ju mund të shtoni kripë dhe lëng limoni.

Recipes toning kremra:

1. 1 litër ujë të shpërndajë 2 teaspoons e kripë.

2. 1 litër ujë shtoni 1 lugë gjelle lëng limoni.

Lahen dhe për të mbështetur tonin e lëkurës dhe për të reduktuar ënjtje të ftohtë të fortë çaj kamomil ose infuzion për 1 minutë, duke shtyrë me forcë sipërfaqen e sipërme të lëkurës të palmave. Infuzion trajtojnë dhe zonën e qafës për të mbështetur qark përdorur tashmë dorsum e dorës. Gjithashtu, qafë mund të trajtohen me shëllirë, para-pastër atë me sapun tualet.

Mirë cubes përdorimi akull me ujë ose infuzione (kamomil, Calendula). Ice duhet të kryhet në mënyrë rigoroze në linjat masazh. Kjo procedurë jo vetëm të zgjoheni plotësisht.


Laget, për të shmangur fërkim lëkurën të thatë, le lagështi zhytur.
Për plakjen e lëkurës nuk duhet vetëm lagështi, por edhe ushqim. Shumë të dobishme pas larjes aplikoni në fytyrë krem ​​ushqyes.

Nëse lëkura është e thatë apo e ndjeshme, Facials plotësohet nga një tjetër procedurë para se të larë - Aplikoni vaj perimesh për të lëkurës apo zbutur krem. Pas larjes, aplikoni një krem ​​për eliminimin e thatësi dhe "akuzuar". Prisni 20 minuta dhe eshtrat e krem ​​fshij duke përdorur një pecetë letre.


Mbrëmje fytyrës për plakjen e lëkurës është për të pastruar rreth një orë para gjumit. Është më mirë të përdorni krem ​​të lëngshme ose qumësht.

Nëse ju kujdeseni për plakjen e lëkurës fytyrës mund të përgatisë veten disa kremra toning:

1. lëng limoni 1 lugë gjelle (ose lëng ftua shumë të përsosur) tretur në 1 filxhan me ujë, pastaj shtoni 1 lugë çaji glicerinë dhe 1 lugë çaji Këln.
2. Merrni 100 gram krem, përziejnë atë me vezë e verdhë veze, shtoni përzierje e 100 gram vodka, pastaj 1 lugë çaji limoni.


Krema vet gatim për një kohë të gjatë mbajtur në shishe (preferohet xhami). Pas trajtimit locion lëkurës, aplikoni me një shtupë pambuku në fytyrë dhe qafë mjaft të shtresë të trashë e krem ​​që përmban ushqyesve që nxisin rigjenerimin e lëkurës (ajo hormonet, vitaminat, etj). Tampon para-nevojë për ujë lagësht. Vënë krem ​​shtupë pambuku me lagështi të bëjë lëvizje pohlopыvayuschye, por ndërrime lëkurën. Krem mbajë jo më shumë se 40 minuta, pastaj hiqni mbetjet inde promoknuvshy. Duke lënë krem ​​natën (jo mbetjeve hequr), rrezikoni prag ënjtje të fytyrës, të cilat nxisin të shtrihen e lëkurës dhe formimin e rrudhave të tjera.


Në kujdesit të lëkurës rutinë, ju duhet të merrni lëkurë të hequr qafe e qelizave të vdekur. Për plakjen e lëkurës rekomanduar mikrokristaline lëkurë, mjet i duhur në dispozicion në departamentet kozmetike.

Rekomandohet për përdorim 2-3 herë në javë fasha të nxehtë. Ato janë veçanërisht të dobishme për freskuese lëkurë të thatë zbehtë. Pako, përveç përmirësimin e rrjedhjes së gjakut në plakjen e lëkurës, të përmirësojë lagështi e saj. Fasha nxehtë janë kundërindikuar në prani të puçrra të kuqe e lëkurës dhe vendndodhjen e enëve pranë sipërfaqe të lëkurës.


Para se të compress pije personit me ujë të ftohtë pa përdorimin e sapun, e vënë krem ​​ushqyes, peshqir lagur në ujë me kamomil infuzion (1 lugë çaji në 1 gotë me ujë të nxehtë) ose kripë (1 majë 1 filxhan ujë). Hold ngjesh në lëkurë 0,5 1-1 minuta, nxehtë numër compress prykladan jo më shumë se 6 herë. Pas fytyrës pije me ujë të ftohtë (mundësisht me lëng limoni, 1 lugë gjelle për 1 litër ujë) .Nanesyte lëkurë krem ​​ushqyes, pas 10 minutash, hiqni mbetjet e leckë.


Nëse lëkura është shumë e lirshme, atëherë përdorni dy kompresa të alternuara (nxehtë dhe të ftohtë). Merrni dy peshqir dhe dy lojë me birila e ujit të temperaturave të ndryshme. Filloni me një proces të ftohtë, atëherë në krye të detyrës. Një kompresë të ftohtë duhet të mbajë jo më shumë se 3 sekonda dhe jo më të nxehtë 2 minuta. Pako alternative jo më shumë se 7 herë. Pas 10 minutash të shkaktojë krem ​​ushqyes.

Pas këtyre pako është e dobishme për të përdorur maska ​​me produkte natyrore: djathë, vezë, kos, maja, etj Për të arritur një maskë prerë nga maskë origjinale pëlhurë me një prerje për sytë. Në qoftë se para se të aplikoni maskë, ju bëni kompresa, atëherë para-trajtojnë locion saj.