Kujdesi për flokët të lehta me ngjyrë


Për bukurinë e flokëve bjonde e gjatë të lumtur, ju do të duhet: aftësitë berber, ngjyra të cilësisë dhe kujdesin sigurisht të denjë në shtëpi. Çfarë e bën një hije flokëverdhë e rraskapitur të shpejtë, porosity lartë, brishtësinë dhe thatësi? Rregullat e rregullta të thjeshta! Kujdesi për dritë ngjyrë e flokëve - një hap të rëndësishëm.
Dy javë para pas pikturës, përdorni shampoos vetëm të veçanta dhe conditioners për flokët ngjyra-trajtohen. Produktet më të mira të kujdesit të përdorur me dritë flokët me ngjyrë - nga markat e profesionale. Kjo do të vazhdojë të ndikojë rezistencën dhe për të mbajtur intensitetin e ngjyrës ngjyrë. Nëse hije të ftohtë i bjonde - zgjedhin makinat që përmbajnë pigmente blu ose vjollcë. Pra, ju neytralyzuete të verdhë, të cilat mund të jenë ndezur në flokë. Dëmtuar bojë flokët siguruar ushqimin e nevojshme dhe hydration. Merrni atë në tepricë duke përdorur maska, balms, sprays dhe mjetet për qëllime të. Maskë dhe balsam janë brenda, sprays dhe lëngjet dhe të bëjë flokët sipërfaqe më të pastër dhe me shkëlqim. Për të arritur një efekt të dukshëm, procedurat për humidifying bëjë të paktën dy herë në javë.Çdo frika Flokët e ndikimeve të jashtme, por blondyrovannыe flokët rriten stres pa kujdesin e duhur. Faktorët negative përfshijnë trajtim të ngrohjes apo tharëse tjera Styler. Por, pasi që ne e dimë se në botën e sotme nuk mund të bëjë pa të, të zgjedhin pajisjet më të sigurta - nga ngrohje keratynovыm veshura apo Temperatura Control. Dhe sigurisht, të jetë i sigurt për të përdorur mbrojtje të veçantë termike! Dhe ndërsa aktivitetit diellor mbron styling flokët me një faktor SPF.


Të jenë të kujdesshëm
Në një përpjekje për të bërë një bjonde mos harrojmë për kujdesin e duhur për flokët ngjyrë flokëverdhë, sepse colorings tuaj të mëparshme të historisë mund të luajnë me ty shaka e keqe. Pra, bëni shtëpi nuk Krastes. Është më mirë të besimit master mirë dhe i thoni atij se:

- ju lyer flokët me këna;
- eksperimentoi me bojë të zezë;
- disa herë e përdorur ngjyrat e pigment të kuq (rubin, kuqe, kafe, bakri, etj).
Për të ruajtur bukurinë dhe shëndetin e dritës së flokëve nuk mund vetëm me mjete profesionale. Merrni parasysh këto këshilla:


Shpëlarje
Mblidhni portokalli, limon, mandarinë zhvishem dhe i hedh ujë të valë. Insistojnë të paktën një ditë. Pas larë flokët tuaj pije atë me flokë supë.

Shine Mask
Mix vezë e verdhë veze, një lugë gjelle vaj ulliri dhe një lugë çaji mjaltë. Aplikoni maskë në flokët tuaj, të përfundojë kokën dhe të lënë për 15-20 minuta. Del me të larë me shampon.

Shampo
Krijoj 2-3 lugë kamomil në një litër ujë. Shto lëng të gjysmë limoni, 100 gram sapun integruar mirë. Të sjellë një çiban dhe filtër. Shampo për blondes është gati!


Nëse ju doni të merrni një hije të lehta, mos shikoni për një linjë bojë në "e butë" bezamiachnyh ngjyrave dhe hije fondeve. Ju mund të përdorni ato pas faktit, si do të bëhen më të lehta. Të paktën një herë në javë një kurs për hidratues cilësi të lehta kujdes flokët flokët ngjyrë. Është më mirë për këtë përdorim Qëllimi maska ​​ose conditioners pashlyeshme. Me anë të flokëve me ngjyrë, ju lehtë mund të shtoni ndonjë shampo të butë me kamomil. Dhe humor të mjeteve alternative. Kamomil ka një pronë të mahnitshme për të tërhequr të lehta dhe të shkëlqejë një flokë të ndritshme. Watch për shëndetin e flokëve të tyre dhe të bëjë gjithçka për të siguruar që ata gjithmonë shndriste dhe të rrezatuar shëndetin.