Kujdeset për flokët e thatë dhe të dëmtuara


E thatë, e shurdhër flokëve brishtë - një problem mjaft të zakonshme, por për fat të mirë, ai është i zgjidhshëm. Flokët, si lëkura mund të jetë e thatë nga natyra. Në këtë rast, ata zakonisht më bëni pak pushatsya, por, në përgjithësi, nuk dorëzojë pronarët e sherr shumë.

Por kjo e thatë - rezultat i faktorëve negativ, menjëherë ndikon në pamjen e flokëve. Mungesa e lagështisë mund të shkaktojë këshilla të janarit, humbjen e shndrit shëndetshme dhe elasticitet. Më flokëve fillon të marrë hutuar gjatë gjithë kohës, kështu që krehje bëhet një torturë e vërtetë.Arsyeja për këtë mund të jenë shumë të ndryshme. Ultravioletë, rubinet uji, mungesa e kujdesit të duhur, me ajër të thatë kondicionuar keq përdorimit të rregullt termopryborov - pranga, gërshërët dhe madje edhe një tharëse flokësh. Sigurisht, askush nuk e quan vidyazykatysya arritjet e progresit. Le të konsiderojmë rregullat themelore të kujdesit për flokët e thatë dhe të dëmtuara.

Produkte te kujdesit


Numri armiku 1dlya flokët e thatë - shampo alkaline. Për të përcaktuar atë, ju duhet të i kushtoj vëmendje të pH - në qoftë se më shumë se 7 shampo për përdorim të rregullt nuk është e përshtatshme. Këto mjete zakonisht e nevojshme për një pastrim të thellë - për shembull, para se të pikturës, të skuqur nga mbetjet e pigment artificial. Kudo zgjidhni mënyrën neutral (nga pH 5-6) me përbërësit e ndryshme të perimeve. Parandaluar ekstrakte humbje lagështi të aloe vera, livando, kamomil, virsoides. Ne duhet të mbajnë në mend se disa shampoos (sidomos profesionale) të ketë një efekt grumbullues. Për të vlerësuar efektivitetin e tyre, do të duhet pak kohë.


Bukuri flokeve


Sigurisht, vetëm për bukurinë e flokëve shampo është e mjaftueshme. Nëse ju doni që të duken të vërtetë i mrekullueshëm, do të kanë nevojë për kujdes të cilësisë, duke përfshirë maska ​​dhe ajrit të kondicionuar. Një nuk zëvendëson tjetrën: maskë flokët punon brenda dhe sipërfaqe të kondicionuar ofron kujdes. E dyta është përdorur pas larjes së përditshme, dhe produkti i "veprim të thellë" të mjaftueshme për të përdorur një herë në javë.
Për rreth ekzistuese diversitetin nuk merrni humbur, të jetë i sigurt stafi tsikavtesya blerë kozmetike. Në këtë rast mundësitë e përshtatshme me vajra farë rrushi, alga deti, ekstrakt avapuy, aminoacidet.


Ata normalizimin flokët hidrobalans dhe nuk le molekulat e ujit të zhduket. Ajo do të jetë mirë nëse kondicioner përmban vaj jojoba dhe rozmarinë - ata të rritur shndrit natyrore të flokëve, japin shndrit si në reklamat. Jo kozmetike këqija provuar me Panthenol. Rastësisht, ky përbërës gjithashtu jep volum ekstra dhe ideale për kujdesin e flokët e thatë dhe të dëmtuara.

Dhe ajrit të kondicionuar, dhe maskë është aplikuar për të lagur, shtrydh një peshqir të vogël e flokëve. Ora vlerësuar - 2-3 dhe 10-15 minuta. Të gjitha produktet duhet të lahen tërësisht jashtë në qoftë se ata të mbeten, ajo është përfundim i vështirë dhe i bën flokët e çrregullt.


Këshilla e flokëve nuk do të duan të vijnë në formë? Sinqerisht, ringjallë ata - një profesion përbuzës. Zonat më të mira për të prerë në janar, refresh formularin. Pastaj të bashkohen në parandalimin e problemeve të mundshme - për shembull, duke përdorur sprays dritë hidratues. Këto mjete nuk kanë nevojë për shpëlarje dhe mund të përdoret të paktën disa herë në ditë sipas nevojës. Preferencë duhet të japë produkte me lipide natyrore, plankton dhe përbërësit e tjera natyrore. Por ne duhet të mbajnë në mend se kjo është vetëm kujdes ekstra nuk anulluar conditioners dhe maska.


Termopryborы


Le të flasim dhe të përdorin termopryborov përfundim. Large kutykulyarnyy temperatura shtresa dëmtimi i flokëve, tërheq atyre lagështi dhe mund të shkaktojë peshore ndarjen. Për të shmangur problemet që ju duhet të përdorin agjentët të veçanta mbrojtëse që krijojnë film i hollë, reduktimin dëme të nxehtë styling. Shiko për llak termozahysni me ekstraktin e oriz, "deti" proteina. Shumë janë karakterizuar dhe pronat e modelimit - e bën krijimin e formave më të lehtë, të ndihmojë flokët të bëhen më të bindur. Ju mund të kombinohen ato me pothuajse çdo styling - shkume, musamy, gels. Përjashtim nëse NDRYSHME dhe llaqe që janë aplikuar për flokët e thatë për të përfunduar, fiksimin dhe duke theksuar fillesa individuale.


Sallon bukurie


Beauty Salon ofron disa procedura që synojnë flokët thellë hidratues. Sigurisht, para së gjithash, një kujdes profesional. Maska të ndryshme të përdorura nga mjeshtri, përmbajnë përqendrime më të larta të përbërësve aktivë dhe për këtë arsye të sigurojë rezultate më të shpejta dhe më e theksuar. Kaq të çuditshme të mjaftueshme, ju mund të njomet flokët me ngjyrosje. Ngjyra moderne bezamiachni rritur thellësi ngjyra, shtoni hedhura mrekullueshëm, ndërsa u kujdesur për flokët e sajë të vajrave të veçanta të kondicionuar dhe përzierjet e aminoacidet. A nuk mendoni se është krejtësisht heq t'u ngjyrosur flokët gri. Për blondes është një procedurë të veçantë - ". Lustrim për flokët flokëverdhë" Me atë që ju mund të hiqni e verdhë përveç për t'u kujdesur. Kjo do të lejojë për disa javë për të shijuar me shkëlqim, ngjyra të pastër.